ПОДІЇ

8 сентября 2016 | НОВИНИ | Нет комментариев | №36(1067)

СБУ інформує

Ікони повернули державі

На Сумщині за матеріалами СБУ притягнуто до кримінальної відповідальності громадянина України, який намагався контрабандою вивезти до Росії ікони, визнані культурними цінностями.

За інформацією прес-групи УСБУ в Сумській області на митному посту «Велика Писарівка» Сумської митниці правоохоронці затримали мешканця Харківщини, який намагався вивезти для продажу колекціонерам РФ дев’ять старовинних ікон, зокрема «Божа Матір Печерська», «Микола Чудотворець» та інші, які згідно з висновками експертів є культурними цінностями і мають історичне значення.

Відповідно до рішення суду ікони конфісковано на користь держави і передано на зберігання до Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького.

Зловмисника визнано винним за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 201 (замах на вчинення контрабанди) Кримінального кодексу України. Його засуджено до позбавлення волі строком на чотири роки з іспитовим терміном два роки.


Прокуратура інформує

Зловживання на митниці

Прокуратурою Сумської області встановлено нові факти незаконного оформлення транспортних засобів на Сумській митниці. Внаслідок злочинних дій працівників митниці державним інтересам України заподіяно матеріальні збитки в розмірі близько 2,7 млн. грн.

Як вже повідомлялося раніше, прокуратурою Сумської області викрито працівників митниці, які організували схему незаконного оформлення товарів, що ввозилися на територію України. Зокрема, діючи в інтересах юридичних осіб, митники умисно не виявляли наявні невідповідності між задекларованими даними у товарно-супровідних митних документах на транспортні засоби та реальною їх комплектацією, і вносили недостовірні відомості до автоматизованої системи митного оформлення товарів. Стосовно двох працівників митниці обвинувальні акти вже скеровано до суду. Окрім того, встановлено причетність одного з обвинувачених іще до одного правопорушення. Так, колишній головний інспектор митного поста Сумської митниці ДФС оформив вантажний автомобіль марки «SCANIA» як тягач сідельний, а в іншому випадку через недбале ставлення до посадових обов’язків зменшив об’єм двигуна транспортного засобу, внаслідок чого завдано збитків державному бюджету на загальну суму понад 700 тис. грн.

Прокуратурою Сумської області 5 вересня порушнику повідомлено про підозру в умисному використанні свого службового становища всупереч інтересам служби та в інтересах третіх осіб. Дії службової особи кваліфіковано за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) КК України.

Мер-сумісник заплатить штраф

Прокуратурою Сумської області постійно приділяється увага вивченню антикорупційного законодавства в діяльності посадових осіб органів місцевого самоврядування. Нещодавно стосовно міського голови одного з районних центрів Сумщини складено протокол про вчинення адмінпорушення, пов’язаного з корупцією.

Встановлено, що перебуваючи на посаді голови міської ради та будучи обізнаним про встановлені заборони та обмеження щодо сумісництва та суміщення виконання функцій органу місцевого самоврядування з іншими видами діяльності, посадовець одночасно входив до складу органу управління та є засновником приватного підприємства, чим порушив п. 2 ч. 1 ст. 25 та ст. 36 Закону України «Про запобігання корупції».

Як повідомив заступник прокурора Сумської області Сергій Маслюк, за матеріалами прокуратури працівниками управління захисту економіки в Сумській області ДЗЕ НП України складено стосовно вказаного посадовця протокол, який на підставі ч. 2 ст. 257 КУпАП разом з матеріалами 5 вересня направлено для розгляду до суду, копію протоколу вручено міському голові.

Посадовцю загрожує штраф від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією отриманого доходу від такої діяльності.

Вирубали лісу на 150 тисяч

На Сумщині судитимуть колишнього керівника медичного закладу, який надав протиправний дозвіл на вирубку дерев.

Роменською місцевою прокуратурою затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно колишнього головного лікаря комунального закладу Першої обласної спеціалізованої лікарні м. Ромни, за сприяння якого незаконно спиляно близько 800 куб метрів деревини.

Встановлено, що вказаний керівник закладу уклав договір підряду із підприємством на вирубку дерев, належних лікарні. При цьому договір був не зареєстрований, а оплата здійснювалась поза бухгалтерським обліком закладу. Внаслідок протиправних дій керівника вищевказаному закладу завдані збитки на суму понад 150 тис. грн.

Як повідомив заступник керівника Роменської місцевої прокуратури Юрій Лук’яненко, обвинуваченому інкриміновано вчинення злочину за ч. 2 ст. 191 (розтрата майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем) КК України, яка передбачає обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Державні виконавці-лінивці

Органами прокуратури Сумської області проведено перевірки діяльності 18 територіальних підрозділів державної виконавчої служби. При цьому виявлено низку порушень вимог чинного законодавства при виконанні кримінального покарання у вигляді конфіскації майна.

За інформацією заступника прокурора Сумської області Сергія Маслюка, мають місце випадки порушення державними виконавцями термінів відкриття та закриття виконавчих проваджень даної категорії. Допускається тяганина з виконанням деяких вироків суду про конфіскацію майна. Так, у виконавчих провадженнях, відкритих Ковпаківським відділом ДВС м. Суми щодо конфіскації майна засуджених, державними виконавцями у встановлений законодавством строк не проведено жодної виконавчої дії. За вищевказаним фактом прокуратурою розпочато досудове розслідування за ч. 2 ст. 382 (невиконання службовою особою судового рішення) КК України.

Окрім того, за результатами перевірок у даній сфері внесено 5 вказівок, які перебувають на розгляді в органах державної виконавчої служби. Зокрема прокуратурою області внесено вказівку до Головного територіального управління юстиції в Сумській області, якою зобов’язано вжити невідкладних організаційно-практичних заходів до усунення виявлених порушень та притягнення винних службових осіб до відповідальності.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: