ДОРОГІ ВХОДИНИ В ДОРОСЛЕ ЖИТТЯ

31 августа 2016 | НОВИНИ | 9 коммент. | №35(1066)

В Охтирці загальну середню освіту у 2015-2016 році здобували 4591 учнів у 186 класах

Скільки коштує зібрати першокласника? “Як мінімум три тисячі гривень”, – кажуть батьки і додають – це тільки на перший час і без верхнього одягу. Про це і не тільки читайте в матеріалі “Роксолани”

НОВАЦІЇ

Із 1 вересня у молодшій школі навчатися буде легше. У початкових класах тепер не перевірятимуть читання на швидкість, на уроках фізкультури не буде нормативів і команд «рівняйсь-струнко» і не доведеться зубрити напам’ять таблиці множення і додавання. Детальніше – інформація начальника відділу освіти Анатолія ТРОНЯ:

- Колегія Міністерства освіти й науки затвердила зміни до навчальних програм початкових класів. Кількість годин для певної теми тепер визначатиме учитель, залежно від рівня освіти дітей.

Учителям у молодшій школі заборонено використовувати червону ручку.

Для уроків української мови скасували такі складні для учнів теми, як «Умовне позначення слів», «Спосіб умовного позначення речень», «Складання речень за поданою графічною схемою». Акцент буде на розвитку усного мовлення. Також змінили тематику слів, які вивчають у початкових класах. Словниковий перелік зробили сучаснішим. Замість слів – комбайнер, фартух, фанера, будуть слова – радісний, милосердний, співчуття.

У третьому класі дітей учитимуть писати есе, щоб уміли висловлювати свою думку. У старші класи перенесли текст-роздум, текст-міркування, текст-розповідь.

У нових програмах початкової школи не вимагатимуть вчити напам’ять таблиці додавання та віднімання в межах 10 та 20, таблиці множення та ділення.

Учителі зможуть самостійно збільшувати кількість годин на вивчення складних тем.

Одне з основних нововведень у літературі – не буде кількісного показника темпу читання. За словами розробників програми, акцент має бути на «розвитку якісного читання дітей». Тобто вчитель має розвивати не лише темп, а й спосіб читання, виразність, правильність, розуміння прочитаного.

З програми вилучили неактуальних радянських авторів і замінили на сучасних українських. На уроках літератури тепер оцінюватимуть не героя – позитивний чи негативний, а вчинки. Учнів стимулюватимуть висловлювати свої емоції від прочитаного, розвивати задоволення від читання, а не вимагати виконання інструкцій.

У першому класі буде менше письма і більше усної іноземної мови. Із музики вилучили пісні «Вниз по матушке, по Волге», «Священная война», додали сучасних авторів, збільшили час на рухову активність і творчість.

Із уроків фізкультури прибрали «психологічно шкідливі ігри», скасували муштру «рівняйсь-струнко» і нормативи. На уроках буде більше сучасних активних ігор на співпрацю і взаємодопомогу.

Із програми зняли дублювання тем із таких предметів, як «Основи здоров’я», «Я і Україна» та «Природознавство».

СЛОВО ПЕДІАТРУ

РЕЖИМ ДНЯ

Ранні підйоми, збирання до школи, батьківські збори, книжки та зошити, загальносімейне виконання домашніх завдань, недосипання… Так почнеться новий навчальний рік у багатьох українських родинах. Особливо зміниться життя тих сімей, де є першокласник.

Проте найбільший стрес переживатимуть самі школярі. Як допомогти їм та всім членам родини адаптуватися до навчального року? Про це розповідає завідуюча дитячою поліклінікою Галина СЕМЕНКОВА:

- Дуже велике значення для успішної адаптації першокласника має режим дня. Головне правило – дитина повинна висипатися. Учні молодших класів повинні спати 10 годин, середньої школи – 9, старшої – не менше 8 годин.

В ідеалі, школяр має лягти у ліжко до 22 години вечора – саме в цей час бiоритми організму спiвпадають з добовими природнiми ритмами.

Ранок сплануйте так, щоб від підйому до сніданку минуло 30-40 хвилин. В цей час треба вмитися, зробити ранкову гімнастику, випити склянку теплої води з лимонним соком, зібратися – і сісти за стіл, коли організм остаточно прокинувся. Сніданок – обов’язковий!

Далі режим дня планується відповідно до розкладу. Проте дитина обов’язково повинна мати 2 години вільного часу, аби погуляти та побавитися з друзями. Не варто сідати за домашні завдання відразу після уроків, але й не треба відкладати це на пізній вечір.

ЧИ ПОТРІБНО ДОПОМАГАТИ ДИТИНІ З ДОМАШНІМ ЗАВДАННЯМ?

Відповідає Наталія Леонідівна ПОГОРІЛА, учитель початкового навчання вищої категорії Охтирської гімназії:

- Допомагати – так, але робити за неї – ні. Дитина з першого класу повинна знати, що уроки – це її особиста справа і відповідальність. Проте ви повинні організувати процес. Не вимагайте робити уроки відразу після школи, дайте можливість дитині відволіктися, розслабитися. Добре, якщо в цей час дитина буде гуляти на свіжому повітрі або бавитися з друзями. Деяким дітям треба й поспати. Кращий час для виконання домашніх завдань – з 15.00 до 17-18.00. Молодшим школярам набагато легше виконувати домашнє завдання в присутності батьків. Адже дитині ще важко організувати свою роботу, вона потребує схвалення, а іноді й пояснення. Проте принцип тут має бути такий: робити разом, але не замість. І це важливо пояснити школяреві з самого початку. Бажаю удачі і терпіння учням та батькам.


Щоб дізнатися, скільки треба витратити грошей, аби зібрати першачка до школи, наповнити його рюкзак усім необхідним та придбати одяг і взуття, ми перепитали багатьох батьків маленьких школяриків. Виявилося, що це дуже дороге задоволення, до якого краще готуватися заздалегідь, не залишаючи на останні дні. Список покупок безпосередньо залежить від фінансових можливостей батьків. Вирішувати, чи варто скуповувати всі полки зі шкільними товарами чи ні, батьки повинні самостійно, але існує певний список речей першої необхідності, які неодмінно треба придбати до школи.

Очолюють цей список зошити (від 1,5 грн. до 5 грн.). В пеналі повинні бути кольорові олівці та фломастери, лінійка, точилка і ластик, ножиці, клей-олівець. Крім того, знадобляться школяреві фарби (акварель і гуаш), кисті різної товщини, кольоровий папір та картон, пластилін (для початкових класів, альбом для малювання). За такий набір можна віддати до 500 грн. Рюкзаки коштують від 200 до 1000 грн. Форма обирається в залежності від школи, адже в кожній існують свої вимоги, проте коштуватиме вона не менше півтори-дві тис. грн. А ще взуття осіннє і зимове, спортивна форма і кросівки, нижня білизна, носочки-колготочки… Дитячий одяг, щоб ви знали, коштує дорожче, ніж для дорослих.

З ДОСВІДУ

ЛЮДМИЛА ГОРНОСТАЙ, жителька села Хухра:

- У цьому році моя внучка Єва піде у перший клас. Для мене це хвилююча подія, адже, здавалося б, ще недавно вела за руку до школи свою доньку. Складно було у матеріальному плані в будь-які часи забезпечувати дитину всім необхідним для навчання. Собі краще відмовити у чомусь, а дитина не повинна бути обділена. І я завжди дотримувалася цього принципу. Тому і зараз беру найактивнішу участь у всебічному вихованні онучки і допомагаю збирати в школу.

- Скільки треба для цього коштів?

- У нашій школі вимога, щоб у першому класі форма була синього кольору. Ми підібрали сарафан, брюки, жакет і блузку, що обійшлося до двох тисяч гривень. Батьки Єви почали збирати доньку до школи ще з минулого року. Тоді їздили на відпочинок в Турцію і привезли звідти рюкзак. Потім взяли у майбутньої першої вчительки список необхідних речей і поступово підкуповували. Так значно легше на гаманець.

 Комментарии (9)

 

 1. srdtfy пишет:

  Пионер, нет, стремиться реформаторам есть куда. Уметь подсчитать сумму двух чисел от 10 до 20 наконец-то отменили, но сейчас еще пока требуют учиться складывать числа от 1 до 9. Зачем это нужно – непонятно, ведь есть калькуляторы, планшеты, смартфоны…

 2. Артур пишет:

  Пока не будет в стране порядка, ни ждите ничего хорошего. Но начинать всегда нужно с себя, семьи, детей и окружающих. Посмотрите сколько копмпьютерозависимых детей стало… Да даже просто дети тупеть начинают. А из-за чего? Родители внимания мало стали уделять, гоняясь за лишней копейкой… А учителя тоже люди, всем жить хочется. Всё взаимосвязано.

 3. Пионер пишет:

  Нi нi.Нiяких проблем.Дякую що наголосили.Цiлком згоден.Робуче бидло та гарматне тупе м’ясо для “котлiв”.Це все що наразi потрiбне нашим “кондiтьерам” та парубiям-трупчиновим з пиками катiв.

 4. srdtfy пишет:

  Пионер, ты или дурак или совок. Учебный процесс упростили, оценки (ставить) отменили, можно делать ошибки, домашку не задают, красной ручкой ничего не подчеркивают, писать аккуратно не надо, техника чтения – пережиток совка тоже упразднили. Выращивают нормальное рабочее быдло. В чем проблемы-то?

 5. Пионер пишет:

  А що,червона паста то саме проблемне мiсце в нашiй освiтi?Не вчителi-жебраки не жалюгiдний вигляд учбових примiщень не дiти,в котрих батьки- безробiтнi?

 6. Макс пишет:

  Чого ти, Піонере, такий злий? ПАри чому тут божевілля? Не треба утрирувати.

 7. Пионер пишет:

  Вони заборонили червону ручку.Мамо рiднесенька.Яке божевiлля.А зелену або жовту?Теж заборонити треба

 8. Всетак пишет:

  Нэээ,ну я в шоке. Им как лучше предлагают,а они еще и жалуются. Я думаю что учителя в 8 будут уже в школе. И ничего с вашим ребенком не случится.

 9. ПЕРШОКЛАСНИК пишет:

  А чому не освітили питання про те, що навчання тепер буде починатися о 8.30 ранку? Мені потрібно вже о 8.00 бути на роботі. Виходить моя дитина повинна 30 хвилин чекати доки пустять її до класу? Не зрозуміла система. Кому це потрібно і кому від цього буде легше – батькам, вчителям чи дитині. Адже якщо це робилося задля того щод дитина більше спала- не варіант. Батькам, які йдуть о 8 годині на роботу, доведеться запізнуватися на роботу, а так не далеко і до звільнення……..

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: