ДОВІРЯЄМО ТА ПЕРЕВІРЯЄМО

23 июля 2016 | СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ | 1 комментарий | №29(1060)

ДЛЯ ОТРИМАННЯ ГАРАНТОВАНИХ ДЕРЖАВНИХ СОЦІАЛЬНИХ ДОПОМОГ
окремі категорії громадян звертаються до управління соціального захисту населення Охтирської міської ради.

Для отримання державної соцдопомоги малозабезпеченій сім’ї, допомоги на догляд особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, необхідно обов’язково подати до заяви – декларацію про доходи та майновий стан. Деякі громадяни вважають, що ставлячи підпис в декларації, даючи згоду на обробку персональних даних про сім`ю, доходи, майновий стан про себе та членів сім’ї, не матимуть ніяких наслідків. Чи дійсно це так, розповідає головний державний соціальний інспектор УСЗН Тетяна Мішеніва:

- В управлінні соцзахисту працюють державні соціальні інспектори, які наділені повноваженнями зі здійснення контролю за правильністю наданих громадянами відомостей про доходи та майновий стан усіх видів державної соцдопомоги. Перевірки проводяться: з виходом до місця проживання сімей, що дає можливість вивчити всі обставини сім’ї, яка звернулась за призначенням соціальної допомоги; з виходом до місця роботи отримувачів соціальної допомоги, для перевірки правильності наданих довідок про доходи; шляхом запитів до Держреєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, фіскальної служби, центру надання послуг, територіального сервісного центру № 5943 Регіонального сервісного центру МВС у Сумській області, сільських рад Охтирського району, а також за його межі та до інших організацій і підприємств.

Яку інформацію громадяни найчастіше не вказують в декларації?

- Аналізуючи роботу за перше півріччя, можна з упевненістю сказати, що частіше за все заявники не вказують у декларації доходи від земельної частки (пай), яка здається в оренду, яка можливо дісталась заявникам або членам їх сімей у спадок – згідно свідоцтва про право на спадщину, власність за законом. Почастішали випадки надання громадянами недостовірної інформації про доходи, де виявлені порушення внаслідок подання громадянами недостовірних даних про додаткові доходи, а саме: земельні ділянки, які знаходяться за межами Охтирки, продажі нерухомого (рухомого) майна, аліменти на утримання дітей, заробітна плата, премії, щоквартальні виплати пенсіонерам, які вони отримують за попереднім місцем роботи (особливо нафтопереробної галузі). Особливо необхідно звернути увагу про декларування доходу отриманого у вигляді неустойки, який підлягає оподаткуванню та включається при обчисленні до сукупного доходу. При виявленні недостовірної інформації про доходи та майновий стан раніше призначена державна соцдопомога повертається отримувачами на рахунки управління та державного бюджету.

На відміну від субсидії, при призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям необхідно обов`язково вказувати земельні ділянки, транспортні засоби, земельні частки (паї), які здані в оренду, дохід, отриманий у вигляді неустойки та підлягає оподаткуванню; аліменти на утримання дітей, які значно можуть вплинути на визначення права призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Скільки «порушників» виявили?

- З початку року виявлено – 15 випадків надання недостовірної інформації на суму 47 тис. 376 грн. 10 коп. До державного бюджету повернуто 15 тис. 381 грн. 01 коп. Перевірки тривають і надалі.

 Комментарии (1)

 

  1. Л.Б. пишет:

    Была на приеме у Татьяны Мишенивой, всегда культурно и вежливо относится к посетителям , приятная в общении.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: