ПОТОВКЛИ ВОДУ В СТУПІ ТА ВДОСТАЛЬ НАКРИЧАЛИСЯ

14 июля 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 1 комментарий | №28(1059)

Як і було анонсовано в попередньому номері газети «Роксолана», в понеділок 11 липня в стінах міської ради відбулася зустріч підприємців продовольчого та речового ринків з міським головою Ігорем Алєксєєвим, головою правління Сумської облспоживспілки Магомедом Галаєвим, директором Сумської облспоживспілки «Охтирський ринок» Зінаїдою Юріною та директором речового ринку Миколою Невтриносом.

Вислухавши емоційні промови нестриманих підприємців про те, що їм ще один ринок не потрібний, нарешті дали слово пану Галаєву і ось які аргументи занепаду речового ринку та реалії функціонування центрального ринку він навів:

- Рішенням сесії Охтирської міськради земля виділена Сумській облспоживспілці під комерційну діяльність. А вказувати підприємцям, чим саме їм торгувати на території Охтирського ринку, ми не можемо, бо це буде незаконне втручання в підприємницьку діяльність. Проблема стихійної торгівлі існує не лише в Охтирці, вона в тій чи іншій мірі притаманна всім українським ринкам. Люди йдуть торгувати під ноги перехожим, бо це їм вигідно. Але я обіцяю вирішити цю ситуацію шляхом виділення ста місць для реалізації сільськогосподарської продукції та створення пільгових місць. Ми з ними домовимося і заведемо стихійних торговців на територію ринку.

Магомед Галаєв намагався донести до охтирських підприємців, що ринкова кон’юнктура змінюється з часом. За 25 років діяльності ринку на Червоного Козацтва в Охтирці відкрилося ще декілька структур зі схожою товарною групою, багато супермаркетів, що не могло не позначитися на кількості покупців. І лише низькою орендною платою та великою кількістю вільних торгових місць продавців не заманиш, а покупців можна привабити більш комфортними умовами (а Ви давно навідувалися у вбиральню на речовому ринку?) для задоволення своїх споживчих потреб.

Громадська активістка Наталія Панова запропонувала залишити в спокої бабушок і не будувати восьмого ринку та запитала стосовно суми сплати оренди Облспоживспілки до міського бюджету. Вона чула з неофіційних джерел, що ця цифра сягає 7 тисяч гривень. На що міський голова Ігор Алєксєєв не забарився з відповіддю:

- Плата за землю по всій Україні, в тому числі в Охтирці, визначається у відсотк ах від нормативної грошової оцінки. Адміністрація промислового ринку сплачує 3 %, що в грошовому еквіваленті складає близько 570 тисяч гривень в рік за 4 гектари землі. Дирекція продовольчого ринку сплачує 5 % від нормативної грошової оцінки 0, 7693 га землі, що в місяць становить 36 тисяч грн., а в рік набігає 432 тис. грн. Чим більше я спілкуюся з підприємцями, тим більше переконуюся, що комунальний ринок нашому місту все-таки потрібний. А пропозиції щодо розторгнення договору оренди з Облспоживспілкою приведуть лише до того, що людям як з промисловою, так і з продовольчою групою товарів ніде буде торгувати взагалі. Тому особисто я зацікавлений у відкритті саме комунального ринку, який буде належати громаді, а не одному з підприємців.

Наприкінці зустрічі мер вибачився за надмірні емоції. А вони на засіданні, повірте, вирували. Підприємці своїми репліками та порцією гніву допекли Ігоря Юрійовича, що він навіть пообіцяв більше не балотуватися в мери на наступних місцевих виборах. Знайти золоту середину учасникам зустрічі не вдалося. Проте позитивні зрушення цього дня таки були озвучені в стінах охтирського білого дому. Пан Галаєв пообіцяв вирішити проблему стихійної торгівлі по вулиці Батюка та провулк у Харьківському.

А Ігор Алєксєєв запевнив підприємців речового ринку, що змусить перевізників дотримуватися затвердженого маршруту, щоб ті не оминали зупинку «Речовий ринок».

Від редакції:

Боротьба зі стихійною торгівлею та корегування руху маршруток, звісно, це добре. Але основний месидж, який намагалися донести охтирчани до можновладців, так і не дійшов адресатам. Пан Галаєв не бачить великої проблеми в тому, що поряд з рибою торгують китайськими капцями та спідньою білизною, сусідство отрутохімікатів з продуктами харчування його ніскільки не турбує. Воно й зрозуміло, в гонитві за великими прибутками інші людські цінності здаються вже й не такими першочерговими. А наша влада підписується у своїй безпорадності та неможливості знайти спільну мову з Сумською облспоживспілкою. Та й навіщо застосовувати існуючі важелі впливу, якщо на порядку денному стоїть питання відкриття чергового ринку. Міський голова намагається притягти за вуха й обґрунтувати нагальну необхідність будівництва нового ринку “для бабушок”. А як Ви вважаєте, чи потрібен Охтирці ще один базар? Давайте обговоримо це питання на сайті.

Також нас обурила реакція та подальші дії підприємців речового ринку на публікацію «Анархія – матір торгівлі» в № 27 від 6 липня. Шановні бізнесмени напевно забули, що саме «Роксолана» ще раз нагадала громаді про задавнені, хронічні «хвороби» продуктового ринку. Лавина нестриманості, яка накрила журналістів «Роксолани», в котрий раз наводить на роздуми, що далеко не всі громадяни розуміють норми законів, якими захищається журналістська діяльність.

Зокрема, статтею 171 ККУ передбачено покарання за перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності у вигляді штрафу до 850 грн., арешту на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до трьох років.

Відкритий лист до редакції «Роксолани»

Охтирську громаду не на жарт схвилювали наміри мера відкрити ще один ринок на території колишнього заводу «Нафтопроммаш». «Чому саме туди? – запитують люди. – Давайте вже в урочищі «Ківшар», бо багато трудівниць з Чернеччини везуть свою городину, то їм буде зручніше. Ви думаєте, що наші предки були дурніші за нас, які кілька століть назад спланували таке гарне місто з широкими вулицями та двома площами. Як пенсіонерам нести відро картоплі з автовокзалу на Армійську ще додаткових 300 м. За які кошти Ви збираєтеся будувати новий базар? Стосовно того, що у ринку сумські господарі, то саме міська влада заключає з ними договір оренди землі. Якщо дирекція ринку дає дозвіл торгувати китайським ширпотребом, то ми просимо Вас розірвати з ними договір. Який господар покидає живе та йде на мертве? Чи Ви хочете залишитися в історії Охтирки мером, що знищив продуктовий ринок? То навіщо нам такий мер?… Ми просимо депутатський корпус допомогти нам зберегти продовольчий ринок і заборонити торгувати там ппромисловими товарами».

До звернення додаються 35 підписів мешканців Охтирки та Охтирського району.

 Комментарии (1)

 

  1. З покін віків в центрі міста розміщували продуктові базари, до якого зручно добиратися жителям міста. Земля під продовольчим базаром належить громаді міста. Сумська облспоживспілка заключили договір на оренду землі під сільськогосподарський ринок. Мер повинен відстоювати інтереси людей які його обрали і змусити дирекцію ринку навести лад на території базару.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: