ХТО З КИМ ОБ’ЄДНАЄТЬСЯ

6 июля 2016 | НОВИНИ | Нет комментариев | №27(1058)

Верховною Радою України 5 лютого 2015 року прийнято Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

На сьогодні на Сумщині з ініціативою об’єднатися виступили 30 територіальних громад, які звернулися до 150 місцевих рад з пропозицією щодо об’єднання.

Серед них – Груньська, Комишанська та Чернеччинська сільські, Чупахівська селищна ради Охтирського району. Охтирка теж вирішила не стояти осторонь процесу децентралізації. Депутати міськради на засіданні 17 сесії підтримали пропозицію міського голови щодо направлення звернення до територіальних громад Охтирського району, що розташовані в межах двадцяти кілометрів від міста, про готовність до об’єднання їх територіальних громад в інтересах місцевого населення в одну Охтирську територіальну громаду і направили відповідне звернення до Бакирівської, Бугруватської, Височанської, Кардашівської, Лутищанської, Пологівської, Сонячненської, Староіванівської, Чернеччинської та Хухрянської територіальних громад.

Охтирська міськрада задекларувала свою готовність до спільного вирішення важливих соціально-економічних проблем і запропонувала розглянути питання щодо об’єднання територіальних громад в інтересах місцевого населення в одну Охтирську територіальну громаду.

Дане об’єднання дасть змогу більш зручного управління суспільними справами, надання якісних послуг у сфері освіти, культури, медицини, соцзахисту, житлово-комунального господарства, охорони громадського порядку та в інших життєво важливих сферах.

Ця реформа має вирішити ряд проблемних питань, які заважають розвитку нашої держави, зокрема таких як неспроможність значної частини сільських громад самостійно вирішувати власні соціально-економічні проблеми, погіршення інвестиційної привабливості та інфраструктури територій тощо.

Пропозиція повинна пройти обговорення на чергових сесіях вказаних сільрад, де може бути прийняте або не прийняте рішення про надання згоди на добровільне об’єднання. Потім сільські громади делегують представника (представників) до спільної робочої групи, яка і розпочне процес обєднання.

До речі, у минулому році на Сумщині відбулося створення тільки однієї об’єднаної територіальної громади – Березівської – з населенням до 6 тисяч. І вже у цьому році загальний бюджет цієї громади орієнтовно досягне близько 30 мільйонів гривень з різних джерел. І це є справді успіхом для членів об’єднаної громади.

Ліна Меркульцева

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: