“ГОТУЙТЕ САНИ ВЛІТКУ, А ВОЗА ВЗИМКУ”

3 сентября 2016 | МИ ЗАПИТАЛИ | Нет комментариев | №35(1066)

ЗА ВІКНОМ ПО-ЛІТНЬОМУ ТЕПЛО ТА СОНЯЧНО, І ДУМАТИ ПРО ЗИМОВІ МОРОЗИ, ОЖЕЛЕДЬ ТА ЗАМЕТІЛІ ОЙ ЯК НЕ ХОЧЕТЬСЯ. ПРОТЕ НАРОДНА МУДРІСТЬ СТВЕРДЖУЄ: «ГОТУЙТЕ САНИ ВЛІТКУ, А ВОЗА ВЗИМКУ».

Чи не байдикували охтирчани спекотної пори, чи готові до зимового подиху та які прогнози на прийдешню зиму мають?

Тетяна Фандера:

- До холодів поки що не готуюся. Я ще не навтішалася літньою порою. Зазвичай готуватися починаю із вересня: перш за все морально, а вже потім й матеріально, бо грошей на опалювальний сезон знадобиться немало. Допоки сезон вітамінних овочів та фруктів в розпалі – насолоджуйтеся ними досхочу, аби підготувати імунітет до осінніх дощів та зимових холодів. Для доньки зимовий одяг вже починаю придивлятися. Маю сподівання, що зима буде м’якою, без аномальних морозів та метрових заметілей. Згадала про зиму – і одразу настрій погіршився.

Марина Діденко:

- До зими готуюся, купуючи верхній зимовий одяг – так можна зекономити кругленьку суму. Активно заморожувала в камері ягоди, фрукти та овочі. Обожнюю цей метод збереження корисних властивостей городини та дарів саду, адже вітамінів у них більше, ніж в консервації. У нас гарний дерев’яний будинок, обкладений цеглою. В ньому тепло навіть в найбільші морози. Та все рівно плануємо до настання холодів додатково утеплити його. Очікую, що зима буде схожою на минулорічну: з різкими перепадами температури. Зараз головне, щоб був мир в нашій країні, а зиму ми переживемо – не вперше.

Павло Максименко:

- До зими готовий вже давно: поміняв батареї на більш енергоефективні, всі вікна замінив завчасно на пластикові склопакети. Була думка перейти на автономне опалення, але в багатоповерхівках заборонено встановлювати газові котли. Обігріватися за допомогою електроенергії також не варіант, бо спалю проводку по всьому будинку. До того ж, вже підготували та надали необхідні документи для призначення субсидії. Також на балконі лежить комплект зимової гуми на авто. Начебто готовий з усіх сторін. Виходячи зі спостережень минулих років, зима повинна бути сувора, а там, як говориться, поживемо – побачимо.

Надія Балашова:

- Мешкаю з сином у квартирі. Роками робили нашу оселю енергоефективнішою: замінювали батареї, вставляли металопластикові вікна, ззовні утеплювали стіни. Тепер нам ніякі морози не страшні. Температура в приміщенні навіть у найлютіші морози на три градуси вища, аніж було до утеплення. А як ще готуватися? Теплого одягу вдосталь: випаде сніг, тоді й дістану з антресолі теплі речі. Зима, напевно, буде схожою на минулорічну.

Юлія Буднікова:

- Незважаючи на те, що за вікном дограють останні акорди літа, підготовка до зимових холодів у нашій родині ведеться по повній програмі. Ми з чоловіком Миколою часто буваємо по роботі в Німеччині. І можливість скупитися по ангіботу (розпродажу) не упускаємо. Тому синуля Архип з татусем вже мають теплий верхній одяг німецької якості. Підлогу на кухні зробили з підігрівом, бо Архипчик часто бавиться поблизу мене, коли я готую смаколики для всієї родини. Маю сподівання, що зима буде теплою, адже я вже в передчутті космічних цифр у платіжках на тепло. Субсидію не оформлювали, тому й почали завчасно скуповуватися, аби взимку вистачило грошей на комунальні платежі.

А ЯК ВИ ГОТУЄТЕСЯ ДО ЗИМИ?

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: