Півроку роботи по-новому

4 августа 2016 | НОВИНИ | Нет комментариев | №31(1062)

Ще в минулому році органи прокуратури новим однойменним законом були позбавлені функції щодо нагляду за додержанням і застосуванням законів, так званий «загальний нагляд».

Тому повноваження прокуратури у сфері суспільних відносин, не пов’язаних із кримінальним судочинством, обмежуються виключно її можливістю здійснювати дії, пов’язані з виконанням конституційної функції представництва інтересів громадянина або держави в суді.

Про те, як саме Охтирська місцева прокуратура справляється з основним своїм завданням, нам розповів перший заступник керівника Олександр ПЛЕСКАЧ:

- Охтирською місцевою прокуратурою у продовж 6 місяців 2016 року пред’явлено 29 позовних заяв на суму 7 329 т ис . гр н . Задоволено повністю та закрито, у зв’язку з добровільним відшк одуванням – 15 позовів на суму 1 851 тис. грн., у т.ч. добровільно сплачено 25 тис. грн. На розгляді перебуває 15 позовних заяв прокурора на суму 5 456 тис. грн.

Так, на захист прав неповнолітніх заявлено 9 позовних заяв на суму 176 тис. грн. Дані справи стосуються стягнення одноразової грошової допомоги дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування, визнання права власності на майно за неповнолітніми тощо.

Більшість позовних заяв стосуються сфери земельних відносин, зокрема, розірвання договорів оренди, у зв’язку із несплатою орендної плати, невиконанням умов договорів, визнання угод недійсними, повернення незаконно наданих земельних ділянок у власність держави.

Так, на даний час у провадженні господарського суду Сумської області перебуває на розгляді позов Охтирської місцевої прокуратури про визнання недійсним договору оренди землі і повернення державі земельної ділянки площею понад 15 га. Як було з’ясовано прокуратурою спірна земельна ділянка передана в оренду без проведення її нормативно-грошової оцінки, що є обов’язковим при укладенні правочинів щодо земельних ділянок. Зазначене порушення є істотним і призвело до зменшення сум платежів за користування земельною ділянкою сільськогосподарського призначення, що не відповідає інтересам держави.

Окрім того, станом на 1 липня 2016 року сума за рішеннями судів, постановленими за позовами прокурорів Охтирської місцевої прокуратури, що підлягають виконанню, становить 2968 тис. грн., в тому числі за рішеннями 2016 року – 228 тис. грн. З них: на захист інтересів громадян – 32 тис. грн., інтересів держави – 2732 тис. грн.

Протягом 2016 року реально виконано судових рішень на суму 1766 тис. грн., з них на захист інтересів громадян – 8, інтересів держави – 1738 тис. грн.

З метою активізації виконання рішень суду в примусовому порядку органами державної виконавчої служби, усунення порушень чинного законодавства в порядку відомчого контролю внесено 17 скарг на рішення, дії та бездіяльність державних виконавців, всі з яких задоволено.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: