БУДЬТЕ ЗДОРОВІ: ТО НЕ ОТРУЄННЯ – ТО ІНФАРКТ

28 июля 2016 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №30(1061)

«Літо, спека – мабуть, щось не те з’їв», – сказали рідні хворого та дружно заходилися відпоювати його розчином марганцівки й активованим вугіллям.

Але легше на ставало, стан недужого погіршувався. Коли врешті викликали «швидку», то діагноз пролунав як грім серед ясного неба – інфаркт міокарда! Але що спільного між кишковим розладом і змертвінням ділянки серцевого м’яза?

- Такими симптомами характеризується особливий (абдомінальний, або гастралгічний,) тип інфаркта міокарда, – пояснює кардіолог Тетяна Хороняка. – Найчастіше такий стан розвивається внаслідок патологічних змін у задній стінці серцевого м’яза.
Водночас з інтенсивним болем нижче від груднини та у правому підребер’ї хворого можуть непокоїти здуття живота, нудота, напади блювоти. На жаль, нерідко люди, вирішивши, що це “щось із животом”, намагаються допомогти собі самотужки й зволікають із зверненням до лікаря.

- Скільки часу люди мають на те, щоб викликати «швидку»?

- Це слід робити негайно. Адже хворий має лише дві години – це своєрідне «вікно», упродовж якого серцевий м’яз можна врятувати. Далі процес відмирання ураженої ділянки – хоч би що робили лікарі – може стати незворотнім. Особливо пильними мають бути особи з передумовами для розвитку інфаркту міокарда (артеріальна гіпертензія, інші судинно-серцеві патології, цукровий діабет тощо), люди, які мали сильне психоемоційне переживання. Якщо дійшло до інфаркту, зволікати не можна.

- Чи лікар «швидкої» за такими симптомами зможе правильно поставити діагноз?

- Ці симптоми характерні не лише для кишкових розладів, але й для гострого панкреатиту, холециститу, прорив виразки шлунка. Це дуже тривожні стани. Щоб зняти підозру на інфаркт, фахівці не лише поміряють хворому артеріальний тиск, прослухають тони серця, а й призначать електрокардіграфічне обстеження та спеціальні дослідження крові.

Іноді ЕКГ роблять кілька разів поспіль із невеликим інтервалом, і тоді сумнівів у діагнозі, як правило, немає.

Записатися на прийом до кардіолога Тетяни Хороняки Ви можете в КП «ЛКЦ» за адресою: м. Охтирка, пл. Соборна, 2. Деталі за телефонами: 6-16-88 або (099)-161-43-888. ®

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: