Базарні проблеми: Продовольчий ринок – продуктам

24 июня 2016 | ЖИТТЯ МІСТА | 7 коммент. | №25(1056)

Базарні проблеми

Продовольчий ринок – продуктам

Минулої п’ятниці зранку до редакції «Роксолани» зателефонували стурбовані підприємці з Охтирського продуктового ринку і повідомили,  що їх «шмонають» якісь перевіряючі. Ми негайно виїхали на місце події місцевого масштабу, аби розібратися хто, кого і чому перевіряє?

Як з’ясувалося, нічого форсмажорного на базарі не відбувалося. Не на жарт наполохала торговців спільне обстеження за участю начальника відділу розвитку підприємництва, споживчого ринку та захисту прав споживачів Управління фінансів та економіки Оксани Журбенко, начальника інспекції з благоустрою Олександра Васильченка, завідувача сектору контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Охтирської ОДПІ Юрія Яковлєва та представника поліції, який не забажав публічно «світитися» на сторінках газети.

Держслужбовці розповідали переважно стареньким бабусям, що торгівля з рук у невстановлених місцях є адміністративним правопорушенням і тягне  за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої, а за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів можна позбутися суми, еквівалентної від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Жодного протоколу про адміністративні порушення за торгівлю у невстановлених місцях не було виписано.

А нас цей рейд для відводу очей навів на роздуми, чому на продовольчому ринку робиться такий безлад? Так, так, саме на продовольчому – і це не помилка. Адже в договорі оренди землі, заключеним між Охтирською міською радою та підприємством Сумської облспоживспілки від 16 січня 2006 р. чорним по білому написано: «Земельна ділянка передається в оренду для розміщення та обслуговування ПРОДОВОЛЬЧОГО ринку. Умови збереження стану об’єкта оренди – використання земельної ділянки за цільовим призначенням.

Ми запитали у новопризначених начальника Управління фінансів та економіки Наталії Шаркової та начальника одного з відділів Управління фінансів та економіки Оксани Журбенко, які важелі впливу посадовці мають для наведення порядку на Охтирському ринку. Нам відповіли, що дане питання детально не вивчалося, поки що займаються торгівлею у невстановлених місцях.

Також ми звернулися до директора Сумської облспоживспілки «Охтирський ринок» Зінаїди Юріної за коментарями з цього приводу:

Чи мають право підприємці реалізувати побутову хімію, текстиль та інший не продуктовий крам?

- Так, мають право. Адже згідно договору оренди земельної ділянки між Охтирською міською радою та ПС ОСС «Охтирський ринок» земельна ділянка виділена для організації роздрібної торгівлі на ринку. Згідно класифікації видів економічної діяльності ДК 009:200, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання  та споживчої політики, підклас 52.62 « Роздрібна торгівля з лотків та на ринках», який включає торгівлю харчовими продуктами, напоями, тютюновими виробами; текстильними виробами, одягом та взуттям та роздрібну торгівлю іншими товарами.

Чому рибний ряд поволі перетворюється на другий речовий ринок?

- Ера супермаркетів вплинула на попит на рибну продукцію саме на ринку, тому підприємці закривають свої рибні точки через нерентабельність. Зрозумійте, люди побудували ці євроконтейнери за власні кошти, нам платили лише оренду від 290 до 420 грн. на місяць. А після закриття бізнесу платити щомісячно такі гроші немає сенсу, тому й перепродують іншим підприємцям.

Як Зінаїда Юріна «бореться» зі стихійною торгівлею та чи правда, що охтирський ринок перебуває у руках трьох власників читайте у свіжому номері газети «Роксолана».

Невже замало Зеленого чи просторого Охтирського речового ринку, аби продавати свій крам, який не має нічого спільного з продуктами харчування? Проте найбільше в око кинулося неприпустиме сусідство краму з рибною продукцією та хлібобулочними виробами. До рибних контейнерів підведена електроенергія, щоб продавці мали змогу вмикати холодильне обладнання, а не підзаряжати мобілки чи слухати радіо (як це роблять реалізатори речей). А нещасні бабусі, які продають городину та рахують копійки до пенсії, мають стояти під палючим сонцем обабіч дороги. Не від гарного життя вони змушені реалізовувати те, що Бог послав.

Місця поблизу туалету та криті ряди під куполом не можуть розмістити усіх охочих поторгувати сільськогосподарською продукцією, тому розпочинати потрібно боротьбу не з окраїни, а із самого серця базару, просто вигнавши мітлою торгашів побутовою хімією, одягом, агрохімікатами та іншими товарами промислової групи. Нехай продуктовий базар залишається ПРОДУКТОВИМ, а не казна чим. Тоді й ганяти бабусь з Харківської та Батюка не доведеться. Тому «Роксолана»  починає відлік часу до тих пір, доки місцева влада та керівництво базару не наведуть порядку на продуктовому ринку.

А як Ви вважаєте, чи припустиме сусідство продуктів харчування з побутовою хімією та текстилем на Охтирському ринку? Які шляхи для боротьби зі стихійною торгівлею ви бачите? Давайте зараз це обговоримо  на нашому сайті.

О. Нікуліна

 Комментарии (7)

 

 1. Николай пишет:

  Продовольственные и вещевые рынки в том числе, предназначены не только для состоятельных предпринимателе которые в состоянии содержать киоск на рынке или магазин, а и в наличии крытых мест где нет постоянного продавца, это в основном люди которые выходят на рынок чтобы продать излишки домашнего хозяйства, это огурец, лук, часнок картошка, пучек зелени, морковка буряк и так далие, которые в состоянии платить одноразувую оренду торгового места, а не содержать круглый год киоск. Посмотрите в Полтаве продрынок на 50% в крытых места если даже не больше, а в нашем городе Ахтырка
  все это делаеться в погоне за прибелью а не в интересах людей, особенно малоимущих. Руководсту города на бардак который розвели на продрынке н а п л е в а т ь!!!!!!!

 2. виталий пишет:

  А где Вы видели рынок его уже давно нету бабушкам негде стать продавать свою продукцию выращенными своими руками базаркома надо убрать и поставить такого человека который будет беспокоится за людей а не…………… .

 3. Алена пишет:

  Раньше за одеждой отправлялись на ВЕЩЕВОЙ рынок, и всех все устраивало. Выгодно было продавцам, и покупателям удобно. И только по причине хитрожопости руководства продрынка, которое позволило торгашам впихивать покупателям селедку, завернутую в дешевую китайскую футболку. Однозначно – шмоткам не место на продрынке.

 4. Мария пишет:

  сейчас в центре выгоднее торговать, чем на вещевом рынке на “козачества”. поэтому продавцы правдами и неправдами прут в центр.

 5. Александр пишет:

  да, давайте разгонем с “зеленого рынка” последних торгашей (неважно, чем люди торгуют), пусть еще человек 100 останется без работы, зато товарное соседство не будет нарушено! а бабулек загоним в контейнера торговать, там же сервис: и радио можно слушать и мобильники и холодильники… вот только с орендной платой за этот комфорт что прикажете делать, умная вы наша О.Никулина?? писАть, не мешки ворочать! предлагайте варианты, раз ума палата!

 6. Борис пишет:

  ось тепер сам депутат Васильченко який отримав посаду начальника інспекції з благоустрою хай бореться зі стихійною торгівлею! Побачимо, що з цього вийде!

 7. Лена пишет:

  звертаємося до Роксолани за допомогою. На продовольчому ринку і справді такого свавілля ще ніколи не було. Серед літа почали ремонтувати молочний павільон, розігнали продавців молока, які вимушені тепер торгувати таким скоропортящимся продуктом на сонці. вже три тижні ніяк недадуть ладу невеликому приміщенню. Чи може хочуть його для других і більш дохідних цілей віддати? Так нічого цього ніяка комісія не бачить? Точно в Охтирці влади немає

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: