ЧИ ТО СІЛЬСЬКИЙ ГОЛОВА, ЧИ МИСКА ВАРЕНИКІВ?

13 августа 2016 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | 1 комментарий | №32(1063)

У Куземині неспокійно – сільські депутати повинні вирішити подальшу долю села в зв’язку з ініційованим державою процесом децентралізації

Сесія Куземинської сільради

Груньська громада запропонувала навколишнім селам об`єднатися. Таку пропозицію надіслали в Гнилицьку, Рибальську, В`язівську та Куземинську сільради. На місцях відбулися громадські обговорення і стало очевидно, що люди по-різному ставляться до такої ідеї, особливо в селах, які повинні приєднуватися.

Селяни переживали на своєму віку чимало реформ, які призвели тільки до вимирання сіл, їх зникнення з карти району взагалі. Укрупнення та розукрупнення к олгоспів, колективізація та деколективізація, розпаювання і т.д.- не привели до кращого життя. Був колись і Груньський район, який приєднали у свій час до Охтирського. Тепер знову щось куйовдять, а яка мета, якого потрібно чекати прогресу – нікому не зрозуміло. І в основному через опір сільських голів, яким не хочеться достроково покидати своє крісло. Адже якщо об`єднання відбудеться у серпні, то вже у жовтні повинні відбутися місцеві вибори сільського голови та депутатів новоствореної територіальної громади. Передбачається, що ті, хто сьогодні є сільським головою, залишиться старостою, а інтереси кожного села представлятимуть у виконкомі заступники голови.

Пропозиція об`єднатися направлена з Груні у Куземин більше місяця назад і була благополучно відправлена сільським головою Олександром Довгим у корзину для сміття. Ніхто з депутатів до відома не був поставлений. Їм повідомили з сільради про дату і час скликання сесії, а який порядок денний – інформація наче за сімома замками. Виявилося, що це у Олександра Васильовича така манера ведення сесії, коли порядок денний формулюється після обговорення пропозицій. Чому завуальована прозорість сільської влади?

У тому, певне, причин чимало. А серед основних – елементарна лінь і безвідповідальність. Про те, що Олександр Довгий випадкова в селі людина, довелося переконатися не раз, причому всього за декілька годин перебування у цьому чудовому куточку Охтирщини. На жаль, усі красоти краю потонули в бур`янах: з якого боку не заїдь у село – по всіх узбіччях хащі, де вже й вовки скоро заведуться. Ще на початку року депутати настояли на виділенні коштів з бюджету на спорудження чотирьох зупинок для маршрутного транспорту. Закупили матеріали, які чомусь вже кілька місяців зберігаються, а до будівництва так ніхто й не приступив. «Ідіть самі робіть, як вам треба», – таку відповідь голови чули депутати. Потім у школі треба було закупити твердопаливний котел на умовах співфінансування з фондом регіонального розвитку, то голова й пальцем не кивнув. Але найбільше мене вразила не скільки безгосподарність, як його байдужість до села і людей, що в ньому живуть. Ще два роки тому, коли Олександра Довгого обрали головою, хтось із мешканців під час виконання якихось земляних робіт викопав останки воїнів радянської армії, які загинули, визволяючи Куземин від фашистів. Знахідку склали у мішок і принесли у сільраду, бо це не перший випадок, коли доводилося перезахоронювати кістки полеглих солдат, що приурочували до урочистостей з нагоди Дня Перемоги чи Дня визволення села від фашистських загарбників. Голова розпорядився зробити труну, оббити її червоною тканиною, скласти в неї знайдені останки та… віднести у сільрадівський гараж на зберігання. Так вони лежать там і досі у напіввідкритому гробу, на купі соломи, серед мотлоху, в пилюці. І лежатимуть, мабуть, до тих пір, поки громади не об`єднаються та не прийде справжній господар села, готовий розвивати територію, а держава обіцяє в цьому серйозну допомогу.

У цьому гробу вже два роки зберігаються кістки загиблих воїнів

Сільські депутати врахували громадську думку і готові були голосувати за підтримку ініціативи обєднання у територіальну громаду з адміністративним центром у селі Грунь. Та голова щось собі нам удрував про приєднання до Котельви і морочив голову координаторам регіонального офісу реформ та спеціалістам Департаменту економічного розвитку ОДА, які надавали всі роз’яснення з цього приводу, адже децентралізація відбувається лише у межах існуючого адміністративного поділу.

Олександр Довгий

Після кількагодинних дебатів виявилося, що Олександр Довгий перебуває у відпустці, відкликати сам себе вже не може, бо закінчився робочий час. Секретар ради у цей же день написала заяву про звільнення з посади і вимагала розглянути її питання невідкладно, тому відмовилася головувати на сесії. Тоді депутати обрали головуючим одного з депутатів. І засідання таки відбулося. Депутати прийняли рішення про приєднання більшістю голосів. Крім того, делегували свого представника – директора школи Людмилу Явтушенко до складу робочої групи з формування громади.

За словами директора Департаменту економічного розвитку й торгівлі облдержадміністрації Олександра СІТАКА, сьогодні держава надає об’єднаним громадам не лише додаткові повноваження, але й хороші стимули: ті громади, які добровільно об’єднаються, отримають допомогу з державного бюджету та фінансову підтримку облдержадміністрації. Адже окремим сільським радам зараз вижити важко. А разом – сила. Цим шляхом уже пройшла вся Європа, в Україні вже створено понад півтори сотні громад. Вони активно розвиваються, ремонтують дороги, реконструюють адміністративні приміщення, створюють робочі місця. Якщо громада буде ативною, відповідальною за своє майбутнє, то навряд чи дозволятиме комусь із своїх очільників плювати на село і людей, обиратиме голову, а не миску вареників.

 Комментарии (1)

 

  1. Макс пишет:

    напишіть, чи є якесь покарання за подібне ставлення до людських останків? як такий сільський голова може після цього працювати? чому його не вигонять із села?

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: