ЩОБ КВАРТИРУ НЕ ОБЧИСТИЛИ

28 июля 2016 | НОВИНИ | 2 коммент. | №30(1061)

ЗА СТАТИСТИКОЮ, СЕРЕД ЗЛОЧИНІВ ПРОТИ ВЛАСНОСТІ КВАРТИРНІ КРАДІЖКИ ЗДІЙСНЮЮТЬСЯ НАЙЧАСТІШЕ, А ДОВЕСТИ ПРОВИНУ – ВАЖКО

Легше попередити такі небажані випадки. Всі про це знають. А на практиці виходить так: після казкової відпустки, про яку знала вся рідня, колеги, користувачі соціальних мереж, господарі інколи повертаються до спустошеного грабіжниками помешкання.

Все, що наживалося непосильною працею протягом багатьох років, перекочовує до кишень злодіїв. То як же вбезпечити свою оселю від небажаних гостей за час своєї відсутності, ми запитали у начальника Охтирського відділу поліції Руслана Кладька:

- Кримінальна практика свідчить, що здебільшого зловмисники приникають у квартири чи домівки за відсутності господарів. Отже, коли вирушаєте у відпустку, виїжджаєте до родичів, не кажіть про це без потреби. Лише обмежене коло людей повинно знати, на який час ви залишаєте помешкання.

Злодії, як правило, потрапляють до чужої квартири через вхідні та балконні двері, вікна і кватирки. Вікна та балконні двері необхідно оснастити металевими гратами. Особливо це стосується помешкань першого і останнього поверхів та тих, до вікон яких підведені пожежні драбини, дістають гілки дерев тощо. Щоб уберегти такі квартири від злодіїв, до решіток також треба підвести сигналізацію.

Квартирні злодії мають звичку розвідувати місце майбутнього злочину. За найменшої підозри щодо людини, яка цілими днями без діла тиняється біля вашого будинку, повідомте свого дільничного інспектора поліції або зателефонуйте до чергової частини поліції.

Найбільш надійним захистом від пограбування квартири є встановлення сигналізації з підключенням до пульта централізованої охорони. Реагують на такий сигнал спеціально підготовлені наряди Управління поліції охорони в Сумській області МВС України. У квартирах, які були під охороною, крадіїв затримують у 99 відсотках.

Якщо не по кишені встановлення сигналізації, то час скористатися простими, але дієвими рекомендаціями. Не запрошуйте сторонніх, незнайомих вам людей у свій дім. Не повідомляйте домашню адресу та номер телефону стороннім без потреби. Загубивши ключа, негайно замініть замки, а також зміцніть двері додатковими засовами. Не залишайте ключа під килимками, у поштових скриньках. Не відчиняйте двері, не з’ясувавши, хто саме до вас прийшов. Коли ви повернулися додому і виявили зламані або відчинені вхідні двері, у такому разі краще не заходити до квартири, звернутися за допомогою до сусідів, терміново викликати поліцію, не заходячи до помешкання, перевірте, чи немає там сторонніх, наглядайте за квартирою до приїзду працівників поліції.

Коли побачите злочинців і не матимете змоги їх затримати, запам’ятайте їхні прикмети, одяг, марку, номер і колір автомашини, у якому напрямку вони від’їхали.

Наша постійна читачка Любов Пось має свої секрети по збереженню оселі від крадіїв:

- Не потрібно хвалитися новими придбаннями або планами на найближчу відпустку. Навіть друзі, абсолютно не припускаючи того, можуть «навести» злодія на вашу квартиру, поділившись свіжими новинами про вас зі своїми знайомими, для яких це може послужити керівництвом до злочинних дій. Ніхто не радить Вам жити затворником, але зайва відвертість – не завжди корисна. Переважна більшість українців мають профілі в соціальних мережах, в яких з нетерпінням діляться новими враженнями від мандрівки.

Не забувайте, що злодії також можуть бути активними користувачами Інтернету, і, побачивши фотографії в соціальних мережах, де на вас чудова шубка і прикраси, ви підкорюєте пальму, вершину гори чи мчите на квадроциклі по Сафарі, домушник задумається про легкість такої «здобичі».

 Комментарии (2)

 

  1. быль пишет:

    Пить меньше а работать больше и все будет ок

  2. Жора пишет:

    На лоха и жизнь легка

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: