ХТО ВАМ ДОЗВОЛИВ РАХУВАТИ НАШІ ТРОЯЧКИ?

27 августа 2016 | НОВИНИ | 10 коммент. | №34(1065)

ДП “Вепр” звернулося до міської влади з листом щодо обгрунтування необхідності змін тарифів та послуг з вивезення та перезахоронення твердих, великогабаритних та ремонтних побутових відходів для населення, бюджетних та інших споживачів міста. Запропонований тариф більш ніж на 42 відсотки більший.

“Всі підвищують – і ми хочемо більше», – здається, саме така мотивація у керівництва і засновників підприємства. У нові тарифи заклали різницю у мінімальній заробітній платі, екологічного податку, компенсаційну плату за землю, вартість бензину та дизпалива, запчастин АКБ, шин та стартера, канцтоварів для роздрукування платіжок, заліза та кутника для ремонту контейнерів по збору сміття, на оренду машини та на придбання грунту для укриття полігону ізолюючим шаром.

НАМ  ПРОПОНУЮТЬ ТАКІ ТАРИФИ:

вивезення твердих побутових відходів:

для населення – 78,31 грн./м3 (нинішній – 55 грн.);

для бюджетних установ – 85,72 грн./м3 (60,24 грн.);

для інших споживачів – 85,72 грн./м3 (62,86 грн.).

вивезення великогабаритних побутових відходів:

для населення – 45,13 грн./м3 (63,88 грн.).

вивезення ремонтних побутових відходів:

для населення – 78,59 грн./м3 (56,02 грн.).

захоронення твердих, великогабаритних та ремонтних побутових відходів:

для населення – 30,29 грн./м3 (23,34 грн.);

для бюджетних установ – 33,14 грн./м3 (26,84 грн.);

для інших споживачів – 33,14 грн./м3 (29,17 грн).

“Та хіба ж то багато? Добавили на якусь троячку, але ж послуга того варта – приїдуть, заберуть сміття з двору і ніякої клопоти”, – коментував тарифи член виконкому Володимир Чернов. Дивлячись у кого яка зарплата та який склад сім`ї, бо може вийде не троячку переплачувати, а цілих п’ятнадцять гривень щомісяця. Здавалося, тільки люди почали звикати організовано платити за вивіз сміття і значно побільшала кількість складених договорів, внаслідок чого поменшала кількість стихійних звалищ, як знову їх ставлять перед вибором – купити хлібину чи заплатити «Верпу»? І знову будуть сміття палити, відносити в лісопосадки, на обочини доріг, у ярки та на пустирі.

За підвищення тарифів проголосували разом із міським головою Ігорем Алєксєєвим його заступники Олена Бондаренко і Сергій Мартимьянов, керуючий справами виконкому Володимир Руденко, члени виконкому Володимир Чернов та Олександр Хатько. Проти – Вікторія Маркова, Володимир Моїсеєнко та Ліна Меркульцева. Перемогла більшість, а це значить, що вже в наступному місяці жителям багатоповерхівок доведеться платити 13 грн. 18 коп. на одного чоловіка в місяць, з приватного сектора – 13 грн.30 коп. І якщо людині з багатоповерхівки діватись нікуди, то мешканець приватного сектору може й відмовитись сплачувати за вивіз сміття. І вийде, що місцева влада проголосувала за зростання на 42% (пропорційно зростанню тарифів) сміття на стихійних звалищах.

МИ ЗАПИТАЛИ

у заступника голови КП “Благоустрій”

Сергія Чижика


- Скільки в Охтирці стихійних звалищ?

- Офіційно нараховується вісім – по провулках Урожайному, Заводському, Ярмарочному, Кубанському, А. Шаталова, вулицях Успенській, Молодіжній, Слобідській. Вивозимо сміття щороку навесні. Цього року вивезли 302 куба сміття, на що використано 96 тисяч бюджетних коштів. Гроші на даний вид робіт Управління капітального будівництва і житлово-комунального господарства, виділені на цей рік, уже використали.

- Чи прослідковується якась тенденція щодо стихійних звалищ?

- Я б сказав, що останнім часом люди стали менше виносити сміття з двору і підкидати його в звичні місця стихійного накопичення побутових відходів. Є позитивні приклади ініціативи мешканців вулиці Залізничної. Коли ми прибрали там багаторічне звалище, люди самі облагородили територію, виставили за власний рахунок баки і заключили договір з «Верпом» на вивіз сміття. На жаль, продовжується несанкціоноване складування непотребу поблизу усіх міських кладовищ.

- На Вашу думку, як вплине на стан стихійних звалищ підняття тарифів на вивіз твердих побутових відходів?

- Думаю, що люди, не всі, звичайно, але такі знайдуться, що знову понесуть сміття десь поблизу в кущі. Краще було б, аби прибуток «Верп» здобував за рахунок росту кількості споживачів цієї послуги. В цьому плані є достатній резерв для роботи. Легше всього додати фінансове навантаження на тих, хто вже платить.

Незадоволення рішення виконкому про збільшення тарифу на вивіз ТПВ викликало і серед депутатського корпусу. Зокрема, Микола Данилюк обурювався, що в той час, коли на сесії депутати проголосували за звернення до Президента, Верховної Ради і уряду щодо накладення мораторію на підвищення цін на житлово-комунальні послуги, міська влада піднімає тарифи на місцевому рівні. Депутати пообіцяли, що повернуться до розгляду цього питання.

Л. Меркульцева

 Комментарии (10)

 

 1. Влади пишет:

  Нас обобрали и продолжают нагло оббирать до самой ничтожно-тонкой нитки. Но разве вы видите массовые акции протеста? Ничего. Уже ни одна наглость не может удивить нас. Пришло отупение, ощущение безысходности, депрессия кроет граждан. Что толку возмущаться? Слова кажутся беспомощными. Все как будто уже сказано, сосуд наполнен эмоциями доверху, и налить туда больше ничего невозможно.

 2. Влади пишет:

  еще 2-3 года назад Троячка не посмел бы пойти на такой шаг. Но сегодня можно делать с народом ВСЕ! АБСОЛЮТНО ВСЕ! Нас загнали в стойло и доят. И мы покоряемся. Мы пытается хихиканьем и умилением защититься от ужасающей, страшно ускорившейся, плотно спрессованной реальности, ибо пределы выносливости нервных клеток, похоже, достигнуты.

 3. Небайдужий пишет:

  Те що ми всі вместе будем бойкотувати, йому до одного места. Краще давайте всьой громадой не заплате за його так названи “послуги” пару месяців.

 4. Сергей пишет:

  не охренел ли Троячка? а лично я охренел
  Скоро умрем с голоду, но зато оплатим услуги коммунальной мафии.

 5. Дарья пишет:

  С пенсии Чернова 10 тысяч поднятие тарифа на троячку- это немного, а с пенсии в 1200 гривен это большие деньги. “Сытый голодного никогда не поймёт”.

 6. Макс пишет:

  С покращенням! Очередным и не последним. С нищего всегда можно хоть что-то содрать .. шкуру хотя бы

 7. Незадоволена пишет:

  За які такі заслуги тарифи на вивіз мусора знову підвищують? У людей останні копійки хоче забрати ненажерливий Славко, а сам за молоко людям мільйони гривень задолжав. Охтирчани, давайте бойкотувати таке ганебне рішення

 8. Макс пишет:

  не нужно бросаться неподтвержденными обвинениями. Чернов был неплохим начальником и он в принципе хороший человек. Он умеет зарабатывать даже на пенсии, хозяйственный, не лежебока. Поэтому для него лишняя троячка для Троячки не деньги. Может, он даже не знает, кому пойдет эта троячка, рабочие её точно не получат.

 9. Хто вибрав того Чернова? За які заслуги? Понятно шо на його пенсію це не дорого. Уберіть таких як Чернов і Хатько з виконкому і поставте людей які знають проблеми простих людей, в яких пенсія і зарплата мінімальна

 10. Андрей пишет:

  Для Чернова может и не много сколько в НГДУ наворовал

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: