ГОСТРІ ПРОБЛЕМИ СУСПІЛЬСТВА: ГРУПА РИЗИКУ

25 июня 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №25(1056)

26 червня – Міжнародний день боротьби з наркоманією і незаконним обігом наркотиків

КОЛИ НЕ СТИКАЄШСЯ З ПРОБЛЕМОЮ, ТО ВВАЖАЄШ,

ЩО ЇЇ НЕМАЄ. АЛЕ З НАРКОМАНІЄЮ ВЖЕ ПОЗНАЙОМИЛАСЯ

КОЖНА ДЕСЯТА СІМ?Я В УКРАЇНІ

На наркотичні речовини «підсіло» приблизно 2% населення країни, і з кожним роком ця цифра збільшується приблизно на 7-11%. За добу в Україні помирає 329 наркозалежних людей, що в 30 разів перевищує втрати від ДТП, за рік це більше 120 тисяч. Особливо прикро, що 95% наркоманів – це молоді люди віком від 15 до 30 років. Такі жахливі факти наводить завідуюча кабінетом «Клініка, дружня до молоді» дитячої поліклініки Ганна Мучник.


- Україна – одна з лідерів по темпам розповсюдження наркоманії у Європі. Життєвий шлях наркомана короткий: почав у 12-13 років – нюхав, курив, перейшов на важкі наркотики – помер у 20 років. Середня тривалість життя тих, хто вживає героїн – 5-7 років, дезоморфін -1-2роки.

На сході України іде війна, де гинуть мирні люди. Але є і друга війна, про котру не кричать і говорять лише в середовищі певних спеціалістів – це війна під назвою «наркоманія».

Наркобізнес – розповсюдження наркотичних речовин, є одним із найприбутковіших. Основні його клієнти – підлітки та молодь, які входять до групи ризику потенційних споживачів наркотичних речовин. Саме їх можна легко  переконати спробувати наркотики. А вже після першої дози часто виникає бажання повторити почуття «кайфу», формується психічна залежність, а потім вже фізична, коли людина вже не може жити без наркотиків, а в разі його відсутності переживає фізичні страждання (лом- ку).

Про те, що ін?єкційних наркоманів в нашому місті дуже багато, красномовно говорять використані шприци, що їх часто ми знаходимо у під?їздах, парках, зонах відпочинку, а також результати анонімного опитування, які проводили лікарі наркологічного диспансерного відділення по деяких навчальних закладах Охтирки. Серед старшокласників мають знайомих наркоманів від 0 до 17-19% респондентів, пропонували наркотики від 0 до 15-24% респондентам, а пробували наркотики від 0 до 7%. Основні причини, які спонукають підлітків спробувати отруту – бути, як всі, в компанії; від нудьги; бажання відчути нові почуття. Щоб захистити своїх дітей від наркоманії, батьки повинні постійно проявляти увагу, любов, довіру. Важливо піклуватися не тільки про те, щоб дитина була модно одягнута і смачно їла, а й про цікаве дозвілля: разом з дітьми відпочивати і робити якісь справи вдома, аби дитина мала корисні захоплення. Саме батьки повинні формувати у дітей переконання про недопустимість вживання речовин, які впливають на психіку (куріння, алкогольні напої, наркотики), здійснювати стійкий антинаркотичний контроль.

Ознаки, що дають вам змогу запідозрити вживання наркотичних засобів:

• з’явились нові друзі, і дитина не хоче вас із ними знайомити;

• дитина втратила інтерес до навчання;

• чадо стало говорити неправду, у нього різко змінюється настрій, може бути агресивним вдома;

• часто спить вдень, зате над вечір іде з дому, буває збудженим або заторможеним; відмовляється від їжі, а потім має підвищений апетит;

• з дому пропадають речі, гроші, ви знаходите вдома таблетки, шприци і таке подібне;

• змінюється зовнішність: дивний погляд; червоні очі, зіниці вузькі або розширені, не охайна, носить одяг з довгим рукавом, щоб не були помітні сліди від уколів.

Якщо Ви запідозрили, що у дитини щось не так, що вона може вживати наркотичні речовини, треба іти до спеціалістів – наркологів, що ведуть прийом у диспансерному наркологічному відділенні. Самостійно цю проблему Ви не зможете вирішити: сльози, погрози, сварки в такій сит уації не допомагають.

62 наркомани перебуває на обліку в Охтирському районі в наркологічному диспансерному відділенні, 1 з них підліток 47 інфекційні наркомани.

17-19% охтирських підлітків мають знайомих наркоманів

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: