19 СЕРПНЯ – ДЕНЬ ПАСІЧНИКА

21 августа 2016 | ДОЗВІЛЛЯ | Нет комментариев | №33(1064)

Газета “Роксолана” вітає бджолярів з Днем пасічника. Бажаємо багатих медозборів на радість людям!

ПАСІЧНИКИ У ДЕКІЛЬКОХ ПОКОЛІННЯХ

Пасічники Григорій Захарченко та Анатолій Кісіль перейняли любов до бджіл від діда-прадіда.

З травня по серпень пасічникам ніколи й в гору глянути, бо потрібно вулики на кочівлю вивезти навесні поближче до акації та липи, влітку – на запашні луки, напоєні п’янкими ароматами ромашки, сокирків, деревію, звіробою та полині. На все у роботящих чоловіків часу вистачає: і по господарству попоратися і на роботу сходити. Григорій Васильович довгий час пропрацював завучем Охтирської дитячої музичної школи, й зараз плекає у підростаючого покоління любов до гри на баяні. У цій потрібній для довголіття та процвітання нації справі Григорію Захарченко допомагає вірна дружина Тетяна Миколаївна, яка бере активну участь у викачці меду та його реалізації.

Досвідчені пасічники Григорій Захарченко та Анатолій Кісіль

ВИЖИВАЄМО ЗАВДЯКИ БДЖОЛАМ

Багатодітна родина пасічників Давиденків з Комишів вже втомилася оббивати пороги органів місцевого самоуправління та меценатів з проханням допомогти їм добудувати дім.

Голова родини Валерій Давиденко овдовів 7 років тому. У нього залишилося на руках четверо дітей. Та доля змилувалась над чоловіком і подарувала йому Олену. З її появою в сім`ї вже стало п’ятеро дітей, згодом з’явилося ще двойко спільних: Валерчик та Дмитрик. Олена з Валерієм як ті бджоли-трудівники з раннього ранку до пізнього вечора вправляються з пасікою на 200 вуликів та 40 сотками городу. А все задля того, аби поставити діточок на ноги та добудувати дім. Старий дерев’яний будинок в Комишах Валерій отримав у спадок, та й переїхав до нього разом з родиною з Роменського району. Почали по цеглині самостійно обкладати будинок, що руйнувався на очах. І їм це майже вдалося. Залишилося лише дах перекрити. Але грошей катастрофічно не вистачає. Держслужбовці порахували, що родина, в якій мешкає восьмеро членів сім`ї, і так має достойний заробіток, тому у наданні субсидії родині Давиденко відмовили.

Вова, Віта, Лера, Валера, Діма, Валерій Володимирович та Оксана Анатоліївна Давиденки

Куди тільки не зверталася багатодітна родина: і до підприємців, і до держслужбовців та меценатів, але відповідь звучала одна: грошей немає, ви звернулися не за адресою. Тому більше 20 років розведення бджіл та збір меду і похідних продуктів бджільництва допомагає родині триматися на плаву.

А ВИ ПРОБУВАЛИ СПАТИ НА ВУЛИКАХ?

Давайте завітаємо до начальника відділу освіти, пасічника за покликанням душі Анатолія Васильовича Троня.


- Хто Вас познайомив із захоплюючим світом бджільництва?

- Раніше я б і подумати не міг, що буду розводити бджіл і отримувати від цього шалене задоволення. Ще на початку 90-х років моя колега порадила мені зайнятися бджільництвом. Мовляв, у мене це обов’язково вийде. Я з долею скептицизму, бо робота директора школи забирала левову частку часу, все ж таки взяв декілька вуликів, як то мовити, на пробу. Із тих пір свого життя без бджільництва не уявляю. Коли настала перерва в роботі, весь свій вільний час я присвячував пасіці. Тоді й на к урси апітерапевта поїхав – багато корисних знань та практичних навиків отримав. Але широко апітерапію я не практикую. Лікувальні мазі, настоянки, витяжки тримаю для особистого використання та для рідні і друзів. Раджу Вам приготувати мазь Фур’є, яка стане в пригоді при опіках та інших ушкодженнях шкіри. Візьміть віск, варений жовток та оливкову олію. Віск розтопіть на водяній бані, олію доведіть до кипіння та розмішайте в ній розтертий жовток, влийте віск, ще раз добре перемішайте. Потім охолодіть, перекладіть у скляну посудину та зберігайте в холодильнику. Для підвищення імунітету можна вживати мед, пилок, маточкине молочко. Настоянка із воскової молі навіть туберкульоз допомагає подолати.

- Чи допомагають Вам домашні «поратися» з бджолами?

- Звичайно, це у нас сімейне. Наприклад, моя дружина Наталя готує з продуктів бджільництва ліки. А старший син Віталій разом зі мною захопився медоварінням. Разом ми виготовляємо медове вино (в народі його називають медовуха) та медове пиво, готуємо й квас. На виробництво вина йде 9-12 місяців, тоді як квас можна приготувати за 24 години. Молодший Руслан теж допомагає. Навесні ми разом з синами вивозили вулики на кочівлю в поле та й приміщення для сну на вуликах – Цю ідею я виношував довго, а збудував в 2013 році. З того часу я маю місце, в якому після напруженого робочого дня можу відновити свої сили. Я помітив, що 6 годин відпочинку на вуликах прирівнюється до 8-10 годин звичайного сну, адже заспокоюється нервова система, нормалізується кров’яний тиск, стабілізується психоемоційний стан. Такий позитивний вплив на людський організм зумовлений комплексною дією аромату пилку, прополісу та рівномірного гудіння бджіл. Цей звук просто заворожує, і ти не помічаєш, як провалюєшся у світ Морфея. Під час сильного взятку нектару і його усушки до ґатунку меду, бджоли випарюють у повітря велику кількість фітонцидів, як моно запахів, так і складних квіткових сполук, які насичують кров фітовітамінами і стимулюють роботу серця людини. Сильне гудіння під час випаровування вологи із стільників, супроводжується мікровібраціями, які ніби оновлюють тіло людини, роблячи судини гнучкими, стимулюють роботу нирок, очищують сечо-статеві шляхи, знімають болі в спині, м’язах і суглобах. Комплексна, м’яка цілюща дія бджіл направлена на само відбудову та саморегуляцію організму, зміцнення імунітету і біофізичних зв’язків, а психоемоційна рівновага дає людині легкість, бадьорість, свіжість і молодість. Вартість будівництва такого приміщення з вуликами для сну обійдеться від 10 тис. грн. в залежності від якості матеріалів.

Спілкувалася Олена Кириченко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: