БУДЬТЕ ЗДОРОВІ: АДЕНОВІРУС-ПРОВОКАТОР

28 июля 2016 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №30(1061)

Про потужну атаку небезпечного вiрусу iнформують вiтчизнянi iнфекцiонiсти

За їхнiми словами, у лiкарiв полiклiнiк побiльшало викликiв до хворих зi схожими скаргами на високу температуру, кашель i нежить.

Починається хвороба раптово, з лихоманки, а закiнчується переважно бронхiтом. Хоча можливi й важчi ускладнення, попереджають лiкарi.

То який саме вiрус активiзувався в розпалі літа ми запитали у лікаря-отоларинголога, завідуючого курсу оториноларингології Сумського державного університету, кандидата медичних наук Євгена Смєянова:

- Зараз велику активність проявляє аденовiрус, вiн часто в цей перiод нагадує про себе, адже створюється ряд сприятливих для нього умов. Збудник даної iнфекцiї полюбляє високу температуру повітря. От вам i наслiдок: рiзке збiльшення числа хворих iз симптомами важкої застуди. Що найгiрше, вiрус дуже заразний, передається повiтрянокрапельним шляхом. Тому в цей час хворiють переважно цiлими групами, мова як про робочi колективи, так i про сiм’ї.

- Чим аденовiрус, скажiмо, вiдрiзняється вiд ентеровiрусу чи риновiрусу, якi теж циркулюють улітку?

- Справдi, ви назвал и сезоннi в iруси, якi активiзовуються влiтку. Часто першi прояви зараження схожi. Але є рiзниця. Аденовiрус уражає слизову оболонку дихальних шляхiв, що найперше проявляється покашлюванням i вiдчуттям закладеностi горла. Буквально на другий день пiсля цього раптово пiдвищується температура тiла до 38 – 39 градусiв, хворого лихоманить. На цьому фонi, залежно вiд зони ураження, розвиваються сильний нежить, бiль у горлi, кашель. Загалом цей стан супроводжується загальним знесиленням (хворий буквально не може встати з лiжка) i загрожує не лише зневодненням.

Ротавiрус у народi ще називають шлунковим грипом, для нього характернi нудота, блювота, дiарея, бiль у дiлянцi живота. Ентеровiрус називають кишковим грипом, вiн одночасно уражає дихальнi шляхи (з’являється бiль у горлi) та шлунково-кишковий тракт, добирається до кишкiвника, провокуючи розлади його роботи (iнфiкування вiдбувається повiтряно-крапельним i побутовим шляхом). А от мiшенню аденовiрусу є органи верхнiх дихальних шляхiв.

- У чому ще полягає небезпека ураження аденовiрусом?

- Вiрус дуже активний, якщо не зупинити запальний процес, iнфекцiя пошириться й загрожуватиме не лише гострим бронхiтом, пiд ударом можуть опинитись легенi, що особливо небезпечно для маленьких дiтей (мова про розвиток пневмонiї). Тому щойно вiдчули нездужання, викликайте лiкаря, у такому станi краще не йти в полiклiнiку, адже заражатимете iнших. Загалом потрiбнi лiжковий режим, часте пиття (не завадять i чаї з липи, малини, калини), противiруснi препарати, лiки для розрiдження мокротиння, можуть знадобитись антигiстамiннi препарати (щоб зняти набряк). Але пам’ятайте: ставити дiагноз i призначати лiкування має лише лiкар. Не вдавайтеся до самолiкування, аби вберегти здоров’я не лише своє, а й iнших.

Євген Смєянов вестиме прийом 6 серпня в КП «ЛКЦ» за адресою: м. Охтирка, пл. Соборна, 2. Деталі за телефонами: 6-16-88 або (099)-161-43-888. ®

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: