«Дамбу хочуть проковтнути»

8 июля 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 3 коммент. | №27(1058)

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ РИБАЛОК СПОЧАТКУ САМООРГАНІЗУВАЛАСЯ ДЛЯ ПРОТИСТОЯННЯ НЕЗАКОННОСТІ ОРЕНДИ ДАМБИ, А ПОТІМ ОФІЦІЙНО ЗАРЕЄСТРУВАЛАСЯ, ЩОБ ВІДСТОЮВАТИ В СУДАХ СУСПІЛЬНІ ІНТЕРЕСИ.

Не менше десяти років ніхто не міг вижити орендаря з дамби, а ці активісти потихеньку-помаленьку таки відсудили право на безперешкодний доступ до водойми і на найдревніше хобі – любительське рибальство, безкоштовне для всіх. Залишаючи дамбу, орендар спустив воду, виловив рибу, і залишив по собі калюжу серед багна. Тепер, мовляв, самі господарюйте. Не розгубилися, згуртувалися, за власні гроші відремонтували шлюзи і зарибили ставок. Тепер ці активісти стали поперек горла новій проблемі – місцевий олігарх В`ячеслав Пелих наклав оком на цей привабливий куточок приміської зони відпочинку.

Розповідає заступник голови товариства рибалок Григорій Бурденюк: – Ми думали, що В`ячеслав Пелих відступився від своєї ідеї приватизувати дамбу. Він обіцяв «золоті гори», що витратить немалі кошти на охорону, прибирання, зариблення та годування риби, тобто інвестувати свої гроші і знову зробити риболовлю платною, а заодно і перекрити шлагбаумом доступ до водойми без відповідної плати. Ми не погоджувалися і розмови затихли. Проте недавно олігарх знову порушив цю тему. Причому з наглою брехнею, розрахованою на необізнаних людей.

Пан Пелих, бачте, був таким великодушним, що два місяці тому запропонував нам збирати гроші на благоустрій, та тільки з десятьма тисячами гривень просив не потикатися, бо навіть якщо він додасть до них своїх 30%, то «купимо на них відро карасів, разок поприбираємо територію і… будемо ходити ціле літо жалітися, що там риба не ловиться і срач кругом» (вибачте, бо саме так він і сказав). Звісно, нам такі пропозиції, як п’яте колесо до воза. Не приваблюють бунгала, шезлонги, підстрижена трава та інші атрибути багатства.

Чи потрібно це нам, земним людям, які просто раді можливості посидіти на березі з вудкою та піймати десяток карасиків чи коропців? Ми не переймаємося, що не можемо дозволити собі відпочинок на дорогих курортах за кордоном, але зараз уже не можемо собі дозволити поїхати і на колишню «спасалку» чи базу відпочинку «Промзв`язку» на Ворсклі , де тепер котедж-парк «Славна». Нехай буде, адже багатим і вдома теж десь потрібно гроші тратити. Але не чіпайте того, що полюбилося народу. Неправда і те, що пан Пелих приїздив на дамбу і побачив пустоту. Він пише у соціальних мережах, що «рибу виловили сітками, стежки позаростали бур`янами, валяється сміття, в будці для охорони повний погром, там поселилися якісь бомжі, смердить дохлятиною, багато недопалків та пляшок з-під алкоголю. Єдине, що відповідає дійсності, – це будка охоронників колишнього орендатора Віталія Ольшанського, яка є його майном, що незаконно знаходиться на самозахопленій земельній ділянці. Для того, аби її прибрати, необхідне втручання правоохоронних органів. Ми до неї не маємо ніякого відношення. У всьому іншому Славко лукавить. Риба у водоймі є, рибалки поспішають сюди з четвертої години ранку і кожен щось впіймає, відповідно до своїх навичок та досвіду. Кинули клич і зібрали гроші, закупили малька карася, тепер член нашої організації Анатолій Скляренко збирає кошти, хто скільки дасть, на закупівлю малька коропа, щоб зарибити восени. За порядком слідкуємо, тільки одного разу у травні затримали браконьєрів із сіткою, викликали поліцію і на тому все закінчилося. Стежки не бур`янами позаростали, а соєю, бо іншому жадібному олігарху Сугаку мало землі, так він розорав поле прямо до берегів дамби, не залишивши навіть дороги для проїзду. До речі, теж в порушення земельного і екологічного законодавства, тільки ніхто не хоче з ними зв’язуватися.Приїжджайте і переконайтеся самі, – запрошує Григорій Бурденюк.

Минулої суботи “Роксолана” поїхала і подивилася, чи справді на дамбі пустка? Прямо біля шлюзів з вудками учасник ліквідації аварії на ЧАЕС Ігор Петрович Пісний (фото на 1 стор.) показує свій улов. Далі двоє підлітків Денис Бородай і Рома Змієвський вже складали вудки, бо прийшли спозаранку і встигли натягати рибки, правда, невеличкої. Насолоджувалися рибалкою пенсіонери Михайло Миколайович Ткаченко та Віктор Андрійович Гуцал, на гумовому човні плавав Михайло Іванович Харченко. І далі по берегу повно народу, дехто відпочивав з сім`єю. Сміття не видно, кажуть, тепер, коли грошей Ольшанському за рибалку (апріорі і за прибирання території) не платять, то сміття забирають з собою. І тепер набагато чистіше, ніж було з орендарем.

А найголовніше – люди хочуть зберегти цей куточок природи, а не віддати його на “корм” ненажерливим акулам бізнесу.

Ліна Меркульцева

 Комментарии (3)

 

  1. сергей пишет:

    Где вы такого рыбака нашли?Хоть бы одел штаны для приличия,это срам для газеты.

  2. сергей пишет:

    На дамбе должен быть один хозяин,который будет заниматся рыбалочным бизнесом.Почему мы Ахтырчане за хорошей рыбой едем чёрт знаит куда.Пусть и 100грн.сутки но я знаю что поймаю,и ехатьне далеко а это тоже бензин.Я видел этого Лёшу и Гришу активистов.Хочу сказать что лучше пусть Ольшанский чем они.

  3. Макс пишет:

    не трогайте дамбу!!! моя бабуля живе поряд з бамбою і раніше я на канікулах не міг тут ловити рибу. А зараз майже каждий день на дамбі і бабуля даже довольна, бо риба є каждий день. поїсти якраз вистачає. скільки б вона не купила з пенсії.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: