В ЦЕНТРІ УВАГИ: НЕ ЗНАЄШ ЗАКОНУ – НЕ СІДАЙ НА ТРОН

29 июля 2016 | ЖИТТЯ МІСТА | 24 коммент. | №30(1061)

В ОХТИРЦІ АКТИВІСТКА НАТАЛІЯ ПАНОВА ВКУСИЛА ДЕПУТАТА ФЕДОРА КІСЕЛАРА

Інцедент трапився на засіданні комісії з питань правової політики, місцевого самоврядування і депутатської етики у міській раді. Блогери напружилися і тему швидко розігнали по Інтернету. Додався навіть знімок недоторканої депутатської руки з відбитками зубів бузотерки. Конфлікт стався через те, що активістку попросили припинити відеозйомку, бо за це проголосували члени комісії. Та ж у якості відмови вкусила міського депутата та запропонувала викликати правоохоронців.

НАТАЛІЯ ПАНОВА: “НАМАГАЛИСЬ ЗАБОРОНИТИ ВІДЕОФІКСАЦІЮ. ДОВЕЛОСЬ ЗАХИЩАТИСЬ”

Тому спочатку намагалися перевести комісію в іншу кімнату, а там Федір Федорович хотів видавити мене дверима. Маю глибокі подряпини на руці. Руки у мене були зайняті обладнанням і документами, тому легесенько гризнула його за руку. Він отримав моральний ШОК. І викликав поліцію. Потім написав заяву і одразу ж відмову».

ФЕДІР КІСЕЛАР: “ПІСЛЯ ІНЦИДЕНТУ МЕНІ ПОДЗВОНИЛИ ВЖЕ БІЛЬШЕ 10 ЛЮДЕЙ”

Усі бажають здоров’я. Треба буде, мабуть, сходити до Охтирської лікарні, дізнатися чи наявні зараз вакцини від сказу». З п`ятьох членів комісії присутні були троє: голова комісії Мирослав НІКУЛІН, Федір КІСЕЛАР та Анжела ВОЛКОВА. Склалося таке враження, ніби вони, заборонивши активістці і одночасно помічнику депутата міськради проводити відеозйомку, приміряли на себе корону і відображення у дзеркалі їм сподобалось. Інакше як зрозуміти поведінку тих же депутатів, до яких долучився ще один член комісії Сергій БОНДАРЕНКО, на наступному засіданні? Мені вочевидь довелося побачити і почути, як наші обранці всім своїм видом демонстрували свою «генетичну» перевагу над нерозумною активісткою, що знову приперлася на засідання зі своєю камерою. Федір Кіселар мав вигляд чіткого непохитного перцю, трохи замореним від небажаної присутності пані громадянки, але переповненим впевненості у своїй правоті. З виразних очей Анжели Волкової в її бік металися спопеляючі і красномовні блискавки. Мирославу Нікуліну і Сергію Бондаренку було практично пополам, чи їх зніматиме відеокамера, але вони не суперечили позиції однокомісійника.

Кіселар: «Я ставлю вопрос о запрете видеозаписи на заседании. Аудио запись пожалуйста, а видео – запретить. В некоторых проектах решенийесть персональне данные, которыемы на заседании комиссии озвучиваем. Во избежание какой-либо уголовной ответственности за разглашение этих данных. Если мы хотим прозрачности, больше чем достаточно аудиозаписи. На правовой комиссии присутствуют журналисты, приглашенные, те, кто пожелал, они видят, что мы никаких знаков на пальцах не показываем, никаких неправомерных действий не проводим. Потому я категорически против ведения видеозаписи».

Волкова: «Где вообще написано, что мы должны быть под видеоспостереженням? Я созванивалась с депутатами других районов, нигде такого нет. На сессиях снимают, а на комиссиях нет. Здесь рабочая обстановка».

Панова: «А чому люди не повинні знати, як члени комісії голосують за те чи інше питання?»

Кіселар: «У нас есть протокол комиссии, где записан результат голосования. Решение принято и точка».

Нікулін: «Поіменне голосування у нас фіксується на сесіях. На засіданнях депутатських комісій це не передбачено. Сесійна діяльність депутата – вона відкрита і передбачає присутність інших громадян. Позасесійна – не регулюється щодо його позиції з якогось питання.»

Кіселар: «Комиссия – это рабочий орган. Мы пытаемся разобраться во всех аспектах. Так вот представьте себе, вот сейчас здесь сидит 7-8 человек. Плюс сюда заходят еще сорок человек: все, мы громада, мы хотим здесь вас слушать, наперлись сюда, наклонились, стали вам в глаза камерами заглядывать. Это будет работа? Нет! Я просто не желаю, чтобы меня снимали».

Панова: «Ви порушуєте 34 статтю Конституції».

Кіселар: «Что касается указанной статьи, то вы ее немножко не так понимаете. Статья 34 дает вам право собирать письменную, видео-, аудиоинформацию, но только свою, о себе, делайте что хотите. Можете себя снимать, распространять или хранить, но другого человека вы можете снимать только с его согласия. Или же, правильно вы говорите, он выполняет на сессии депутатскую работу. Поэтому в этом вы что-то путаете, Наташа»

Панова: «Федір Федорович, це мабуть ви щось путаєте, бо ми знаходимося в публічному місці».

Волкова: «Мы просили вас не снимать прошлый раз, тем более, что вы снимали некорректно. Если я вытерла пот со лба – это несоблюдение этики или это негигиенично? Зачем меня снимать в такой момент? И это касается не только меня».

Нікулін: «Конституція не може регламентувати діяльність всіх осіб, посадовців, чиновників, двірників і так далі. Да, Конституція – це основний закон, але потрібно дотримуватись порядку. Якщо кожен буде викрикувати і казати дайте мені слово, бо це гарантує Конституція, то ми так комісію ніколи не закінчимо, і так уже збираємось четвертий раз. Якщо ми не проведемо своє засідання, ми просто зірвемо завтра сесію. Кому це буде вигідно?

Члени комісії проголосували за те, щоб заборонити знімати їх під час проведення засідання. І уточнили, всім без винятку. Тобто і акредитованим журналістам під одну гребінку. У даному рішенні ніякого правового поля не видно ні озброєним, ні неозброєним оком.Чому депутати, які будь-якими способами хотять піаритися на телеекранах під час виборів, добивалися прозорості і гласності в роботі ради, тепер раптом категорично відмовляються від допомоги громадськості? Що їх не влаштовує? Може, бояться якісь слова сказати, які вилетять – не спіймаєш.

Ну, почесав хтось за вухом чи поколупався в носі, витер піт чи позіхнув – так хіба це злочин? Тримаючи в умі той факт, що на депутатських комісіях приймаються рішення, яким на сесіях довіряють інші депутати і голосують практично всліпу, хочеться вірити, що Кіселар, Волкова, Нікулін і Бондаренко просто хочуть на засіданні вволю наковирятися в носах, щоб їм ніхто не заважав. І відеокамерам у приміщенні мерії, виходить, не місце, включаючи навіть фізичне витиснення мікрофонів без опізнавальних знаків за межі мерії, адже через них руйнується імідж демократії у місцевій окремо взятій раді.

Не будемо згадувати про мораль і етику – ми не в церкві. Але як можуть депутати самої правової комісії видавати з себе невігласів або перебирати на себе функції держави і утискати права членів громади тільки через те, що не подобаються чиїсь дії. Кілька українських законів і європейські норми громадянського суспільства гарантують людям доступ до публічної інформації та способи розпоряджатися нею.

Дії членів комісії не відповідають діям представників місцевого самоврядування, принципам Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», основними засадами якого є гласність та підзвітність громаді. А право журналістів на проведення фото-відеозйомки гарантує Закон «Про друковані засоби масової інформації» ст.26 «Журналіст має право на вільне одержання, використання, поширення (публікацію) та зберігання інформації; відвідувати державні органи, органи місцевого самоврядування; відкрито здійснювати записи, в тому числі із застосуванням будь-яких технічних засобів, за винятком випадків, передбачених законом. А обмеження стосуються, зокрема, особистих немайнових прав громадян, державної таємниці. У даному випадку, нічиї особисті немайнові права не порушувалися, а держтаємниці не розглядали на цій комісії. Більше того, забороняючи зйомку, члени комісії повинні були послатися на певну норму Закону, що передбачає таку заборону, а не мотивувати причину власними «хочу-не хочу». У такому випадку заборона протиправна. Невже ми так довго говорили про становлення правової держави тільки для того, щоб на 25-му році незалежності виявилося, що це можна відмінити простим голосуванням трьох депутатів, які не знають законів, всього лиш на засіданні комісії? Логічне театральне запитання: «Грицю, а нас за що?». Вистава була короткою, але драматичною. І весь драматизм не в тому, що активістка гризонула депутата, а в тому, що депутати не знають законів і не мають бажання з ними знайомитись, навіть перед прийняттям відповідальних рішень. Невже так і закриєте завісу, панове?

Л. Меркульцева

 Комментарии (24)

 

 1. украинский пишет:

  Олегу Погорелову УРА!УРА!УРА!

 2. Макс пишет:

  наш мер – Олег Погорелов!!!

 3. Макс пишет:

  мне тоже интересно – неужели у нас такая техника, как фотоаппарат, видеокамера, мобильный телефон будут рассматриваться как средство угрозы для посодовой особы? Вдруг кто-то не так на них камеру наведет? Чи й не перцы!!!

 4. украинский пишет:

  Мне интересно. Майданутые уже жрать друг друга начали.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: