Базарні проблеми: “Анархія – матір торгівлі” + ВІДЕО

8 июля 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, ВІДЕО ОХТИРКИ | 2 коммент. | №27(1058)

ПІСЛЯ ВИХОДУ ПУБЛІКАЦІЇ «ПРОДОВОЛЬЧИЙ РИНОК – ПРОДУКТАМ» В № 25 ВІД 22 ЧЕРВНЯ ДО РЕДАКЦІЇ ЗАТЕЛЕФОНУВАЛИ ПІДПРИЄМЦІ РЕЧОВОГО РИНКУ ТА ЗАПРОСИЛИ «РОКСОЛАНУ» ПОДИВИТИСЯ НА БОЛІСНУ ТА ПОВІЛЬНУ «СМЕРТЬ» МІСЦЯ ОТОВАРЮВАННЯ ОХТИРЧАН

Від побаченого на речовому ринку складається враження, що потрапив у зону відчуження. Пустка пусткою. І хто ж у цьому винен? Міська влада чи то конкуренти, чи люди, у яких немає грошей навіть на китайські обновки?

На початку 90-х так само болісно переводили на новий речовий ринок підприємців з крамом. Тоді обіцяли, що торгівля буде розділеною по товарному асортименту. Треба віддати належне тодішнім очільникам міста, які хоч і у примусово-добровільному порядку, але таки відділили від продуктового ринку речові на Червоного Козацтва, Зелений та хлібокомбінатівський, господарський з домашніми тваринами і птахами, цукрово-комбікормовий.

Час тече, все знову міняється. Немає сучасного менеджменту на ринках, керівники не розуміють, що вони не монополісти і що покупця треба приваблювати нормальними умовами і акційними пропозиціями, можливістю шопінгу без стресів, зустріччю давніх друзів, ароматом кави і ігровими майданчиками для дітлахів, поки мами скуповуються. Що ми маємо на речовому ринку зараз? Нічого цікавого і багатообіцяючого. Хто у цьому крайній? Керівництво речового ринку – перш за все, яке нічого не зробило за двадцять років, аби закріпити статус найкращої барахолки. Не напрягалися і підприємці, вони потихеньку скуповували магазинчики, шукали можливості зайняти місце між рибою та серед продуктів, а на ринку залишали неходовий товар і не зовсім ввічливих реалізаторів. Тому і люди перестали сюди ходити. Не моніторило ситуацію і управління економіки міськради, яке повинне було б зпрогнозувати те, що нині відбувається.

Але дозволяти торгівлю промисловими товарами на продуктовому ринку ні в якому разі не можна. Поробили контейнерні ларки, у яких є власники, то нехай вони їх і забирають, якщо не хочуть торгувати продуктами.

Власники продринку теж нехай не забувають, що орендують міську землю і не вони повинні диктувати правила гри. А все те, що вирощене власними руками має пріоритетний характер для охтирчан.

Вранці 5 липня до міськради прийшли підприємці речового ринку, які нарешті вирішили відстояти своє право на здійснення підприємницької діяльності в рівних умовах. Люди емоційно прохали мера навести лад на продовольчому ринку, вигнавши звідти продавців промислової групи товарів. Тоді і нового комунального ринку не потрібно буде відкривати. А Ігор Алєксєєв задавав одне і теж питання: «Чим Вам заважатимуть «бабушки», які торгуватимуть своєю городиною на новому комунальному ринку?”. Компромісного рішення знайти не вдалося, тому обопільно постановили зібратися 11 липня на 10 годину і запросити адміністрацію продовольчого та речового ринків, представників поліції, санстанції та директора Сумської облспоживспілки пана Галаєва.

Очевидно, і міська влада вимушена реагувати на ситуацію. Мера обурює позиція керівництва санепідслужби, держспоживнагляду. «Уявіть собі, санепідемслужба дає міській раді вказівку вжити невідкладних заходів щодо дотримання правил торгівлі на ринку. Це ті люди, які за своїми посадовими обов’язками повинні контролювати і накладати штрафи за порушення правил, несанкціоновану торгівлю, недотримання товарного сусідства, прострочений продукт тощо. Чому тоді вони на роботу ходять і за що зарплату отримують? Давайте заслухаємо їх роботу на черговому засіданні виконкому міської ради, бо вже остаточно дістали…», – кип`ятився Ігор Алєксєєв на апаратній нараді.

Ігор Алєксєєв запропонував свій варіант – зробити комунальний продринок і віддати його під опіку КП «Благоустрій». Є для цього місце на території колишнього заводу «Нафтопроммаш». Якщо йти по вул. Армійській, то відразу за містком перед адмінприміщенням можна розібрати цегляний паркан і зробити заїзд на просторий майданчик, викладений бетонними плитами. Його цілком достатньо, аби розмістити торгівельні ряди, зробити туалет, стоянку для машин тощо. Тут уже є всі необхідні комунікації і найголовніше – це центр міста. Чи підуть сюди люди, поки що є сумніви, але мер пообіцяв питання вивчити, проаналізувати громадську думку, прорахувати затрати і у будь-якому разі не відступитися від ідеї.

Це буде колись. А сьогодні підприємці бастують, щоб місцева влада навела порядок, припинила анархію в торгівлі.

О. Кириченко

ВІДЕО

httpv://www.youtube.com/watch?v=ZQioT9xiLcQ

httpv://www.youtube.com/watch?v=FwmeUgJTF3w

 

 Комментарии (2)

 

  1. 911 пишет:

    Причина очень проста! В городе нет ХОЗЯИНА!!! Я хотел бы посмотреть на вид директора рынка, который не обратил внимания даже на замечание Гэпы, а не то, что письмо в Харькове и сколько секунд после этого он оставался директором…

  2. Адонис пишет:

    За чьи деньги хотят строить рынок? За городские? Ну тогда нужно спросить жителей города а нужен ли им ещё один рынок?

Добавить комментарий

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: