СТАЛО ВІДОМО, ЩО…

25 августа 2016 | НОВИНИ | Нет комментариев | №34(1065)

… ЯКІ ШКОЛИ ЗАКРИВАТИМУТЬ

За словами директора Департаменту освіти і науки Олени ПОПОВОЇ, в області функціонують 49 шкіл, де навчається менше 25 учнів, у деяких із них налічується лише 9 або 7 дітей. Вартість утримання одного школяра у таких навчальних закладах сягає до 50 тисяч гривень, а про якість навчання говорять результати ЗНО більшості випускників сільських шкіл». Наразі на Сумщині закрито 7 навчальних закладів, ще 10 реорганізовано з пониженням ступеню.

У зв’язку з відкриттям опорних шкіл в певних населених пунктах мали закритися чи будуть закриті малокомплектні школи. За статистикою, яку подали органи місцевого самоврядування, за підсумками цього навчального року до 1 вересня планується закриття 169 малокомплектних шкіл. Це малі школи, в яких кількість учнів до 25 осіб. Також в 411 школах буде понижено ступінь. Тобто це могла бути школа, наприклад, 1-3 ступеню, з повною загальною середньою освітою, тобто до 11 класу, а стане тільки як початкова і основна школа, тобто до 9 класу.

… СЛІДКУЙТЕ ЗА ГРАФІКРОМ ПЕРЕВІРОК

Інспекція з благоустрою започаткувала оприлюднення графіку перевірок, який розміщуватиметься на офіційному сайті міської ради щомісяця. Зокрема, до 28 серпня інспектори перевірятимуть вулиці Широка, Пушкіна і Шаталова. До 31 серпня – вулиці Київська, Армійська, Полтавська, Заозерна, Снайпера, провулок Дачний.

… РАКІВ ЛОВИТИ НЕ МОЖНА

Тим, хто полюбляє посмакувати холодне пиво з раками, доведеться потерпiти. Вилов цих клешноногих заборонений до кінця вересня. У цей перiод вони скидають свiй старий панцир, тобто в них вiдбувається линька. У цей час пiд старим твердим покривом утворюється новий – дуже м’який. Доки покрив не затвердiє, рак росте в довжину. Через це раки в цей перiод вразливi. Щоб захистити їх накладено заборону на вилов. За незаконний вилов ракiв порушниковi загрожує штраф у розмiрi вiд 34 до 170 гривень. А якщо порушник ловить ракiв ще й забороненим приладдям, то заплатить вiд 340 до 680 гривень. Також за кожного незаконно виловленого рака нарахують 25,5 гривнi компенсацiї за завданi збитки.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: