ДУРЯТЬ СТАРИХ І НЕПРОІНФОРМОВАНИХ

3 августа 2016 | НОВИНИ | Нет комментариев | №31(1062)

До оселі 76-річної мешканки Новограда-Волинського завітало двоє незнайомців. Вочевидь, вони були добре поінформовані кимось, що бабця зберігає чималу суму грошей “на чорний день”. Відтак операція з їх видурювання розпочалася.

“Наш родич щойно потрапив у аварію! І терміново треба гроші на операцію. Допоможіть, бабусю!” – з таким сльозливим воланням звернулися прохачі. Сльози були настільки щирими, що господиня не змогла відмовити. Вийнявши зі сховку 500 євро, без вагань віддала гостям. Натомість ті дали їй “заставу” – 8 доларів! Опісля жінка й чоловік попросилися по одному в туалет. Бабця провела кожного з них, показуючи дорогу. “Після цього незнайомці швидко пішли. І лиш тоді бабця схаменулася – перевірила сумочку, у якій зберігала гроші. Із сумки зникли 8 тисяч доларів, які аферисти прихопили із собою. Тож загалом сума викраденого становить за валютним курсом 215 тисяч гривень. Тепер поліція розшукує пройдисвітів.

А пенсіонерка із Шепетівки теж втратила всі гроші, повіривши шахраям. Річ у тім, що в червні 68-річна пані через оголошення в газеті купувала медикаменти для свого чоловіка. Через півмісяця до неї зателефонувала жінка, яка відрекомендувалася інспектором департаменту соціального захисту населення. «Придбані медикаменти неякісні. Проти власників фірми, яка їх розповсюджує, порушено кримінальну справу. Усім потерпілим належить компенсація”, – коротко повідомила співрозмовниця. Бабусі пообіцяли 75 тисяч гривень моральної шкоди, щоправда, за умови сплати страхового збору трохи більше двох тисяч гривень. Старенька, не вагаючись, переказала кошти на вказані реквізити, позаяк компенсація мала бути значно більшою. Після цього пенсіонерці декілька разів телефонували інші “інспектори”. Пропонували сплатити “податок на прибуток” та інші незрозумілі для літньої жінки платежі. У результаті потерпіла перерахувала шахраям 67 тисяч гривень, так і не отримавши жодної копійки обіцяної компенсації. Коли ж бабуся спробувала зв’язатися зі зловмисниками, жоден із телефонів не відповідав. І вже за зовсім іншим сценарієм діяли два пройдисвіти, які появилися на порозі будинку 78-річної жінки в селі Рафалівка. Вони сказали, що віруючі, та попросили принести всі заощадження, аби над ними справити обряд. Шахраї провели з пакунком “необхідні ритуали” та повернули його довірливій пенсіонерці, наказавши заховати під подушку і не діставати 20 днів. А вже за кілька днів відвідати матір приїхала 55-річна донька. Та зрозуміла, що їх ошукали й повідомила правоохоронців. Зловмисники заволоділи 16 тисячами 800 гривнями та 200 доларами.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: