І хто тут найбільший нехочуха?

4 августа 2016 | НОВИНИ | Нет комментариев | №31(1062)

ДЕЛЕГАЦІЯ ПРЕДСТАВНИКІВ ПРИВАТНИХ ПІДПРИЄМЦІВ ТА ПРОДАВЦІВ ПРОДУКЦІЇ, ВИРОЩЕНОЇ В ВЛАСНОМУ ПРИСАДИБНОМУ ГОСПОДАРСТВІ, З ПРОДОВОЛЬЧОГО РИНКУ ОХТИРКИ ЗАЯВИЛА СВОЇ ПРЕТЕНЗІЇ СЕСІЇ МІСЬКОЇ РАДИ. Люди обурювалися, що контролюючі служби разом з поліцією примушують їх звільнити від стихійної торгівлі вулицю Батюка і провулок Харківський і зайти торгувати на територію ринку.

На охтирському продуктовому ринку в 90-х роках вистачало місця всім охочим поторгувати

На ринку немає місця для таких продавців, що продають власну продукцію. Їх постійно звідти витісняють, бо вони невигідні. А нам доводиться самим дбати про виживання. Ви о п’ятій ранку ще спите, а ми вже воюємо за місця, бо хто раніш прийшов, у того і місце краще. Замість того, щоб наводити порядок на цьому ринку, який споконвіку був передбачений для продуктів харчування, ви хочете вкладати громадські гроші в будівництво ще одного ринку. Хіба у нас ніде продавати промтовари?

Давайте подивимось на фото продуктового ринку середини 90-х років. Тоді за межами ринку ніхто не торгував, бо місця вистачало всім бажаючим. З розширенням асортименту і кількості підприємців назріла необхідність зробити торгові ряди цивілізованішими і безпечними в плані санітарії. Тоді заговорили про необхідність побудови кіосків, до яких обіцяли підвести електроенергію, воду і каналізацію. Підприємців зм усили заплатити немалі гроші за пластикові будки зі світлом, але без води і стоку. І не дивлячись на це, товар знову викладався не у холодильних вітринах, а на приставних імпровізованих столах, перешкоджаючи руху покупців. Підприємці вже тоді втратили значну частину споживачів, які пішли у супермаркети, де зручніші умови для здійснення покупок.

Наступним ударом стала девальвація гривні, зниження купівельної спроможності громадян, коли одні не можуть заплатити більше, а інші не хочуть торгувати у збиток. Причому справи пішли гірше на всіх ринках, і ніхто з керівників не взявся прораховувати кроки на перспективу, не включив логістику, а просто поплив за течією. Тікають продавці з речового ринку на продуктовий? Поміж яток з рибою повсовувалися продавці з гумовими в’єтнамками та синтетичними трусами? Біля запашних персиків воняє щурячою отрутою? Так це ж базар, – в один голос твердять нам з усіх боків і при цьому розводять руками.

Міському голові, здається, теж набридло бути в ролі цапа-відбувайла: з одного боку люди вимагають припинити стихійну торгівлю поза межами ринку. З іншого – звичка кидатись з товаром мало не під ноги покупцю, щоб він перечіпався через нього і купував прямо на перелеті, надто вк орінилася в ментальності продавців. Тому на сесії Ігор Алєксєєв заявив як делегації з ринку, так і всім присутнім:

САМ СКАЗАВ:

«Після проведених зустрічей з підприємцями ринків, з керівництвом облспоживсілки, яка орендує продовольчий ринок, досягнуто домовленості про впорядкування роботи на його території. Майданчики під двома навісами будуть звільнені для торгівлі власною продукцією і місця будуть надаватися безкоштовно. Керівництво ринку обіцяло, що буде опрацьоване питання щодо виділення додаткових торгових місць. Якщо їм не вдасться впорядкувати торгівлю, якщо продавці не підуть з Батюка і Харківського, то вибачте, але ми знову повернемося до питання про організацію комунального ринку».

Ігор Алєксєєв

Якийсь поверхневий підхід, адже так і не зрозуміло, чи буде на цьому ринку дотримуватися товарне сусідство та правила торгівлі, чи дадуть можливість не просто десь притулитися з вирощеним на своїй грядці огірком чи куркою, а нормально потрапити на очі покупцю і благополучно спродатися, а покупцю – скупитися. Чому так вперто керівництво ринку опирається елементарним вимогам сьогодення? Очевидно, тут не варто місцевій владі сюсюкатися з інтересами бізнесу, бо страждає населення.

Л. Меркульцева

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: