НАШ РЕГІОН: Для пільговиків немає місця?

23 июня 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №25(1056)

До нашої редакції звернувся мешканець с. Грунь і пожалівся на недобросовісного перевізника.

Чоловік розповів, що по пільгових днях окремим категоріям громадян обіцяли безкоштовний проїзд. А по факту водій насадить пасажирів, які купили білети, і говорить, що пільгових місць немає. Мовляв, гроші йому компенсують не вчасно та й не в повній мірі.

Прокоментувати спірну ситуацію, що склалася, ми попросили начальника відділу з питань праці, заступника начальника управління соцзахисту населення Охтирської РДА Олександра Бессмертного.

- Дійсно, таке усне звернення ми отримували. Але ж на місці події ні мене, ні Вас не було. У цій ситуації можна зрозуміти як перевізника, так і пільговика. Доки пільги на перевезення не будуть адресними цього, на жаль, уникнути важко. Проте про все по черзі.

Законом «Про Державний бюджет України на 2016 рік» не передбачено державної субвенції на пільгове перевезення окремих категорій громадян. У зв’язку з цим голова Сумської ОДА Микола Клочко видав розпорядження про забезпечення пільгового перевезення громадян за рахунок місцевих бюджетів.

Рішенням п’ятої сесії Охтирської районної ради 7-го скликання від 6 квітня 2016 р. була затверджена Програма здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремим категоріям громадян на автобусних маршрутах загального користування на 2016 рік, згідно якої було виділено 130 тис. грн. на дані цілі. Згодом були укладені договори з 9 перевізниками на обслуговування 17 приміських маршрутів терміном на три місяці. Зокрема, пільгове перевезення здійснюється протягом двох пільгових днів на місяць, двічі на день по кожному маршруту. Грунь обслуговуює перевізник ФОП Віктор Михайлович Шапошник, який на рейс «Охтирка-Грунь-Мала Павлівка» поставив автобус «Рута 20» з пасажиромісткістю 19 посадочних місць. Звісно, всі бажаючі пільговики до маршрутки фізично не зможуть потрапити, адже це не рукавичка. Даний перевізник за травень обслужив 109 пільговиків і з місцевого бюджету за це отримає компенсацію в розмірі 1515 грн.

Від редакції: організовувати соціальний захист пільговиків потрібно так, щоб і віці були цілі, і вовки ситі. А то виходить, що звечора мешканцям Груні оголосили, що наступного дня буде пільговий рейс, а на місці з’ясувалося, що для пільговиків місця не знайшлося, бо своя сорочка перевізнику, очевидно, ближче до тіла.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: