ІЗ СЕСІЇ МІСЬКОЇ РАДИ: ДЕПУТАТИ ПРОТИ ТАРИФІВ

20 июля 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, МИ ЗАПИТАЛИ | 1 комментарий | №29(1060)

З 1 травня зріс тариф на газ, з 1 липня в Україні виросли тарифи на теплову енергію і послуги центрального опалення, а з 1 вересня подорожчає електроенергія.

Вся Україна вже стогне від непосильних для гаманця платіжок за компослуги. Приклад бойкотування рішення Кабміну і Нацкомісії держрегулювання енергетики і компослуг (НКРЕКП) показала Київрада, депутати якої проголосували за введення мораторію на електроенергію, природний газ, опалення, гарячу і холодну воду до 1 січня 2017 року. Аналогічне рішення прийняли і депутати Дніпропетровської міськради та Сумської облради. Але дані рішення носять чисто декларативний характер і не мають ніякої юридичної сили. І жителям хоч Києва, хоч Дніпра, Сум чи Охтирки все одно доведеться платити за новими тарифами.

У відповідь на введення нікчемного мораторію Прем`єр-міністр Володимир Гройсман запропонував компенсувати високі тарифи з місцевих бюджетів.

Проте, знаючи про це, депутати Охтирської міськради вирішили і собі пропіаритися, прийнявши звернення до Президента України, Верховної ради України та Кабінету міністрів України щодо введення мораторію на підвищення вартості не тільки житлово-комунальних послуг, але й інших соціально значимих видів послуг і продуктів. А що робити? Чи вірять охтирчани, що депутатське звернення допоможе знизити тарифи?

Володимир Чернов, пенсіонер:

- Проголосували, й правильно зробили. Якщо ініціатива знизу не йтиме наверх, то над нами і надалі будуть знущатися. Потрібно піднімати народ законними методами: не хвататися за вила, а інформувати через ЗМІ стосовно обґрунтованості тарифної політики. Подивіться, якщо раніше було 5-7 мільйонерів, то зараз 5 тисяч. А основний фінансовий тягар лягає на плечі простих громадян. Я вже років 15 як на пенсії, то за цей час суттєвого збільшення пенсійних виплат і не пригадаю. Дадуть копійки, як собаці, і виживайте, як знаєте. Не треба думати, що народ нікчемний, ми в змозі прорахувати собівартість газу з витратами на його транспортування, а звідкіль беруться такі космічні цифри у платіжках? Обкрадають народ, гади.

Оксана Мироняк, вчитель:

- Депутати міськради вправі висловити своє бачення системи формування цін на комунальні послуги. Проте це більше схоже на звичайнісінький популізм. Такі соціально важливі питання повинні вирішуватися на загальнодержавному рівні. Не завадила б нам і прозора система аналізу тарифів та переймання закордонного досвіду. В Німеччині в будинках встановлені розумні лічильники на гарячу воду, які здійснюють фіксацію лише тоді, коли по трубах тече справді гаряча вода, а не як у нас, ледь тепла. Ми ж змушені компенсувати недопрацювання та втрати постачальників комунальних послуг з власної кишені.

 Комментарии (1)

 

  1. Пионер пишет:

    А що не наравицця?Цiни як у еуропi.Очiкування безвiзу знову ж.Якийсь народ не такий дiстався нашiй владi

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: