ЯК ТЕЧЕ З ЛОЖКИ ПРАВИЛЬНИЙ МЕД

18 июля 2016 | Поради та рецепти | Нет комментариев | №28(1059)

Антоніна Василівна КУЧЕРЯВА майже десять років разом з чоловіком займається пасікою

Вперше спробували пасічникувати, коли друзі дали сім`ю з вуликом та поділилися власним досвідом. Як ось так вийшло, що нова справа пішла успішно. Бджоли роїлися, вуликів додавалося і тепер їх уже п’ятнадцять. Щовесни подружжя Кучерявих вивозить свою пасіку на Положанку, де є квітучі луки, зарослі акації, липи, поля з посівами гречки.

- Цей рік поки що не є сприятливим для бджіл. То холодно, то дощі. З липи майже весь нектар ливні змили. Зараз ще гречка цвіте, то бджола поки свого взятку не знайде, може й до трьох кілометрів від вулика відлетіти. Тому меду буде хоч і менше, ніж у минулому році, зате смачніший, – розповідає Антоніна Василівна.

Посеред літньої кухні у неї стоїть медогонка, до якої вона зчищає мед із стільників, принесених з пасіки у спеціальному ящичку з дерева. Спочатку треба зняти шар воску, яким бджоли укупорили стільники. Від цього процесу навколо розливається терпкий духмяний медовий аромат. Здається,що саме повітря випромінює здоров`я і цілющі властивості.

- Чому на базарі мед так не пахне? – запитую у пасічниці.

- То треба дуже розбиратися, який мед купувати. Як тече з ложки, як цукровий сироп, то не натуральний. А коли тягнеться, на краю ложки збирається докупки і скрапує видовженою кулькою, наче відривається і знову підстрибує до краю ложки, то це найнатуральніший мед. З чого б він не був, з липи чи акації, різнотрав’я чи гречки – це завжди дуже якісний і корисний продукт.

Антоніна Кучерява – сумлінний пасічник

ЯК ПІДРОБЛЯЮТЬ

Змішаний мед. Несумлінні пасічники підгодовують бджіл, виставляючи до вуликів цукровий сироп або варення.

Добавки. Додавання до натурального меду крохмалю, сахарного сиропу, муки, крейди збільшує його вагу.

Сироп. Штучний мед, у створенні якого бджоли взагалі не приймають ніякої участі.  Для цього звичайний або тростинний цукор змішують з водою і лимонною кислотою.

ЩО МОЖНА ВИЛІКУВАТИ

Прополіс і прополісний мед використовують для загоєння ран.

Мазі і екстракти з бджолиного підмору лікують псоріаз, варикозне розширення вен і навіть епілепсію.

Гомогенат личинок трутнів вважається віагрою.

Забрус – допомагає від застуд і вірусів, покращує роботу шлунково-кишкового тракту.

Пити рекомендують 3-4 рази на день по столовій ложці.

Перга (квітковий пилок) нормалізує склад крові і кров’яний тиск.

Спиртовий екстракт личинок воскової молі покращує імунітет, підвищує гемоглобін в крові і навіть лікує від туберкульозу.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: