СИТУАЦІЯ: ГОРИТЬ ОХТИРСЬКЕ ЗВАЛИЩЕ. НІХТО НЕ Б`Є НА СПОЛОХ

7 июля 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 1 комментарий | №27(1058)

Нещодавня трагедія на Грибовецькому сміттєзвалищі, що на Львівщині, привернула увагу до дуже важливої проблеми – поводження з відходами та екологічного контролю.  Роки, коли заплющували очі на проблеми утилізації відходів, стали причиною того, що загинули три людини. Для інспектування стану сміттєзвалищ по всій Україні Міністерству екології та природних ресурсів було відведено 2 місяці. Уряд зайнявся перевіркою реального стану сміттєзвалищ по всій Україні, доручивши керівникам областей провести відповідні перевірки.

Чи Охтирський орган місцевого самоврядування якось відреагував на трагедію на Грибовицькому сміттєзвалищі? Якщо ви дочитаєте до кінця, то зрозумієте, наскільки усім відповідальним службам ця ситуація «до лампочки».

Протягом минулого тижня до Охтирської дамби регулярно під їжджали асенізаційні машини ТОВ «Водоторгприлад», до складу якого входить ДП «Верп», що займається складуванням твердих побутових відходів на полігоні. Рибалки підняли ґвалт, думали, що то зливають у водойму каналізаційні відходи, бо нечистотами смерділо від машини на всю округу. Та виявилося, що воду набирають для того, аби гасити пожежу на звалищі.

- Горить уже цілий тиждень, – розповів нам минулої суботи водій спецтранспорту. – На глибині до п яти метрів тліє, не допомогли і ливні. Заливаємо водою, та поки ще не загасили.

- А пожежників не викликали? – запитую у представника підприємства.

- Мабуть, ні, бо самі  обходимось.

- Але ж ви водій, а не пожежник, техніки безпеки  на пожежі не знаєте. Якщо знизу тліє, значить, і провалитися можна. Не страшно?

- Мені що сказали, те я й роблю. Я людина маленька.

Ймовірно, що такі ж «маленькі люди» працювали і на Грибовицькому звалищі,  і загинули  під лавиною багатотонного сміття.

У понеділок вранці на запитання, чи знає  начальник 3-го пожежно-рятувального загону Олексій  Броварник  про пожежу на звалищі, він сказав:

- У нас не було ніякого офіційного повідомлення. Хоча з Водоторгприладу позичали  пожежні рукава. Говорили, що є невелике загоряння і вони справляться самостійно.

- А ви не їздили туди, щоб переконатися самому і проконтролювати ситуацію?

- Ні, не їздив, адже у даному випадку нас на допомогу не кликали, повідомлення  на 101   не було.

- У такому разі чи є моє повідомлення про пожежу вам особисто офіційним?

- Краще зателефонуйте на 101.

Нічого не знав про пожежу на полігоні і міський голова Ігор Алєксєєв, сказав, що вперше чує про таке.

Парадокс! Що ж хочуть приховати  на цьому підприємстві? Чому тишком-нишком власними силами заливають дамбівською водою небезпечний сміттєвий «вулкан», який у будь-який момент може поглинути  чиєсь життя? Чому принцип «якось обійдеться» превалює над забрудненням навколишнього середовища і атмосферного повітря, що впливає і на здоров`я людей, може привести до екологічної катастрофи? Значить, не все благополучно на об єкті комунальної власності, відданому в оренду ДП «Верп». Чому ж ніхто не перевірить, як експлуатується майно громади? А еменесникам закривати очі на сміттєве тління не соромно, хіба це не надзвичайна ситуація? І де ж наші дорогі для  платника податку екологічні служби?

Коментар директора ДП «Верп» Геннадія Зюзі читайте  у свіжому номері  газети «Роксолана».

 Комментарии (1)

 

  1. cthutq пишет:

    То что горит свалка это страшно,но я бы хотел поднять вопрос,когда начнут вводить штрафы за сжигание мусора в часных дворах?В районе ул.Островского особенно вечером когда хочется открыть окно но нельзя дышать.Люди если вы настолько тупые,сжигайте прямо у себя в домах.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: