ОДИН НА 50 ТИСЯЧ НАСЕЛЕННЯ

8 сентября 2016 | МИ ЗАПИТАЛИ | 2 коммент. | №36(1067)

Не так давно виконавча гілка місцевої влади доповнилася інспекцією з благоустрою, яку очолив депутат міськради Олександр Васильченко. Чого вдалося досягти на новій посаді та які пріоритети діяльності намітив її керівник? Дізнаємося з перших вуст.

- Інспекція створена 17 травня, але повноваження на складання адмінпротоколів були надані рішенням сесії міської ради лише наприкінці липня. Вже є перші результати діяльності. Зокрема, за серпень було складено 33 приписи, видано 10 дозволів на земельні роботи та виписано 2 адмінпротоколи: за самовільне встановлення торгівельного лотка на провулку Харківському та неналежне утримання прилеглої території по вул. Незалежності.

Який штат інспекції на сьогодні?

- Штатним розписом передбачено дві посади, проте поки що працюю я один. В ідеалі наступне співвідношення – на 10 тисяч населення один працівник інспекції. Тобто, у нас повинно працювати 4-5 чоловік. Обіцяють незабаром оголосити конкурс на заміщення вакантної посади. Проте коли саме я отримаю хоч одного помічника, невідомо.

Як виявляєте порушників благоустрою міста та що частіше використовуєте в роботі: батіг чи пряник?

- Людей, які не дотримуються правил благоустрою міста, вдається виявляти завдяки рейдам та перевіркам, з графіком яких Ви можете ознайомитися на сайті міськради. Також охтирчани можуть самостійно зафіксувати порушення та принести фото і відеоматеріали в інспекцію за адресою вул. Незалежності, 11, кабінет № 16 або звернутися за телефонами: 4-15-11, (095)-927-42-28. Спочатку складається припис, згідно якого дається від 3 до 10 днів на усунення порушення. Потім повторно перевіряється виконання припису і в разі відсутності позитивної динаміки, складається адмінпротокол, який передбачає накладення штрафних санкцій у розмірі від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( на сьогоднішній день від 340 до 1360 грн.).

Наші постійні рубрики «Дошка ганьби» та «Зверніть увагу» допомагають Вам у роботі?

- Читаючи Вашу газету, я звертаю увагу саме на матеріали, які стосуються благоустрою міста. Зрозумійте, одній людині важко услідити за всім. Публікації такого роду допомагають мені виконувати свою роботу ще ефективніше.

В місті багато занедбаних садиб? Як бути з ними?

- Зараз я працюю над списком приватних садиб на центральних вулицях міста, які з тієї чи іншої причини занедбані. Потім будемо шукати власників, аби ті навели лад. Якщо ж не вдасться, то КП «Благоустрій» візьметься за викорінення чагарників та трави.

Які напрямки роботи для Вас зараз в пріоритеті?

- Благоустрій центральних вулиць міста, знищення амброзії та інших бур’янів і, звичайно, запобігання спалювання листя, городини та іншого сміття. Про шкідливість такого варварського способу утилізації органічних відходів сказано й написано багато. Тільки вдумайтеся, при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму, до складу якого входить пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. Не забувайте, що на присадибних ділянках рослини нерідко окропляють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні листя чи трави. Найбільше пестицидів містить бадилля картоплі, яке ми так рясно окропляємо від колорадського жука.

Тож як позбуватися сухого листя та трави без шкоди для здоров’я?

- Існує один простий, проте дієвий метод – це заключити договір зі спеціалізованою установою на вивіз сміття.

Записала Олена Кириченко

 Комментарии (2)

 

  1. Борис пишет:

    Ось як би інспекція працювала на “хозрасчете” то може і адмінпротоколів було б більше. Тому що у кожній роботі повинен бути результат – а результат у 2 адмінпротоколи – це ніщо!

  2. atty пишет:

    Ахтырка 25 лет была независима от элементарных правил благоустройства. Никто за нарушения не штрафовал. В результате имеем улицы, которые напоминают постапокалипсис. Надеемся, что новая инспекция исправит ситуацию.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: