ПРОКУТАТУРА ІНФОРМУЄ: Вiдзвiтували про розгул злочинностi?

24 июня 2016 | НОВИНИ | Нет комментариев | №25(1056)

На прес-конференцію до Охтирської місцевої прокуратури представників ЗМІ запросили завчасно й анонсували присутність начальника Охтирського відділу поліції Сергія Чміля. Проте в останній момент очільників правоохоронних структур терміново викликало до Сум вище керівництво, а брифінг проводив заступник керівника місцевої прокуратури Володимир Шилов, поліціянтів представляли начальник сектору превентивної діяльності Олександр Тищенко та інспектор Юлія Табирця.

Про симбіоз прокуратури та поліції щодо забезпечення стану законності та правопорядку на Охтирщині розповідає Володимир Шилов:

- Станом на 31 травня 2016 р. відкрито 471 кримінальне провадження, з них щодо особливо тяжких кримінальних правопорушень – 4, тяжких – 79, середньої – 128 та невеликої тяжкості – 142. Завершено досудове розслідування та направлено до суду з обвинувальними актами – 75 кримінальних проваджень, закрито – 118.

Особливу увагу звертаю на квартирні крадіжки, кількість яких протягом січня-травня 2016 р. у порівнянні з минулим роком зросла в 2 рази. Зловмисники проникають до квартири шляхом віджиму пластикових вікон чи пошкодження запірного пристрою дверей. У зв’язку з цим велике прохання з метою запобігання вчиненню злочинів, а також розшуку злочинців вживати додаткових заходів безпеки, зокрема, встановлювати камери відеоспостереження у під’їздах, зачиняти двері під’їздів, звертати увагу на сторонніх осіб, які перебувають біля під’їзду.

Щодо незаконних врізок до нафтогазових магістралей, то з початку 2016 р. зареєстровано 5 кримінальних правопорушення зазначеної категорії. Усього ж у Охтирському відділі поліції перебуває 26 кримінальних проваджень вказаної категорії. З початку року працівниками прокуратури та поліції проведено більше 25 обшуків, в ході яких вилучено 10 одиниць техніки, 8 металевих ємностей розміром 50 м3.

Також хочу зазначити, що упродовж 2016 р. активізовано діяльність щодо протидії корупційним правопорушенням. Місцевою прокуратурою складено 11 протоколів про вчинення корупційних адмінправопорушень. За результатами їх розгляду 10 осіб визнано винними та на них накладені стягнення у виді штрафу. Встановлено, що найпоширенішими адміністративними корупційними правопорушеннями являються неповідомлення особою у встановлених законом випадках про наявність у неї реального конфлікту інтересів та вчинення дій чи прийняття рішень в цих умовах.

Як приклад, один із депутатів сільради Охтирського району не повідомив про наявний в нього конфлікт інтересів при наданні йому матеріальної допомоги сільрадою та в подальшому проголосував за вказане рішення.

Крім того, місцевою прокуратурою упродовж поточного року до суду спрямовано обвинувальні акти у 4 кримінальних провадженнях, розпочатих за фактами привласнення коштів державного бюджету головами дільничних виборчих комісії з виборів народних депутатів України шляхом внесення недостовірних відомостей до постанов ДВК стосовно преміювання одноразовою грошовою винагородою.

Записала Олена Кириченко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: