ОДПІ ІНФОРМУЄ

11 июля 2016 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |


11 письмових звернень розглянуто Охтирською ОДПІ

За 6 місяців 2016 року надійшло і розглянуто на 6 звернень більше, ніж за відповідний період 2015 року. Громадяни зверталися з питань проведення контрольно – перевірочної роботи, плати за землю, заборони обробки персональних даних та сплати податку з доходів фізичних осіб.
За січень-червень 2016 року  надійшло 2 колективне звернення (4 громадяни) щодо законності використання земельних ділянок та сплати податків.
Відповіді на усі звернення громадянам надані у встановлені законодавством терміни з відповідними роз ясненнями.
За відповідний період 2016 року на особистий прийом до посадових осіб Охтирської ОДПІ громадяни не звертались. Графік особистого прийому громадян керівництвом та посадовими особами структурних підрозділів Охтирської ОДПІ, а також інформація щодо запису на особистий прийом до посадових осіб розміщена в Центрі обслуговування платників ОДПІ, відділеннях та на суб-сайті територіальних органів ГУ ДФС у Сумській  області.
Зокрема, запис на особистий прийом до керівництва Охтирської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області проводиться в робочі години за адресою м.Охтирка, вул. Снайпера,3, кімната №8 або за телефоном (05446) 31417.


З початку року в Центрі обслуговування платників Охтирської ОДПІ реєстраційний номер облікової картки платника податків отримали 842 громадянина

За перше півріччя 2016 року в Центрі обслуговування платників Охтирської ОДПІ реєстраційний номер облікової картки платника податків отримали 842 громадянина. В середньому, кожного місяця реєстраційний номер облікової картки платника податків отримує близько 140 громадян. Ця послуга є найбільш запитуваною із всіх адміністративних послуг, які надаються в Центрі обслуговування платників.
Якщо громадянин з релігійних чи інших міркувань бажає відмовитись від реєстраційного номера облікової картки платника податків, то про своє рішення він повинен повідомити податковий орган у порядку, передбаченому Положенням про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженому наказом Міністерства доходів і зборів №779 від 10.12.2013 року. В такому випадку до паспорта громадянина України вноситься відповідна відмітка. Такому платнику надається право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта. Адже право платників на відмову від ідентифікаційного номера збережено у Податковому кодексі України.
З початку року в Охтирській ОДПІ платникам, які відмовились від реєстраційного номера, внесено 16 таких відміток.


ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ВНЕСКУ!!!

ОХТИРСЬКА ОДПІ ІНФОРМУЄ!!!

Починаючи з 01 липня 2016 року Звіти за звітний період «червень 2016 року» та Звіти за звітні періоди 2016 року подаються платниками єдиного соціального внеску до контролюючих органів за НОВОЮ ФОРМОЮ, затвердженою  відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов язкове державне соціальне страхування ( наказ Міністерства фінансів України від 11.04.16 № 441).

Нові електронні формати Звіту розміщенні на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Електронна звітність»/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів.

!!! Звертаємо увагу, що для Звіту в електронному вигляді за новими формами та згідно із затвердженим форматом (стандартом) платникам єдиного внеску у разі відсутності діючого Договору про визначення електронних документів  з відповідним органом ДФС необхідно укласти такий Договір.

Також підготувати, заповнити та надіслати Звіт в електронному вигляді за новими формами платник єдиного внеску матиме можливість скориставшись електронним сервісом «Електронний кабінет платника» (cabinet.sfs.ua).


Змінено порядок повідомлення банком фіскальних органів про відкриття чи закриття рахунків

Охтирська ОДПІ повідомляє, що 01.07.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 18.05.2016 №488 «Про затвердження Змін до Порядку подання пові- домлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07.06.2016 за №820/28950 (далі – Наказ №488).
Зазначеним Наказом внесені зміни до Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів (далі – Порядок), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 18.08.2015 №721 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 04.09.2015 за №1058/27503). Порядок приведено у відповідність до Закону від 26.11.2015 №835-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців».
Змінами встановлено, що у разі відкриття/закриття одного спільного рахунку у цінних паперах для декількох осіб, у спільній власності яких перебувають цінні папери, депозитарні установи направляють повідомлення про відкриття або закриття рахунків (далі – Повідомлення) щодо кожного платника окремо із зазначенням у Повідомленнях спільного рахунку.
Крім того, у разі невідповідності інформації щодо податкового номера або серії та номера паспорта, податкової адреси платника, поданої у Повідомленні, даним в Держреєстрі фізосіб – платників податків, Єдиному державному реєстрі і Єдиному банку даних про платників – юридичних осіб, контролюючий орган не може відмовити в постановці рахунка на облік.
Підставою для відмови є наявність у Єдиному банку даних про платників податків – юридичних осіб інформації про направлення до Єдиного державного реєстру відомостей про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати податків і зборів або про узгодження плану реорганізації юридичної особи (у разі наявності податкового боргу), які формуються для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.
Наказ №488 опубліковано в «Офіційному віснику України» від 01.07.2016 №49.


Зміни в оподаткуванні пенсій

Закон України від 02.06.2016 № 1411-VIII «Про внесення змін до податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій» набуває чинності з 1 липня 2016 року.
Зокрема, звільняються від оподаткування податком на доходи фізичних осіб суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з пенсійного фонду україни чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір не перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року (у 2016 році – 10740 грн.).
У разі перевищення десяти розмірів прожиткового мінімуму суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання оподатковуються за ставкою 18% у частині такого перевищення.
Також оподатковуються пенсії з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами такі пенсії підлягають оподаткуванню чи оподатковуються в країні їх виплати.
Дане положення не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».


УВАГА! Новий Державний реєстр РРО

Охтирська ОДПІ Головного управління ДФС у Сумській області повідомляє, що з червня поточного року запроваджено новий Державний реєстр розрахункових операцій, який затверджений наказом Державної фіскальної служби України від 16.06.2016 за №535.


Про доступ до публічної інформації

За січень-червень 2016 року до Охтирської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області надійшло 7 запитів  від платників податків на отримання публічної інформації із посиланням на Закон «Про доступ до публічної інформації» .
Запитувачі звертались з проханням надати інформацію стосовно:
-     основних ставок земельного податку;
-     щодо перевірки відповідно до Закону України «Про очищення влади»;
щодо реквізитів сплати місцевих податків;
щоо надання копій трудових угод.
Запити були відпрацьовані у законодавчо встановленому порядку протягом п яти робочих днів з дня надходження запиту до Охтирської ОДПІ.
За результатами розгляду задоволено 4 запити, 2 запити пере направлено до інших установ за призначенням, по одному – відмовлено в задоволенні.


Про забезпечення надходжень до бюджетів протягом першого півріччя 2016 року

Протягом січня-червня 2016 року платниками сплачено до бюджетів усіх рівнів понад 805,0 млн. грн. Зокрема, платниками Охтирщини сплачено майже 502,4 млн. грн., Великописарівського району  – 25,3 млн. грн., Лебединського району – 153,4 млн. грн., Тростянецького району – 123,9 млн. гривень.
До загального фонду державного бюджету за 6 місяців надійшло  589,1 млн.грн, в тому числі – податку на прибуток 44,0 млн.грн, податку на додану вартість – 54,4 млн. грн.
До місцевих бюджетів з початку року надійшло 216,0 млн.грн, в тому числі: до бюджету Охтирщини сплачено – 98,2 млн. грн., Великописарівського району  – 17,7 млн. грн., Лебединського району – 44,8 млн. грн., Тростянецького району – 55,3 млн. гривень.
Найбільшу питому вагу у надходженнях складає податок на доходи з фізичних осіб – 125,4 млн. грн, плата за землю – 37,4 млн. грн. та єдиний податок – 21,5 млн. грн..
За 6  місяців платниками Охтирської ОДПІ сплачено до бюджету понад 160 млн. грн єдиного внеску на загальнообов язкове державне соціальне страхування та понад 13 млн. грн. військового збору на підтримку Української армії.


Розрахунок та сплата авансових платежів підприємцями на загальній системі оподаткування

Охтирська ОДПІ повідомляє, що згідно п.п. 177.5.1 ст. 177 Податкового кодексу України авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються платником податку на загальній системі оподаткування самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу.
Такі авансові платежі сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня).
За четвертий календарний квартал авансовий платіж не розраховується та не сплачується.
Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.
Відповідно до вимог п.п. 177.5.3 ст. 177 Податкового кодексу України, остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється підприємцем самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб на підставі документального підтвердження факту його сплати.
Надмірно сплачені суми податку підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню платнику податку.

 

 Добавить комментарий

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: