КОМУ ГРОШІ, А КОМУ ХВОРОБИ

17 августа 2016 | КРИМІНАЛ, НОВИНИ | 5 коммент. | №33(1064)

З квітня цього року на території колишніх тваринницьких ферм колгоспу “Зоря” було встановлене обладнання для випалювання деревного вугілля.

З тих пір люди не знають покою, адже цей бізнес загрожує їх життю і здоров`ю.

Є результати перевірки Охтирської податкової інспекції, які зазначають, що два співвласники нерухомих приміщень (колишніх ферм) згідно з договором здали їх в оренду ТОВ «Хатинка лісника», зареєстрованому в Харкові, для зберігання дров, вугілля з деревини та інших цінностей. На момент проведення перевірки на початку червня на прилеглій території знаходилося 8 печей для випалювання деревного вугілля, дві з яких були зі слідами теплового випромінювання з отвору труби після випалювання деревини.

Поліція вилучила більше 1700 мішків готового вугілля

Департамент екології, природних ресурсів та паливно-енергетичного комплексу ОДА дав відповідь, що «Хатинка лісника» дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами не отримувала. Це ТОВ не повідомило також у податкову інспекцію за місцем реєстрації у Харкові про наявність об’єкта оподаткування, пов’язаних з виробництвом деревного вугілля, та не вжило заходів щодо постановки на облік в Охтирській ОДПІ як платника податків за неосновним місцем обліку. Тому охтирські податківці звернулися з листами до всіх компетентних органів для вжиття заходів щодо відпрацювання платника та притягнення до відповідальності. Інспектори Державної екологічної інспекції в Сумській області провели позапланову перевірку дотримання природоохоронного законодавства в частині охорони атмосферного повітря з 1 по 14 липня. Вони також побачили 8 печей-реторт, в яких на момент перевірки випалювання вугілля не проводилось. Але при візуальном у обстеженні території було встановлено, що печі завантажені дровами для випалювання. Як тільки термін перевірки був завершений і інспектори поїхали, підприємці довезли ще дві печі і процес пішов з новою силою, особливо активно в нічну пору. Чадний дим розповсюджується по всій окрузі, свіжого повітря тут уже немає, а відкрити вночі вікно, аби провітрити кімнату, неможливо. Страждають усі, особливо астматики. На найближчій до пекельного виробництва вулиці за цей час вже три людини потрапили до лікарні з інсультами.

І податківці, і екологи направили листи до Охтирського відділу поліції з проханням вжити заходів впливу. Ми звернулися до начальника відділу поліції в м. Охтирка Руслана КЛАДЬКА за коментарем. Він пообіцяв відреагувати негайно, адже з цього приводу вже було відкрито кримінальне провадження по ст.241 ч.1 КК України.

16 серпня оперативна група на чолі з Русланом Кладьком, після отримання ухвали суду, провела обшук території, де знаходяться печі. Було виявлено 10 печей-реторт, чотири з яких ще закупорені після випалювання дров на вугілля, більше 1700 мішків з готовою продукцією, запаси дров для подальшої роботи. Під час проведення слідчих дій був присутнім один із співвласників приміщення ферми, який пояснив, що віддав у оренду половину приміщення як під склад і не знав, що діяльність, якою займаються орендарі, незаконна. Представник виробника під час обшуку пообіцяв надати дозвільні документи на вказану діяльність, але оперативники їх так і не побачили. Тому було прийняте рішення про вилучення засобів виробництва і готової продукції до рішення суду.

Чим завершиться ця справа? Зрозуміло, що підприємці всіляко шукатимуть будь-які способи, щоб врятувати бізнес, адже це дуже прибуткова справа. Його експортують за чималі гроші, застосовують у виробництві кристалічного кремнію, сірковуглецю, чорних і кольорових металів, активованого вугілля, виготовляють фільтри. Сьогодні деревне вугілля продають на заправках і в супермаркетах по 70 гривень за 2,5 кг., на ньому смажать шашлики, використовують як побутове паливо, адже питоме тепло його згоряння досить високе. Одержане вугілля не містить сірки, фосфору та важких металів. А ще не дає чадного газу. Крім того, виготовляється воно примітивним способом, завдаючи величезної шкоди. Відкритий процес виходу викидів в атмосферне повітря з саморобного устаткування для випалювання вугілля – так званих «бочок» перенасичує навколишнє середовище небезпечними речовинами (оксид натрію, оксид сірки, вуглекислий газ, суспендовані тверді частинки, смоли та ін.) які в результаті негативно впливають на органи дихання та в цілому на здоров’я людей, викликаючи онкологічні захворювання.

Охтирська поліція за сприяння місцевої прокуратури – спрацювала на відмінно, взявши під час обшуку очевидні докази незаконного і злочинного виробництва. Чим завершиться слідство, ми проінформуємо.

Л. Меркульцева

 Комментарии (5)

 

 1. Не байдужий пишет:

  Тільки показуха, щось знайшли, когось заарештували, а насправді що твориться?

 2. Не байдужий пишет:

  Враховуючи всі моменти нашого життя, спадає на думку тільки одне… “Сволота, а не влада зараз нами керує, всі гребуть до кишені, а проста людина та спільнота страждає…” Не має ні порядку, ні турботи

 3. хот дог пишет:

  Знаю что жители 8сотни первый раз обращялись с этой проблемой к депутату Валентине Теличко, толе она что то поимела, но ответ был никто ничего там не палит.

 4. admin пишет:

  Анкетування во Вашому запиту почалося. Результати очікуйте найближчім часом.
  З повагою Адміністрація.

 5. Макс пишет:

  чим же це може завершитись? “Роксолана” – проведи анкетування, як думають люди: 1) добувників грошей з деревного вугілля посадять за нанесену шкоду здоровю людей і екології 2) тільки оштрафують 3) нічим і вони продовжать своє злочинне діло в іншому місці.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: