НЕ ПХАЙТЕ ПАЛЬЦІ ДО РОЗЕТКИ

10 сентября 2016 | НОВИНИ | Нет комментариев | №36(1067)

ВИЯВЛЯЄТЬСЯ – ЩОБ ЛЮДИНУ ВДАРИВ ЕЛЕКТРОСТРУМ, ЇЙ НЕ ОБОВ’ЯЗКОВО ПХАТИ ПАЛЬЦІ ДО РОЗЕТКИ. ПРОБЛЕМА ЩЕ Й У ТОМУ, ЩО МАЛО ХТО ЗНАЄ, ЩО РОБИТИ В ТАКИХ ВИПАДКАХ

РОЗПИТУЄМО ГОЛОВНОГО ІНЖЕНЕРА ФІЛІЇ “ОХТИРСЬКА РЕМ” ПАТ “СУМИОБЛЕНЕРГО” ОЛЕГА КОЛОДЯЖНОГО


Навіть найбільш дбайливі батьки можуть не вслідкувати – й дитину вразить струмом. Як це трапляється?

- Побутовий струм з розетки, який має напругу 220 вольт, а не, скажімо, 10 тисяч, як у високовольтних мережах, також може бути небезпечним для дитини. Багато хто називає його низьковольтним та вважає безпечним. Проте, крім вольтажу, важливою є сила струму та час контакту зі струмом. Скажімо, струм силою лише в 0,1 ампер може спричинити опік, м’язевий спазм, дихальний параліч, а вищі показники – зупинку серця.

Якими мають бути перші дії батьків?

- Найперше – зупинити дію струму. Для цього дріт необхідно відімкнути від електромережі. Якщо такої можливості нема, його слід відкинути з тіла дитини за допомогою дерев’яного предмета – наприклад, шваброю. Так само дитину “від’єднують” від розетки. А загалом, усі батьки мають усвідомлювати: з того моменту, як у хаті з’явилася дитина, усі розетки мають бути закриті спеціальними заглушками, а дроти – сховані або підняті вище зони досягнення дитиною. Подовжувачі не повинні витися зміями по підлозі – вони мають бути сховані, електроприбори вимикайте з мережі, а не за допомогою кнопки на розгалужувачах (дитині також подобається клацати червоною кнопкою). Усі зарядні пристрої також варто ховати, заряджати прилади, наприклад, коли дитина спить. Зрозуміло, треба слідкувати за станом електропроводки – неприпустимо, щоб розетка “висіла”, були оголені або переламані проводи. Якщо до піврічного віку ризик електротравми в дитини малоймовірний, адже вона проводить час у ліжку чи манежі, то після 6 місяців, коли дитина починає повзати, самостійно пересуватися – цей ризик суттєво зростає. Пам’ятайте про це.

Як вберегтися від небезпеки враження струмом на вулиці?

- Не вибирайте місця для відпочинку в охоронних зонах ліній електропередач. Не дозволяйте дітям влаштовувати ігри з м’ячем і запуском повітряного змія біля опор електромереж і електроспоруд, залазити на дерева, які знаходяться поруч з повітряними лініями, проникати в розподільчі пристрої трансформаторних підстанцій.

Що робити у випадку виявлення обірваного проводу електромережі?

- Будьте обережні при пошкодженні електричних мереж в період несприятливих погодних умов (сильний вітер, дощ і т. д.). Ні в якому разі не наближайтеся до дротів, що звисають або лежать на землі, ближче ніж на 8 метрів. Терміново повідомляйте про всі випадки пошкодження електромереж оператора колцентру ПАТ “Сумиобленерго” по телефону 4-63-52 або 0-800-300-247 (працює цілодобово).

ЩО РОБИТИ, КОЛИ ЛИХА НЕ ВДАЛОСЯ УНИКНУТИ? ЗАПИТУЄМО У ДИТЯЧОГО ЛІКАРЯ-ХІРУРГА ГОЧІ ТВАУРІ


Як діяти, коли на тілі дитини з’явилися електроопіки?

- Ці ділянки слід обов’язково охолодити. Як і за будьяких інших опіків, перша дія – занурити обпечену ділянку в холодну воду або прикласти лід. Ніяких намащувань сметаною чи олією – тільки холод. Опісля слід накласти стерильну пов’язку. Коли першу допомогу надано, обов’язково викликайте “швидку” – після електротравми необхідна госпіталізація, навіть якщо нема опіків чи сліду входувиходу електроструму.

Навіщо?

- Річ у тім, що струм, проходячи через організм, спричиняє як зовнішні, так і внутрішні зміни. Крім опіків, він змінює фізико-хімічний склад крові, порушує біоелектричні процеси. Крім того, він може спричинити розрив тканин або перелом кісток – нерідко діти втрачають пальці після ігор з розетками. Але найбільша небезпека в тому, що струм порушує роботу серця. Це може проявитися через вісім годин чи навіть наприкінці першої доби після дії струму. Тому дитина обов’язково має бути під наглядом лікарів. Якомога скоріше зверніться до лікаря, якщо після елетротравми дитина жаліється на нудоту, є блювота, шкіра стає липкою, блідою. Це можуть бути ознаки електрошоку. Нерідко буває, що вже після удару струмом дитина втрачає свідомість, порушується дихання, серцева діяльність. Тому батьки повинні володіти прийомами штучного дихання.

Чи часто потрапляють до Вас пацієнти з електроопіками?

- Не досить часто, але трапляються такі випадки. 28 серпня 7-річний хлопчик взявся за оголений провід, внаслідок чого отримав електротравму. Його негайно госпіталізували до реанімації. Кардіограма показала порушення сердечного ритму. До мене ж він ходив на перев`язку. На сьогоднішній день хлопчину виписали і його життю нічого не загрожує.

СИМПТОМИ

Хворий миттєво втрачає свідомість, відмічається судомне скорочення м’язів, зупинка дихання, різкий розлад серцевої діяльності.

Такі хворі часто дезорієнтовані, агресивні, у них розвиваються судомні напади.

Якщо ураження не призвело до моментальної загибелі та через деякий час свідомість постраждалого відновилася, то в нього визначається головний біль, сонливість, загальна млявість. Місцево відмічаються сліди опіку у вигляді жовтувато-бурих плям та смуг.

Зазвичай це ураження шкіри, рідше — інших м’яких тканин, а також зв’язок і кісток. У більшості випадків електротравми виліковуються і працездатність потерпілого відновлюється повністю або частково. В окремих випадках, зазвичай при важких опіках, травми можуть призвести до загибелі людини.

З тих пір як в 1879 році було вперше повідомлено про випадок загибелі людини в результаті ураження електричним струмом, частота подібних випадків зростає. Щорічно близько 1000 чоловік гинуть в результаті нещасних випадків, пов’язаних з електричним струмом. Ураження електричним струмом найбільш поширені серед сільськогосподарських робітників, лінійних монтерів, тих, хто управляє кранами і важким обладнанням, серед будівельних робітників. Близько 30% цих нещасних випадків відбуваються в побуті.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: