МАРАФОНЕЦЬ, ЯКОГО ЗНАЄ ВЕСЬ СВІТ

15 августа 2016 | СПОРТ | Нет комментариев | №32(1063)

Славиться Охтирський край не лише родючими чорноземами, вінком хвойних лісів, прозорою Ворсклою, а й відомими дослідниками, поетами та спортсменами.

Українець, наш земляк, який виграв австрійський етап міжнародного ультрамарафону, визнаний одним з найшвидших і найвитриваліших людей на планеті. Євген Глива – марафонець, який входить до п’ятірки світового рейтингу.

Багато хто знає про відомого на весь світ бігуна Євгена Гливу. На його життєвому шляху ціла плеяда спортивних досягнень та нагород. Про те, як склався життєвий шлях та як йому вдається ось у же протягом десятиліття долати надскладні забіги з посмішкою на устах, ексклюзивно для «Роксолани» розповів відомий марафонець.

Євген з дружиною Яною та сином Мар’яном

- Народився я в селі Мала Павлівка в 1983 році. У 2008 році закінчив Сумський державний педагогічний університет ім. Макаренка за спеціальністю «Фізичне виховання». З 2005 року працюю тренером з легкої атлетики дитячої юнацької спортивної школи Охтирського району, паралельно тренуюся й сам. Захоплююсь подорожами. Мені вдається поєднувати приємне з корисним: мандрувати та брати участь в інтернаціональних змаганнях з марафонів та ультрамарафонів. Я щаслива людина, бо маю кохану дружину Яну та 4-річного сина Мар`яна.

Які перемоги на Вашому рахунку за найближчий час?

- Пальму першості в 2015 році я отримав, приймаючи участь в Swiss Alpine Davos 78km (Давос, Швейцарія), Kyiv Wizz Air marathon (Київ), Vyshegrad marathon (Польща), Salitredichi (Італія). 2016 рік приніс перемогу в змаганні в Італії в рамках забігу Strasimeno ultramarathon 58km.

Новина про Вашу славетну перемогу в австрійському забігу у Відні облетіла весь світ. В чому секрет Вашої неймовірної витривалості?

- Даний забіг проходив у рамках світового марафону Wings For Life World Run. Після участі в ньому я посів 13 місце у світовому рейтингу бігунів. Марафон проходив у 34 країнах світу. Однією з особливостей його проведення було те, що всі учасники одночасно стартували, а за півгодини за нами рушали автомобілі-ловці. Учасник біжить до тих пір, доки його не наздожене автівка. Таким чином у змаганні не було чіткого фінішу. Але багато бігунів завчасно сходило з дистанції, так і не добігши до заповітного фінішу. Секрет витривалості мабуть в тому, що своє дитинство я провів в селі, вдихаючи повітря, пронизане духмяними польовими травами, бігаючи босоніж та допомагаючи рідні на городі та в хліві. Щоденні тренування – обов’язковий компонент успіху та спортивних перемог. Моя програма мінімум на день – це забіг на 30 км у будь-яку погоду. А вагомим стимулом до перемог є мізерна заробітна плата тренера ДЮСШ.

Який Ваш особистий рекорд в тривалості бігу?

- Мій особистий рекорд – 100 кілометрів за 6 годин 49 хвилин, але це було в Італії з набором висоти. Взагалі, кожна ультрамарафонська дистанція відрізняється від іншої. Якщо на старті Wings for Life World Run в Туреччині було 35 градусів спеки, то в Австрії дмухав сильний вітер. Десь був великий перепад висот, десь рівна траса. Звичайно, всі ці фактори впливають на результат, але передбачити їх дуже складно.

Якщо наші читачі вирішать спробувати свої сили в марафоні, з чого краще почати?

- По-перше, треба бути відданим справі, а подруге, завжди бігти з посмішкою. Ті спортсмени, що отримують задоволення від бігу, досягають кращих результатів. Раджу частіше відриватися від роботи за комп’ютером чи за кермом, взяти невеликий рюкзак з їжею, термосом і чаєм і вирушити пішки у мандрівку годин на 4-5. Це гарна фізична і психологічна підготовка.

Спілкувалася Олена Кириченко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: