ПИТАННЯ ТИЖНЯ: ВІД ЧОГО СТРАЖДАЄ ЭКОЛОГІЯ ОХТИРЩИНИ?

18 июня 2016 | МИ ЗАПИТАЛИ | 1 комментарий | №24(1055)

Ми вирішили запитати охтирчан про місцеві особливості екологічної катастрофи


Наша бідна планета вже не в силі витримувати наругу над собою від людської діяльності. Населення Землі бездумно видобуває корисні копалини із земних надр, будує підземки, атомні та гідроелектростанції, вирубує ліси, осушує болота, отруює ґрунт нітратами та пестицидами, зводе очисні серед лісу… А потім від новин зі всього світу волосся стає дибки: там ціле місто накрило селевими потоками, в іншому регіоні через проливні дощі потонули люди, вивергаються вулкани, а рівень онкозахворювань б`є всі рекорди. Всі ці страшні події нагадують біблійську розповідь про 10 проклять. І Охтирщина також має багато екологічних проблем. Більшість із них пов’язані з діяльністю наших горе-бізнесменів, які лишень і думають про набивання карманів грішми (які, як відомо, не пахнуть) та свинського ставлення містян до навколишнього середовища.

Олександр Суворов, системний адміністратор:

- Кожного дня ми використовуємо величезну кількість хімічних засобів, інколи на автоматі, навіть не задумуючись над тим, куди ці небезпечні сполуки діваються, як вони розкладаються в ґрунті. Пральні порошки, миючі засоби, особливо ті, що використовуються на автомийках, аерозольні дезодоранти, що руйнують озоновий шар, пластикові пляшки та інша тара безповоротно впливають на екологію. Певна когорта підприємців, які не гребують заробітком на випаленні вугілля у приватних секторах, також серйозна загроза для нашої екології. Подивіться, люди почали помирати, як мухи. Вже нікого не здивуєш демографічним спадом та зменшенням середньої тривалості життя.

Дарія Шатоха, абітурієнтка:

- Я збираюся поступати або на медика, або на еколога. Довгий час паралельно з навчанням в школі я займалася науковою діяльністю в ОМЦПО-МАН. Досліджувала саме проблему забруднення річкових русел на Охтирщині. І всі результати зводилися до антропогенних чинників забруднення водних артерій нашого краю. Замулення, обміління, вповільнення течії є наслідком людської діяльності. Бездумно зведені греблі, неконтрольований вилов риби, значна засміченість прибережних зон, каналізаційні та промислові скиди у воду не проходять безслідно для нашої екосистеми. Ось опаную біотехнології у виші і всерйоз займуся спасінням екології Охтирщини, а там як життя розпорядиться.

Домогосподарка Марина Луць з песиком Бора:

- Екологія Охтирщини в першу чергу страждає від наплювацького ставлення містян до природи. Прогулююся я з Борою парком, що поблизу «Кнєжі» і переймаюся, аби вона випадково не наїлася сміття та не почала пити воду з річки Охтирка, бо тоді візит до ветеринара нам забезпечений. За радянських часів містом ходили дружинники і слідкували за порядком. А зараз молодь розпиває спиртні напої, а потім викидає пляшки у річку. Складається враження, що штрафні санкції діють лише на папері. Хоч когось наказали гривнею за свинство? Русло річки Охтирка давненько вже не чистили. Людям чомусь подобається звалювати сміття в такі місця, де ще збереглася красива природа.

Альберт Федоров, тренер з карате:

- Не скажу, що найбільшою, але не менш серйозною проблемою Сумської області (рівно як і Харківської та Полтавської) є приховані вирубки лісів. З дороги дивишся, ніби ліс як ліс, а зайшовши далі, розумієш, що від насаджень вже мало що залишилось. А через масовий перехід на твердопаливне опалення потреба в деревині буде лише збільшуватися. Виходить, що газ та вугілля економимо, а зелені легені знищуємо швидшими темпами, ніж насаджуємо. А натомість замість мішаного та хвойного лісів отримуємо насадження чагарників та акації. Ще турбує питання сусідства молокопереробного заводу в Лутищах з нафтогазовими карманами. Це ж виходить, що молочку виробляють поряд з нафтовим родовищем. Таке сусідство є неприйнятним.

Анастасія Шевченко з сином Дмитриком:

- Я мешкаю неподалік від речового ринку, інколи виходимо з синочком подихати «свіжим» повітрям у лісі. Коли вітер дує зі сторони озера Ігнатенкове, то сморід виїдає очі, і – біжиш чимдуж від цієї «рекреаційної» зони відпочинку. Про сміття під ногами вже мовчу. Охтирчани на автівках мішками везуть непотріб зі своїх господарств до лісу. Невже так важко піти цивілізованим шляхом та заключити договір на вивіз сміття? Приказка «копійка гривню береже» у цьому випадку не спрацьовує і ми ще довго будемо розплачуватися за свинське ставлення до природи. Землі загрожують не тартарари, а смітник.

Андрій Бабич, водій НГВУ:

- Мене шокувала новина про загибель двох рятувальників на львівському сміттєзвалищі. Яка страшна смерть – люди були похоронені заживо під купою смердючого непотребу. В Охтирці теж зі сміттям не все гладко. Питання будівництва сміттєпереробного заводу потрібно порушувати у провладних кабінетах, щоб і нас не спіткала доля львів’ян. Існує певна проблема з ментальністю – людям стільки урн для відходів не став, все одно папірці та недопалки скрізь валятимуться. Наші західні сусіди сміття сортують, в магазинах стоять автомати з прийому ПЕТ-пляшок, діють спеціальні пункти прийому літієвих батарейок. І в нас бачив контейнер для збору батарейок, здається в охтирській районній бібліотеці.

Мар’ян Пуляк, військовий пенсіонер:

- Моя теща мешкає недалеко від будівельних баз по провулку Калнишевського (колишній Кіма). У цьому районі знаходиться два асфальтових заводи. Чад такий іде, що влітку дихати неможливо. А потім дивуємося, звідкіля стільки астматиків та людей, які стоять на обліку у пульмонолога та алерголога береться? В додаток ще й гуму випалюють, аби поживитися на здачі металолому. «Аромат» такий стоїть, що дух забиває. Труять нашого брата, одним словом.

Запитувала Олена Кириченко

 Комментарии (1)

 

  1. сергей пишет:

    Самая большая проблема планеты-это люди.Сколько везут в лес мусора,и это не дети,это здоровые дядьки.и тёти.Или в их головах пусто,или им наплевать на своих внуков правнуков.Очень много торгашей базарных после торговли везут все отходы в лес.Они не думают,что ихних детей ждёт,им лишь бы вывезти и всё.Нужно строить мусороперерабатывающий комплекс,а то будет как во львове.С таким населением не в европу а в ж…пу.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: