ЯКЩО АТАКУЄ ЛИШАЙ

12 августа 2016 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №32(1063)

Тіло починає свербіти – тоді вам прямий шлях до дерматолога

До редакції зателефонував наш читач Валерій П. зі своєю проблемою: «Після вихідних на березі річки, я помітив, що місцями шкіра на голові почала лущитися та свербіти? Що це може бути?»

На питання читача відповідає наш експерт, лікар дерматолог-венеролог Андрій Шевченко:

- Будь-яке шкірне захворювання приносить масу проблем людині. Однією з патологій такого роду є висівкоподібний лишай. Це захворювання викликається грибком Malassezia. Воно вражає роговий шар шкіри. Лікувати таку хворобу слід негайно та лише під наглядом лікаря-дерматолога

ПРИЧИНИ

Різнобарвний лишай іноді називають «сонячним» або «пляжним», оскільки його можна легко отримати, перебуваючи на пляжі або під сонячними променями. Також він виникає при підвищеній пітливості, тісному контакті з хворою людиною або при одяганні чужого одягу. Ці фактори провокують активний розвиток патогенної мікрофл ори. До інших факторів, які здатні спровокувати висівкоподібний лишай відносяться: туберкульоз, діабет, вагітність, збої в роботі ендокринної системи, хронічні хвороби, злоякісні пухлини. В таких випадках лікувати лишай потрібно одночасно з терапією основного захворювання людини, що спровокував цю патологію.

СИМПТОМИ

Симптоми даного захворювання схожі з деякими іншими видами лишаю. Висівкоподібний лишай проявляється у вигляді сверблячих плям на шкірі, на яких відбувається злущування епідермісу. У різних людей забарвлення цих уражень може мати різні відтінки: білявий, жовтий, коричневий. Саме через це він і отримав свою другу назву «різнобарвний лишай». Плями мають різні обриси та розміри. При прогресуванні хвороби змінюються і його симптоми. При розвитку висівкового лишаю вони зливаються у великий осередок ураження шкіри. Висівкоподібний лишай найчастіше локалізується на шиї, волосистої частини голови, верхньої частини тулуба. У деяких випадках кольоровий лишай поширюється по всьому тілу. Якщо вчасно не почати лікування різнобарвного лишаю, то на місці плям з’явиться ахромія (знебарвлення шкіри).

ЛІКУВАННЯ

Лікування висівкоподібного лишаю здійснюють на підставі огляду дерматолога. Симптоми захворювання вимагають підтвердження медичними тестами. Висівковий лишай діагностують лампою Вуда. При впливі її світла на плями вони люмінесціюють зелено-золотистим або рожевим відтінком. Кольоровий лишай можна визначити й іншим способом. При нанесенні на уражені місця спиртового розчину йоду стануть видимими приховані плями, а видимі – будуть більш вираженими, оскільки вони забарвляться в коричневий колір. Цей спосіб діагностики називається пробою Бальцера.

Щоб підтвердити висівковий лишай, проводять аналіз лусочок, взятих з уражених зон. Їх досліджують під мікроскопом для виявлення спор грибків. У деяких випадках різнобарвний лишай підтверджують культуральними дослідженнями. Лікувати дане захворювання необхідно тільки комплексно.

Дерматолог-венеролог Андрій Шевченко приймає щовівторка та щочетверга в медичному центрі за адресою: м. Охтирка, площа Соборна, 2. Довідки за телефонами: (099)16-14-388 або 6-16-88. ®

 

 



Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: