НЕ ЖАРТУЙТЕ З ЛІМФОВУЗЛАМИ

15 сентября 2016 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №37 (1068)

Більшість людей до збільшення лімфатичних вузлів ставиться легковажно, як до легкої застуди,- розповідає онколог-хірург, завідуючий онкохірургічним відділенням №1 Сумського обласного клінічного онкологічного диспансера Дмитро Панченко. – Проте лікарі мають на це інший погляд.


Лімфатичні вузли – це периферичні органи лімфатичної системи, які наділені функцією створення бар’єру імунної системи. Вони розміщені симетрично в ямках на згинах кінцівок, на шиї, в пахвах, під щелепою, а також у грудній і черевній порожнинах. Як правило, причинами збільшення лімфовузлів є проблеми в зоні, яку вони обслуговують. Причиною може служити і пухлинне ураження. Лімфома Ходжкіна – пухлинне захворювання, первинно локалізоване в лімфоїдній тканині, субстратом якого є гігантські багатоядерні клітини Березовського-Штернберга.

Більшість сучасних дослідників дотримується теорії про первинно вогнищеве виникнення хвороби. Початково вогнище ураження локалізується у зоні одного, рідше декількох лімфовузлів. Пізніше процесс розповсюджується на інші групи лімфовузлів по обидві сторонни діафрагми, печінку, селезінку, кістковий мозок, кістки та ін.

Захворювання може виникнути в будь-якому віці. До ранніх і постійних симптомів хвороби Ходжкіна відноситься локальне збільшення лімфатичних вузлів, частіше шийних, потім – підпахвових і пахових. Харак терним є злиття лімфовузлів у масивні конгломерати через перехід пухлинного процесу на капсулу. Своєрідний симптом хвороби – поява болю у лімфовузлах при вживанні алкоголю. В зв’язку з генералізацією процесу лімфатичні вузли пальпуються у вигляді множинних утворень, різної величини і щільності. Друге по частоті місце за ураженням займає селезінка. При розповсюдженні процесу з лімфатичних вузлів на середостіння виникають зміни з боку легень і плеври, кашель, збільшення вен шиї, одутлуватість обличчя. При генералізації лімфогранулематоза вражаються шлунково-кишковий тракт, печінка, нирки.

Вирішальне значення в уточненні діагнозу має біопсія лімфатичних вузлів (знаходження клітин Березовського-Штернберга).

Для лікування лімфогранулематоза застосовують 3 варіанти терапії: опромінення, хіміотерапія, комбіноване лікування (опромінення + хіміотерапія).

Важливо пам’ятати, що у будь-якому разі, якщо ви помітили збільшений лімфовузол, необхідно звернутися до лікаря, адже рання діагностика завжди сприяє лікуванню. Першочергово потрібно обстежитися на різні інфекції, якщо є підозра на гематогенну хворобу чи онкозахворювання, потрібно проводити біопсію (видалення) лімфовузла з послідуючим гістологічним дослідженням. Часто люди бояться цього, бо їм хтось наговорив, що це зумовить прогресування хвороби. Це неправда, потрібно якомога швидше зробити дослідження та встановити діагноз, щоб почати правильне лікування.

Консультаційний прийом онколога-хірурга Дмитра Панченка – 24 вересня в КП «Лікувально-консультаційний центр» за адресою площа Соборна, 2. Довідки за телефонами: 6-16-88; (099)-16-14-388 ®

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: