Як вам нова поліція?

4 августа 2016 | МИ ЗАПИТАЛИ | 7 коммент. | №31(1062)

Вже рік лунають обіцянки від керівництва МВС, що пузатих інспекторів-хабарників замінять освічені патрульні поліцейські, що середній вік патрульних складе від 21 до 35 років, а три чверті поліцейських матимуть вищу освіту та достойну зарплату для патрульного в розмірі 8-10 тисяч гривень, що майже в три рази більше, ніж було у звичайного даішника. Механізм запущено, але все це відчувається в обласних центрах, а на периферії якось в’ялувато, з швидкістю равлика реформа органів правопорядку набирає обертів.

За даними соцопитування Центру Разумкова, міліції довіряло лише 2% громадян. При цьому актуальність реформи МВС підтримують дві третини (66%) українців. Напередодні першого професійного свята полісменів “Роксолана” запитала: чи відчули охтирчани подих вітру змін після заміни перших двох літер на райвідділку?

Наталія Ханюкова, в декретній відпустці:

- Колишня українська міліція, яка дісталася нам у спадок від радянської системи, вичерпала себе. А все тому, що за роки незалежності міліція не тільки не була реформована відповідно до принципів демократії, а й перетворилася на «пекельну машину» придушення громадських протестів та отримання корупційних доходів. В Києві так показово замінили пости ДАІ та дільничних на патрульну поліцію. До Охтирки це ще не дійшло. Особисто для себе очікую покращення забезпечення правопорядку в місті. А то підозрілих осіб, що ошиваються попід балконами та безкінечно трезвонять в домофон серед ночі, не поменшало. Є ще над чим працювати.

Владислав Сосєдко, інспектор сектору зв’язку та телекомунікації:

- Так, зміни помітні. Скажу більше, я стояв у витоків цих змін. Адже після проходження 5-ти відбіркових етапів мене зарахували до лав Київської національної поліції. Рішення присвятити своє життя захисту столичного правопорядку я прийняв після закінчення СНАУ та грі у футбольних командах «Нафтовик» та «Кривбас». Після 3,5 місяців насиченого навчання я вперше вийшов на патрулювання вулиць. Не уявляю свого життя й без музики. Саме тому під час патрулювання центру Києва, побачивши фортепіано на Андріївському спуску, я не втримався і вирішив зіграти «OneRepublic – Apologize», аби порадувати перехожих та покращити їм настрій. А так як тоді кожен крок поліцейських викликав неабиякий інтерес, відео моєї гри потрапило до ютюбу. Зараз я вже виконую інші обов’язки, а відповідаю за видачу патрульним радіостанцій, алкотестерів, бодікамер та підтримання їх у робочому стані. Отримую зарплатню близько 8 тис. грн. Напередодні свята хотів побажати своїм колегам віддано служити українському народу.

Юрій Бойко, заробітчанин:

- Про поліцейську реформу знаю завдяки ЗМІ. Бачу як позитив, так і зворотню сторону медалі. В Харкові нещодавно поліціянти збили людей на смерть на пішохідному переході, в Києві за стрелили підозрюваного під час переслідування, а скільки «перезавантажених» правоохоронців на хабарах піймали? Не все так гладко, як здається. Чому до поліції набирають людей з вулиці, і підучивши їх протягом 2-3 місяців, одразу випускають на патрулювання? В той час, як ціла низка вишів МВС щорічно випускають тисячі професійних правоохоронців. Тому й трапляються ляпи на ляпах. А це підриває довіру населення до нової структури.

Микола Сімчук, еменесник на заслуженому відпочинку:

- Я за позитивні реформи в країні. Давно пора нам з дерев позлазити і йти цивілізованим шляхом, орієнтуючись на європейські країни. Я свого часу за два місяці до пенсії також потрапив під «великі зміни» , коли пожежників перевели з підпорядкування міністерства внутрішніх справ до міністерства надзвичайних ситуацій. Обіцяли грошей більше платити – по 800 грн., а натомість я отримував пенсію лише 250 грн. Та й зараз не шикую, ось зібрався на риболовлю, може щось і вдасться піймати та юшки наварити. А щодо поліції, то нехай буде. Бо міліціянти взагалі страх втратити, сиділи та чекали, доки хабара хтось принесе. А нова форма, погони – вони ж до порядку привчають. Від нової поліції очікую людяності, відкритості до людей та взаєморозуміння.

Керуюча магазином Інна Жукова з донькою Аліною:

- Чесно кажучи, поки що не відчула. Пограбувань житла, угонів автівок, ДТП в місті не поменшало. А як ще виміряти якісно нову роботу правоохоронних органів? Лише за результатами їхньої діяльності. Проте за рік проведення реформи очікувати захмарних показників ранувато. Нехай більше часу пройде, і тоді, я сподіваюся, буде свято і в нашій країні: зникне корупція, кумівство, відмазування, прикриття своїх поплічників.

Дмитро Вовк, пенсіонер:

- Чи помітив зміни? Так, але в гіршу сторону. Наведу свіжий приклад із життя. Мій онук на минулому тижні пробив колесо, прямуючи з Кириківки, тому й замінив його на дорозі. Потім його зупинили чи то даішники, чи то поліція (хто зараз розбере) і почали нарікати на невідповідність талону страховки та протектора на колесах. Аргумент, що він щойно замінив пошкоджене колесо, не спрацював і 100 гривень непомітно перекочували до кишені правоохоронців. Ось вам і всі переміни.

Артем Гроденко:

- Про створення в країні поліції замість міліції чув. Та до Охтирки ця новина, напевно, ще не дійшла. Це жарт, а якщо чесно, то кардинальних змін на собі не відчув. Перебуваючи в Сумах чи Харкові неодноразово бачив патрульних в новій формі та на нових машинах. Але сподіваємося, що змінилися не лише засоби пересування правоохоронців та їхня екіпіровка, а й те, що під нею. Очікую від поліції нових підходів до роботи, чесності та людяності.

Давайте обсудимо це питання на сайті.

Запитувала Олена Кириченко

 Комментарии (7)

 

 1. Влади пишет:

  главное, чтоб костюмчик сидел!!! а там какие-то законы, правила и уся ця ерунда – дело некчемное!

 2. Марина пишет:

  У меня знакомый гаишник – его мнение (практически дословно): полгода новые полицейские только будут узнавать что такое дорога и что на ней бывает и в чем заключается их работа; потом когда износится первая спецформа и они прийдут за новой – а ее нет.., то пройдет стартовый азарт. От начала до конца реформа полиции проведена похабно.

 3. Яна пишет:

  Если в руководстве страны ” цирк на дроте”, чего можно ожидать от работы подвластных структур?

 4. Макс пишет:

  не надо так прикалываться. а то еще не дай Бог люди поверят написаному

 5. Мария Ивановна пишет:

  Выбирайте самых честных депутатов, депутатов из партии Сила людей! Наш мер – Олег Погорелов!!! Наш секретарь горсовета – Наталья Панова! Только они принесут пользу городу.

 6. инна к. пишет:

  В ПАРКЕ ВОЗЛЕ КНЕЖИ ВСЕ РОЗЛАМАЛИ ОБОДРАЛИ АЛЬТАНКУ ВЫРЫВАЮТ НА КЛУМБАХ ЦВЕТЫ КУДА ПОЛИЦИЯ СМОТРЕТ? НОЧЬЮ НА УЛИЦЕ НЕ ОДНОГО ПАТРУЛЯ.

 7. роман пишет:

  Название может и новое а вот гниль работать осталась таже

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: