СТАЛО ВІДОМО, ЩО…

15 июля 2016 | НОВИНИ | Нет комментариев | №28(1059)

…КОМУ ЧЕКАТИ НАДБАВКИ ДО ПЕНСІЇ?

До кінця року планується чергове підвищення мінімальної пенсії на 10%, повідомив віце-прем`єр-міністр Павло Розенко. Якщо на сьогоднішній день мінімальні виплати пенсіонерам складають 1130 гривень, то вже в кінці 2016 року виплати будуть підвищені до 1347 гривень. Не дивлячись на досить незначне підвищення пенсії і мізерні суми виплат, дотація до Пенсійного Фонду складе більше 145 мільярдів гривень.

…ЧОМУ ТАКА МАЛА ПЕНСІЯ?

Україна – одна з лідерів по навантаженню Пенсійного фонду на ВВП. Ця частка витрат сьогодні становить близько 12-13% і є однією з найвищих у світі. Низький рівень пенсій пояснюється декількома причинами. В першу чергу, низьким рівнем ВВП. Зараз український ВВП становить близько 90 млрд доларів. Тоді, як три роки тому було 185 млрд доларів. Для порівняння, якщо взяти ВВП Польщі, то у них це 550 млрд доларів. Ще одна причина – висока частка тіньового вектора. На сьогодні 40% української економіки знаходиться в тіні. Тобто мінімум 40% доходів і зарплат, з яких не сплачується єдиний соціальний внесок (ЄСВ) до Пенсійного фонду. Людина, наприклад, в реальності отримує 10 тис. грн. зарплати, але офіційно її дохід становить близько 4 тис грн. Ось з цієї суми і розраховується її пенсія. Тому вона може претендувати на пенсію в розмірі 30-40% від свого офіційного окладу. Це і виходить 1200-1600 грн – середньостатистична пенсія. Крім того, є ще одна причина низьких пенсій – демографія. Українці – старіюча нація. Тому, щоб пенсії були на відповідному рівні, потрібно витримувати певне співвідношення між працюючими та пенсіонерами. У нас один працюючий утримує більше, ніж одну людину. При 40 млн населення необхідно, щоб хоча б 25 млн осіб працювали і сплачували єдиний соціальний внесок. У нас ЄСВ платить менше 10 млн чоловік при 18 млн працездатних. Фактично всі пенсії у нас фінансує 9,5 млн чоловік. При такому співвідношенні ніколи не буде високих пенсій. Уряд має намір перевірити одержувачів пенсій, щоб не було “мертвих душ”, переглянути трудовий стаж. І, звичайно, змінити умови права виходу на пенсію. В першу чергу, це підвищення пенсійного віку. В ЄС середній вік виходу на пенсію становить 63 роки.

…«СУМИТЕПЛОЕНЕРГО» ОЧОЛИВ НОВИЙ КЕРІВНИК ІЗ ЧЕРНІГОВА

У ВАТ «Сумитеплоенерго», у підпорядкуванні якого і Охтирська ТЕЦ, представили нового директора. Попередній очільник підприємства Леонід Пляцук звільнився із займаної посади. Колективу представили нового гендиректора Олександра Рибалку, який працював на Чернігівській ТЕЦ. Прощаючись із колегами, Леонід Пляцук пояснив, що збирався покинути роботу ще рік тому, але акціонери компанії попросили його пройти опалювальний сезон.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: