ПОРАДИ НАШИХ ЧИТАЧІВ

1 августа 2016 | Поради та рецепти | Нет комментариев | №30(1061)

Надія Крючко з онукою Маринкою

ТІСТО ЗАМІСТЬ ПЛАСТИЛІНУ

Для дитячої творчості бажано використовувати безпечний пластилін

Це абсолютно нешкідливий матеріал

- Я 25 років пропрацювала керівником зразкового гуртка «Вишивка» в колишньому ДЮЦі, а зараз ОМЦПО-МАН, – розповідає Надія Крючко. – Проте вийшла на заслужений відпочинок і зараз маю багато вільного часу, який я використовую з користю і ліплю з тіста з онукою Маринкою. Робимо іграшки, рамочки для фотографій, картини, свічники, прикраси. Як педагог я знаю, що на розвиток дитини великий вплив чинить дрібна пальчикова моторика, тому ліплення є прекрасним способом тренування. Я розповім Вам, як приготувати ідеальне тісто для ліплення.

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

2 склянки борошна, 1 склянка солі, 3/4 склянки води (125 мл). Еластичність тіста та міцність виробів можна підвищити, якщо додати 1-2 чайні ложки сухого шпалерного клею, розведеного у невеликій кількості води.

Щоб солоне тісто не рвалося і не кришилося під час ліпки, його потрібно добре вимішати і розім‘яти, поки воно не стане еластичним. Краще ліпити чи вирізати вироби одразу на декові, щоб зворотна сторона виробу лишалася рівною і не виникало пошкоджень під час його перенесень для сушіння. Перед початком роботи деко чи іншу поверхню слід змочити водою за допомогою пензлика. Готові вироби сушимо при кімнатній температурі, але пам’ятайте, що на висушування кожного міліметра товщини виробу потрібно 1 день, проте влітку, на сонці, це буде швидше.

Вироби можна лакувати. Перед лакуванням їх краще розфарбувати. Щоб фарби лягали рівно, виріб спочатку ґрунтують, наприклад, білою масляною фарбою. Далі вик ористовують водорозчинні фарби. А можна використовувати харчові фарбники чи акрилові фарби для наданню тіста початкового кольору.

Щодо технік самого ліплення, то вони найрізноманітніші: плетіння косичок, вирізання фігурок шаблонами, обробка тіста предметами домашнього побуту. Наприклад, гребінцем можна нанести на тісто ажурний візерунок. Часничниця допоможе зробити кучерики. Кулінарним шприцом можна зробити декоративні візерунки з кружечків, сердечок. Рельєфні заглиблення можна зробити, втискаючи в тісто красиві ґудзики, колоски, трави.

Користь пластиліну

Тренує дрібну моторику, пов’язану з формуванням мови, а також сприяє розвитку уяви, просторового мислення і художніх здібностей дитини.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: