За послуги ТЕЦ доведеться доплатити

9 июля 2016 | СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ | Нет комментариев | №27(1058)

Про те, кому перераховуватимуть розмір субсидій на оплату послуг теплопостачання розповідає начальник відділу соціальних виплат Управління соціального захисту населення Охтирської міської ради Ірина Божко:

До 1 травня 2016 р. громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані були щомісячно сплачувати свою обов’язкову частку витрат на оплату цих послуг. У разі, коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

Постановою Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг встановлено тарифи на послуги з централізованого опалення для абонентів, житлові будинки яких не обладнані лычильниками в розмірі 19,23 грн. за 1 кв. метр.

Законодавством передбачені випадки, коли перерахунок субсидії в межах установленого строку її призначення здійснюється без звернення громадян, а саме: у разі нарахування плати за послугу з централізованого опалення при відсутності засобів обліку теплової енергії з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря.

19 грудня 2015 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 30 жовтня №1037 «Про запровадження перерахунку вартості послуги з централізованого опалення залежно від температури зовнішнього повітря», згідно якої нарахування споживачам (у яких відсутні будинкові та квартирні прилади обліку теплової енергії) щомісячної плати було різним кожного місяця та залежало від температури зовнішнього повітря (чим тепліший місяць, тим менша плата за послугу у розрахунковому місяці і навпаки).

У зв’язку з тим, що плата за послуги з централізованого опалення щомісяця була різною, ТОВ «БРОКЕНЕРГІЯ» за підсумками опалювального періоду 2015-2016 р. р. надало інформацію щодо перерахунків розміру плати за послугу з централізованого опалення управлінню соціального захисту населення для здійснення перерахунку розміру призначених субсидій.

Після здійсненого перерахунку у домогосподарств (у яких відсутні будинкові та квартирні прилади обліку теплової енергії) розмір субсидії зменшено залежно від фактично використаної теплової енергії. У громадян, які не сплачували або сплачували не в повному обсязі свою обов’язкову плату, при перерахунку виникла заборгованість з оплати за послугу з теплопостачання, яку необхідно погасити.

Для уникнення заборгованості з оплати за теплопостачання громадяни, у яких відсутні засоби обліку теплової енергії, повинні щомісяця сплачувати свою обов’язкову частку та плату за понаднормову площу житла в повному обсязі.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: