МОРГ ВИХІДНИЙ

13 августа 2016 | ЗДОРОВ'Я | 1 комментарий | №32(1063)

ПОВЕРТАЮЧИСЬ ДО НАДРУКОВАНОГО

Не дай Боже померти у вихідний день. Виявляється, не так і просто родичам пройти всі необхідні процедури для того, аби врешті-решт сказати: хай земля буде пухом новопреставленому.

Відкриття сезону полювання не пройшло без трагедій. Під селом Бугрувате внаслідок необережного поводження з вогнепальною зброєю загинув молодий чоловік. Один з його товаришів випадково нажав на курок, куля зрикошетила у скло автомобіля і поцілила у людину. Після огляду місця події та допиті причетних до трагедії осіб тіло забрав викликаний родичами катафалк, щоб відвезти в сусідній Тростянець на судмедекспертизу. (Ред.: наразі в Охтирці такої служби немає, єдина спеціаліст цієї справи пішла у декретну відпустку, тож усі трупи з ознаками насильницької смерті доводиться возити за 30 кілометрів туди і назад).

У суботній день судмедексперт був вихідний, і поскільки в Тростянецькому морзі немає холодильних камер, тіло довелося везти в Охтирський морг. А тут теж… вихідний. Єдиний ключ знаходиться у чергової по патологоанатомічному відділенні ЦРЛ, яка проживає у Чернеччині. Родичам загиблого довелося шукати транспорт, аби поїхати в село за тим ключем і тіло здати на зберігання в належних для цього умовах.

Буквально місяць тому ми писали про небіжчицю, тіло якої доньки поховали майже напіврозкладеним через те, що воно несанкціоновано перебувало у морзі більше двох діб не зрозуміло де – чи в холодильній камері, чи просто в коридорі.

Такі цинічні реалії останніх годин перебування на цьому світі. Які висновки зробила з них адміністрація ЦРЛ, ми запитали у в. о. головного лікаря ЦРЛ, начмеда Олександра ЛИСЕНКА:


- Ми зробили висновки з попереднього випадку, коли до приміщення моргу міг потрапити хто завгодно, адже ключі від приміщення були у всіх представників похоронних служб, які працюють у нашому регіоні. Завідуюча патологоанатомічним відділенням Юлія Миколаївна Максименко отримала догану. Відтепер у двері вставлені нові замки, а ключ від дверей є одним для трьох чергових по моргу, про що складено графік, доступний для всіх у прийомному відділенні ЦРЛ.

- Ви хочете сказати, що зараз немає проблем для тих, кого горе спіткає на вихідних днях?

- Просто люди повинні володіти інформацією, а не користуватись чутками. Треба знати, що коли людина помирає вдома за старістю літ чи з причини хронічної хвороби, перебувала на диспансерному обліку, то разом з поліцією приїде додому і дільничий лікар. Констатується факт, є чи немає ознак насильницької смерті, а потім родичі визначаються, давати згоду на розтин чи ні. У випадку, коли тіло потрібно залишити у холодильній камері, а робочий день закінчився, машина з міського пункту невідкладної допомоги направляється до чергового по моргу, він приїжджає і відкриває приміщення, записує у журнал реєстрації кого привезли і за чиїм направленням, та поміщає у холодильну камеру з позначкою дати і часу. Але до моргу швидка допомога труп не везтиме, тут потрібно викликати катафалк. Все-таки треба розуміти правильно – машина швидкої допомоги призначена для допомоги живим людям.

- Що буде, коли людина померла в лікарні?

- Якщо людина перебувала у лікувальному закладі і там померла, то у морг тіло відвезуть у відомчому транспорті. Дані тіла направляються для паталогоанатомічного розтину. Коли ж ситуація кримінальна, то труп треба везти на розтин до судмедекспертів у Тростянець. І як правило, цим займаються родичі у супроводі поліції.

- Але ж не можна настільки не економити бюджетні гроші, щоб по ключ їздити у Чернеччину?

- Такий режим роботи паталогоанатомічного відділу введений тимчасово. Зараз ми виділяємо к ошти на відновлення системи сигналізації, яка вийшла з ладу. Як тільки вона запрацює, проблем з ключами не буде. Пульт охорони буде фіксованим, доступним виключно для обмеженого кола медпрацівників, ключі не будуть доступними для усіх похоронних служб міста.

- Але ж деякі похоронні служби платять добровільні внески за час перебування небіжчика в морзі. Кажуть, є така необхідність, коли чекають родичів здалеку.

- Ми прослідкували таку тенденцію і виявили, що за останній час тільки один підприємець заплатив 300 гривень через касу і то тільки тоді, коли запахло смаженим з приводу конфлікту, про який ви вже писали. За зберігання трупів у холодильних камерах моргу ЦРЛ грошей не бере.

Дійсно, проблем щодо порушеної теми достатньо – не дивлячись на те, що для моргу збудоване сучасне приміщення замість пристосованої столітньої часовні, з усім необхідним обладнанням, до цього часу не визначилися, хто везтиме труп з місця ДТП чи кримінальної пригоди, як забезпечити Охтирку професійними кадрами, скільки можна зберігати тіла померлих і чи можна надавати платні послуги. Мабуть, медицина дійсно потребує реформ, щоб дати відповідь на ці питання.

Л. Меркульцева

 Комментарии (1)

 

  1. Макс пишет:

    Разве нет никакого закона, который регламентирует похоронное дело? Оказывается, кто угодно может привезти в морг то ли труп, то ли полуживого человека, и никто не поинтересуется, кого привезли, откуда, зафиксировано ли этот факт в милиции? УЖАС!!!!

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: