Свято Охтирської божої матері

13 июля 2016 | ПОДІЇ | Нет комментариев | №28(1059)

ВІРЯНИ ЙТИМУТЬ ХРЕСНОЮ ХОДОЮ

З 13 по 14 липня з Лебедина в Охтирку пройде дводенна хресна хода на честь чудотворної Охтирської ікони Божої Матері, вшанування якої відбувається 15 липня.

Учасники ходи збираються в Лебедині біля Покровського храму 13 липня о 10-й годині ранку. Перед цим усі, у кого є така можливість, можуть взяти участь і Божественній літургії, яка почнеться о 7-й ранку в Покровському храмі.

Перша зупинка – в селі Будилка, де після читання акафісту Чудотворній іконі на богомольців очікує трапеза. Увечері хресна хода зупиниться в селищі Чупахівка. Тут у Хресто-Воздвиженському храмі відбудеться вечірнє богослужіння, після якого трапеза і ночівля. 14 липня вранці після богослужіння паломники відправляються знову в путь. Наступна зупинка – в селі Лантратівка, де також буде прочитаний акафіст. Завершиться хресна хода в Охтирці біля Покровського кафедрального собору. Тут після вечірньої служби богомольців приймуть православні прихожани, нададуть і вечерю, і нічліг. А вранці
15 липня у соборі відбудеться святкова архієрейська служба.

Хресна хода стала традиційним явищем. Місцеве населення з радістю приймає у себе паломників. Жителі сел, розташованих попутно маршруту, спеціально виходять назустріч, аби разом помолитися, отримати благословення, передати продукти, пройти разом хоча б частину шляху. Весь час паломників супроводжуватиме машина з медиками, в якій можна залишити свої речі. Той, хто через свою немічність буде не в змозі пройти весь маршрут – а це 65 км, може з будь-якої його точки повернутися в Лебедин або дістатися до Охтирки чи Сум на рейсових маршрутках. Додаткову інформацію можна отримати по телефону 066-631-10-39, Євгенія Олександрівна.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: