ЗЕЛЕНИЙ ФОТОРЕПОРТАЖ: ЗААМБРОЗИЛИСЯ

2 июля 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, МИ ЗАПИТАЛИ | Нет комментариев | №26(1057)

Влітку не лише культурні рослини потяглися ближче до сонечка, а й бур’яни. Серед останніх вже скоро заколоситься АМБРОЗІЯ. Ми вирішили не чекати, доки шкідливий бур’ян викине насіння та почне втілювати в життя свій підступний план по захопленню охтирських земель і поспілкувалися з містянами та спеціалістами.

Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина за зовнішнім виглядом схожа на коноплю, а за розмірами і формою листків нагадує полин гіркий (звідки й назва полинолиста). Розмножується амброзія насінням, яке утворює в великій кількості.

Лікар-пульмонолог Охтирської ЦРЛ Олена Охотник:
- З початком цвітіння рослин у багатьох людей розвивається алергія на пилок, що переноситься з вітром. І найчастіше симптоми захворювання розвиваються на амброзію, пилок якої містить специфічний протеїн, який викликає запалення та подразнення слизових оболонок. Зазвичай алергія на амброзію починається з самого дитинства і пацієнт вже знає, що від кінця червня і протягом усього часу цвітіння рослини слід очікувати погіршення загального самопочуття. Після точного встановлення діагнозу алерголог може запропонувати дві схеми лікування – профілактичну та алергенспецифічну імунотерапію. Якщо у вас раптово з’явилася алергічна реакція на амброзію, потрібно промити обличчя, очі, ніс, прополоскати горло; зайти в приміщення, куди немає доступу пилку, бажано ввімкнути кондиціонер та зволожувач повітря (для цього можна завісити вікна вологим простирадлом або встановити спеціальну сітку); випити антигістамінний засіб і, звісно, відвідати лікаря.

Начальник інспекції з благоустрою Олександр Васильченко:

- У правилах благоустрою міста зазначено, що громадяни повинні утримувати прибудинкову територію в належному стані. Тому за тим, аби поблизу приватних будинків не росла алергенна рослина й слідкують працівники інспекції з благоустрою. Нещодавно ми разом з представниками управління капітального будівництва та ЖКГ виїжджали за декількома адресами, де росте бур’ян: по вул. Фрунзе та пров. Спартака, недалеко від залізничних колій. Зараз з’ясовуємо, кому належать ці ділянки дороги і будемо примушувати наводити лад. Працівники інспекції мають право складати приписи на усунення порушень правил благоустрою, а в разі його невиконання складатимуть адмінпротокол. Останній буде розглядатися на адміністративній комісії при міськвиконкомі і прийматиметься питання про накладення штрафних санкцій від 1-го до 80-ти неподаткових мінімумів доходів громадян.

Заступник начальника Управління капітального будівництва та ЖКГ Олександр Демиденко:
- На сьогоднішній день робота по викошуванню амброзії проводиться в плановому порядку. Працівники житлово-комунального господарства постійно проводять викос бур’янів на землях Охтирської міської ради. Щодо використання агрохімікатів для знищення амброзії, то цього нам не дозволяють робити екологи.

Влад Валюх, абітурієнт:
- Амброзія? А як вона виглядає? Такі зелененькі листочки, немов порізані? Здається, десь по місту бачив. Тепер буду пильніше придивлятися до бур’янів, аби не заробити собі алергії. Зараз проходжу медичну комісію для вступу до вишу. Планую поступати на військового або прокурора. Завдяки вашому питанню тепер бачу, що на території Охтирської районної лікарні амброзії багатенько. Треба її з корінням повиривати, аби не наражати пацієнтів на небезпеку.

Людмила Коска з племінницею Софією:
- Я часто ходжу стежкою вздовж річки Охтирка поряд з райдержадміністрацією. І амброзієвий острівок постійно наводить на роздуми, чому ж комунальні служби залишають його без уваги. Я розумію ступінь загрози такого сусідства живої природи і людини.

Альона Скляр з сином Артемієм:
- Після народження синочка я стала більше часу проводити на свіжому повітрі. В основному гуляємо в парку поблизу «Кнєжі». Неприглядна рослинка з «порізаними» листочками частенько потрапляє в поле зору. Коли почне квітнути, я обходжу її десятою дорогою, бо мій чоловік алергік. Артемій також успадкував від тата тата схильність до алергічних реакцій. Знищувати її потрібно. І чим раніше, тим краще. Правильно, що таку тему порушуєте на сторінках газети саме зараз. Адже сані потрібно готувати влітку, а амброзію винищувати одразу після її сходження, не чекаючи появи квітів та зерен.

МІСЦЯ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ

Не зайвим буде згадка про місця активної культивації амброзії в Охтирці, можливо комунальники звернуть пильнішу увагу на алергенну рослину.

На території Охтирської ЦРЛ амброзія себе відчуває королевою

Амброзія в парку поблизу «Кнєжі», неподалік від РДА

Пішоходам ніяк не обминути амброзію по вул. Шевченка

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: