Швидкій потрібна допомога

6 августа 2016 | ВІДЕО ОХТИРКИ, ЗДОРОВ'Я | 2 коммент. | №31(1062)

Напевно кожному в житті доводилося хоч раз телефонувати на «103». Після реєстрації виклику швидка допомога разом з медиками вдень чи вночі, в спеку чи в мороз мчить рятувати комусь життя, чи просто виміряти тиск або вколоти потрібний лікарський препарат. А чи задумувалися Ви, в яких умовах наші медики знаходяться у перервах між викликами?

На станцію швидкої допомоги ми потрапили саме в той час, як одна бригада передавала черговий пост іншій. Лікарі, фельдшери, водії сидять в тісному приміщенні, повітря якого насичене спорами плісняви та сирістю навіть у 30 градусну спеку. Медики одразу розпочали свою невеселу розповідь про наболіле:

Головний лікар Охтирської станції екстреної швидкої медичної допомоги Тетяна Марченко:

- В 2013 році Охтирська станція стала підпорядковуватись КЗ СОР «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». Відтепер ми фінансуємося з бюджету області, на 100 відсотків забезпечені ліками, виробами медичного призначення та пальним. Також збільшилася кількість штатних посад, але площа приміщення і відповідно умови роботи колективу в кращу сторону не змінилися.

Допомогти вирішити нашу проблему обіцяли ще в минулому році. Неодноразово приїздив керівник Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Анатолій Александренко. Бачив, як ми тут тіснимося і начальник управління здоров’я Сумської ОДА Сергій Бутенко. Хотіли нас в крило новобудови ЦРЛ на перший поверх переселити, проте згодом там обладнання для гемодіалізу встановили і залишили нас  ні з чим.

Ми не сидимо, склавши руки. Восени плануємо утеплити приміщення. Тому звертаємося до всіх небайдужих з проханням допомогти, хто чим може: будівельними матеріалами чи коштами.

Заступник головного лікаря з медичної роботи Анатолій Давиденко:


- Грибок на стінах з’явився тут років 3-4 тому. І після цього мої колеги почали частіше лікарняні брати через загострення захворювань верхніх дихальних шляхів. Що ми тільки не робили: переклеювали шпалери минулого літа, а вже восени пліснява знову у всій красі заявилася на стінах, кварцювали стіни, обробляли антисептиком – нічого не допомагає.

Юлія Остапенко, лікар медицини невідкладних станів та медичних катастроф:


- Якщо на роботі присутні одразу чотири бригади, то фізично розміститися всім проблематично: сидимо один на одному. Взимку дуже холодно. Я працюю близько року на швидкій. І вже за такий короткий проміжок часу встигла відчути негативний вплив на здоров’я від плісняви. Коли працівники санстанції робили нам посіви зі слизових оболонок, то штами гибів аж зашкалювали. Так й до хронічної алергії чи бронхіальної астми недалеко. Робота постійно тримає нас у напрузі. Буває, що за добу чергування надходить від 30 до 50 викликів. І їх причинами є не лише банальне ОРВІ чи невеликий стрибок тиску, а й ДТП. На минулому тижні збили 13-річного скутериста на Сумській. Після побаченого хочеться якось відволіктися і відійти від емоційного навантаження в комфортних умовах, але зараз ми цього собі, на жаль, не можемо дозволити.

Світлана Решетнік, диспетчер:


- Я більше 40-ка років працюю в медичній галузі. Спочатку була виїзним фельдшером, а років 4 тому перевели на посаду диспетчера. Диспетчерська невеличка, до того ж у її приміщенні працюють ще й реєстратор та статист. Капітальний ремонт робили власними силами та за власні кошти. Але даремно,От би ті, від кого залежить забезпечення медиків якісними умовами для роботи, посиділи б тут годин з десять. Швидко  тоді б щось придумали.

А які варіанти вирішення даного питання мають високопосадовці: керівник КЗ СОР «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Анатолій Александренко та міський голова Ігор Алєксєєв читайте в 31 номері газети «Роксолана».

Записала Олена Кириченко

ВІДЕО

httpv://www.youtube.com/watch?v=TwvPt1_BPsA&t

 

 Комментарии (2)

 

  1. Макс пишет:

    Так ця ж тема не принесе піар і не додасть скандального авторитету. така тема не цікавить ні депутатів, ні їх помічників, ні громадських активістів. а взагалі, то держава взяла на себе відповідальність за реформування в медичній галузі, то нехай доводить її до кінця, і не робить когось крайнім.

  2. Спостерігач пишет:

    Проблема надалі залишається відкритою, актуальною, болісною тільки для працівників колективу ШМД. Складається враження, що ця служба нікому не потрібна.

Добавить комментарий

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: