У ЦЕНТРІ УВАГИ: І ДОСІ НЕЗРОЗУМІЛО, ЗВІДКІЛЯ РОСТУТЬ НОГИ У СИРУ

29 июня 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №26(1057)

ЗАВТРА – СЕСІЯ МІСЬКОЇ РАДИ

На порядку денному стоїть питання про стан дитячого харчування

Депутати заслухають інформацію відділу освіти щодо стану дитячого харчування у відповідності до Закону України «Про охорону дитинства», ст.35 Закону України «Про дошкільну освіту», Закону України «Про внесення змін до де-яких законодавчих актів України», яку візьмуть до відома. Проект передбачає стан дитячого харчування в навчально-виховних закладах міста вважати задовільним.

На момент підготовки матеріалу до друку самої інформації щодо стану дитячого харчування на сайті міської ради не було, тому чи порушуватиметься питання про якість продуктів, які постачаються у міські дитсадки, наразі не відомо. Хоча запитань з цього приводу у «Роксолани» було чимало у зв’язку з публікацією у №21 від 25 травня цього року «Звідкіля ростуть ноги у сиру в дитсадках?» про гучний скандал, що виник у Полтаві з приводу відповідності продуктів харчування у дитсадках державним вимогам та стандартам. Полтавське відділення АМКУ оприлюднило факт постачання молочної продукції, що містить заборонені для дитячого харчування рослинні жири, до якого причетне ТОВ «Охтирська молочна промислова компанія «Славія». Уявляєте, якщо вже у сусідньому обласному центрі дійшло до зясування виробника підозрілої продукції, а він знаходиться у нас на території, то треба ставити логічне запитання: чому у нас нікого не цікавить якісний склад продукції місцевого виробника? Саме тому у нас виникли запитання щодо організації дитячого харчування до відділу освіти міської ради, яке є замовником меню для дитсадків. На інформаційний запит ми отримали наступну письмову відповідь за підписом начальника відділу освіти Анатолія ТРОНЯ.

ПИТАННЯ – ВІДПОВІДЬ

1) Молочна продукція якого підприємства використовується у дитячих садках та школах міста?

- Молочна продукція у дитячі навчальні заклади постачається такими постачальниками: Молоко та масло – товариством з обмеженою відповідальністю «Мастерпродукт 2005», сир твердий та кисломолочний – фізичною особою підприємцем Новіковим Д. В.

2) Коли та ким перевірялася дана продукція на відповідність державним вимогам та стандартам? Чи замовляли відповідну експертизу в «Сумистандартметрологія»?

- Відомості про відповідність молочної продукції державним вимогам та стандартам надаються на кожну партію товару, що постачаються у заклад шляхом надання сертифікату якості.

3) Чи можливе службове підроблення документації та підміна продукту під маркою одного постачальника, що виграв тендерну поставку,іншою, що не відповідає вимогам дитячого харчування?

- Службова підробка документації та підміна продукту з боку відповідальних осіб закладів освіти неможлива тому, що тендерні процедури проводяться в рамках чинного законодавства відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель».

4) Скільки фірм є постачальниками продуктів харчування, в тому числі і молочних, до столу в дитсадках?

- Продукти харчування у дитсадки постачають 5 постачальників, які брали участь у державних закупівлях та були визнані з найбільш економічно вигідною ціною.

РЕДАКЦІЯ:

АГА ТАК МИ І ПОВІРИЛИ!

Ну це вже зовсім треба бути дуже наївним, щоб повірити, що у нас уже бублики на деревах почали рости. Хіба ж десь хтось чув, що якесь товариство з обмеженою відповідальністю виробляло масло і молоко, а фізична особа – сири? Вони можуть тільки перепродувати, а не виробляти. Проте ми запитували саме про виробника. Та так і не дізналися.

По-друге, ми знаємо, що разом з накладною постачальник дає і свій сертифікат. Не про нього йде мова, а про незалежну експертизу, подібну тій, яку проводила у Полтаві Держстандартметрологія. Чому сусіди дбають про здоров’я своїх дітей, а у нас усім байдуже»?

Зрозуміло, що сама експертиза недешева, але тут уже можна було б і скинутись хоч по 50 копійок усім батькам, чиї діти харчуються в дитсадках, щоб переконатися, що їх не труять.

По-третє, так безкомпромісно переконувати нас у беззаперечній порядності з боку відповідальних осіб закладів освіти зовсім уже недоречно у державі, де щодня затримують органи правопорядку на хабарах та корупції міністрів, інших високо посадовців різних рангів, то що вже говорити про спокусливість на гроші у маленьких чиновників при відповідних посадах? Чому б їм і не виправдати своє рішення про надання переваги тому чи іншому підприємцю найбільш економічно-вигідною ціною? Хіба ж вони їстимуть погану юшку з начебто дешевою «хорошою рибкою»? Хотілося б, аби депутати з’ясували всі ці питання дуже прискіпливо, щоб люди переконалися остаточно, що їхніх дітей у дитсадках годують правильно.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: