ЩО ЗАМІСТЬ СЕС?

15 сентября 2016 | САНІТАРНА ІНСПЕКЦІЯ | Нет комментариев | №37 (1068)

Вже минуло майже 4 роки з того часу, як припинила свою діяльність санітарно-епідеміологічна станція в м. Охтирка. До редакції газети часто надходять телефонні дзвінки, в яких читачі запитують, де можна перевірити воду, куди поскаржитися на придбаний в магазині зіпсований товар, що робити, якщо сусід під вікнами викопав вигрібну яму. І питання такого роду надходять майже щодня. Тому ми звернулися до в.о. начальника Управління Держпродспоживслужби в м. Охтирці Ярослави Юріївни Давидової, аби поінформувати читачів про новостворений орган і завдання, які на нього покладені.

Ярославо Юріївно, які структурні органи були створені після розформування СЕС в Охтирці?

- Санітарно-епідеміологічні станції припинили своє існування наприкінці 2012 року. Тоді на базі Охтирської СЕС було створено дві установи: Охтирське міськрайуправління ГУ Держсанепідслужби у Сумській області та Охтирський міськрайвідділ ДУ «Сумський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України». На даний час відповідно до постанови Кабміну «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» утворена Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів (Держпродспоживслужба).

Чим вона займається?

- На нову службу покладені функції та повноваження Державної ветеринарної та фітосанітарної служби, Державної інспекції з питань захисту прав споживачів, Державної санітарно-епідеміологічної служби, що припинили свою діяльність, а також додаткові функції: із здійснення державного контролю за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; здійснення державного нагляду у сфері туризму та курортів; із захисту прав споживачів щодо виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння; державного нагляду у сферах охорони прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва, але це на рівні області.

А як щодо Охтирського управління?

- В місті створено Управління Держпродспоживслужби в м. Охтирка, яке знаходиться за адресою: м. Охтирка, вул. Перемоги, 17. Режим роботи Управління: пн – чт – з 8-00 до 17-00 год. , пт – з 8-00 до 16-00 год., субота та неділя – вихідні дні. Обідня перерва з 12-00 до 12-45.
Процес реорганізації був дуже повільним. Повноцінно управління Держпродспоживслужби в м. Охтирка запрацювало наприкінці липня. На сьогоднішній день у нас функціонує два відділи: відділ безпечності харчових продуктів та ветеринарії і відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства.

В Охтирці гостро стоїть питання стихійної торгівлі, як і в інших районних центрах. Чи ведеться з цим боротьба?

- На сьогоднішній день низкою законодавчих актів України встановлено мораторій на проведення перевірок суб’єктів господарювання контролюючими органами, окрім Державної фіскальної служби України та Державної фінансової інспекції України. Протягом 2015 та 2016 років перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України. Незважаючи на це, ми час від часу беремо участь в рейдах у складі робочої групи Охтирської міської ради з метою інформування населення щодо незаконності здійснення торгівлі в непристосованих для цього місцях.
Зрозумійте, порядок накладення штрафних санкцій службовцями Держпродспоживслужби законодавчо ще не визначений. Однак згідно Закону «Про поліцію» правоохоронці мають право контролювати та притягувати до відповідальності стихійних торговців. На практиці виходить, що законодавча база відстає від реалій функціонування нашої служби. І ми сподіваємося, що найближчим часом законодавці врегулюють усі проблемні питання.

Які пріоритетні напрямки в діяльності управління на сьогодні?

- Завдань багато, проте пріоритетним залишається забезпечення епідемічного та епізоотичного благополуччя на території міста. На сьогодні гостро стоїть питання недопущення занесення вірусу Африканської чуми свиней на територію міста, адже в Сумській області вже зареєстровано п’ять випадків захворювання. Активно працюємо над проведенням державної реєстрації потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам. Додаткову інформацію стосовно роботи управління завжди можна отримати на сайті Охтирської міської ради.

ОЛЕНА КИРИЧЕНКО

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: