ВИЗРІВ ЯЧМІНЕЦЬ

12 августа 2016 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №32(1063)

Нi з того нi з сього в оцi щось починає поколювати, повiки набрякають – i ось уже око важко розплющити. Напевно знову з’явився ячмінь. Чому вiн дошкуляє мені так часто? Яка причина його виникнення?», – запитує продавчиня взуттєвого магазину Ірина К.

На питання читачки відповідає офтальмолог, лікар вищої категорії Наталія Стебловська:

- Схоже, що мова йде про одну з найпоширенiших офтальмологiчних проблем – ячмінь (гордеолум).

Переважно ячмiнь з’являється пiсля перебування на протязі, внаслідок переохолодження. У бiльшостi випадкiв йдеться про стафiлокок, хоча може бути й грибкове ураження. В око iнфекцiя потрапляє, коли потерти його немитими руками, витерти обличчя брудним або чужим рушником чи коли неправильно користуються контактними лiнзами. А в жiнок до появи ячменю може призвести й користування брудними пензликами для косметики.

Здебiльшого ячмiнь має зовнiшню локалiзацiю, але буває й внутрiшнiм. Притiм може з’явитись один або навiть кiлька ячменiв, а нерiдко таке стається на повiках обох очей одночасно.

Небезпечно вдаватися до самолiкування. Може розвинутися хронiчний процес (тодi хворий регулярно потерпатиме через появу ячменю) або гнiйно-септичний. Небезпечно витискати гнiй, адже iнфекцiя може просунутися вглиб. До групи ризику належать особи з цукровим дiабетом чи фурункульозом, а також з iмунодефiцитом.

Офтальмолог Наталія Стебловська приймає в КП «ЛКЦ» 20 серпня за адресою: м. Охтирка, площа Соборна, 2. Довідки за телефонами: (099)-16-14-388 або 6-16-88 ®

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: