ТЕЛЕФОННА БЕСІДКА

15 сентября 2016 | МИ ЗАПИТАЛИ | Нет комментариев | №37 (1068)

РОЗМОВА ПРО СУБСИДІЇ,

ПІДГОТОВКУ ДО ОПАЛЮВАЛЬНОГО ПЕРІОДУ,

БУР’ЯН НА КЛАДОВИЩАХ

Наша читачка Ганна запитує: «Я зараз отримую субсидію і планую укласти попередній договір купівлі-продажу квартири, за яким квартиру у власність я ще не отримаю. Але я зобов’язана сплатити суму більше 50 000 грн. Чи потрібно мені про це повідомити орган, який надає субсидію та чи втрачу після цього я право на субсидію. Дякую».

На питання відповідає начальник відділу соціальних виплат УСЗН Ірина Божко:

- Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій визначено перелік випадків чи змін, про які отримувач субсидії інформує управління соціального захисту протягом місяця з часу їх настання. До цього переліку входять: зміна ск ладу осіб, які зареєстровані, їх соціального статусу, джерел доходу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень.

Якщо від заявника надійшло повідомлення про зміни джерел доходу, придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень, то така інформація враховується при призначенні субсидії на наступний період, після закінчення терміну діючої субсидії.

У разі здійснення купівлі товарів на умовах кредиту, то розглядається сума першого внеску. Якщо сума першого внеску при купівлі товарів в кредит перевищує 50 тис. грн., то субсидія, як виняток, може бути призначена на підставі рішення комісії, яка діє при виконкомі Охтирської міської ради. Такі рішення приймаються, виходячи з конкретних обставин, на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

«Як уникнути підтоплення сусідів після запуску системи опалення? Під час гідравлічних випробувань нова батарея протікала». Мешканка багатоповерхівки Марина К.

На питання читачки відповідає заступник директора Охтирської ТЕЦ Григорій Юрко:

- Гідравлічні випробування теплових мереж – щорічний і обов’язковий захід, передбачений Правилами підготовки теплових господарств до опалювального періоду. Їхнє проведення дає змогу виявити і ліквідувати максимально можливу кількість найбільш зношених ділянок мереж та запобігти таким чином появі пошкоджень під час опалювального сезону.

Для гідравлічних випробувань трубопроводи теплових мереж заповнюються охолодженою водою температурою не нижче 5°С і не вище 40°С. Випробування здійснюються з використанням спеціально підвищеного на 25% тиску. У такий спосіб виявляються «слабкі місця» в тепломережах. Трубопровід та його елементи вважаються такими, що пройшли гідравлічне випробування, якщо не виявлено течі, підтікання, видимих залишкових деформацій, тріщин або ознак розриву. Відповідальність за готовність системи опалення лежить на власнику будинку. Якщо під час гідравлічних випробувань чи запуску системи опалення виявляються її пошкодження, то звертатись потрібно до керівника обслуговуючої компанії: жеку чи ОСББ. В цьому році опалювальний сезон традиційно розпочнеться після того, як середньодобова температура сягне позначки нижче 8 градусів та буде підписано відповідне розпорядження міського голови.

Юрій Вячеславович Гузенко в телефонному дзвінку розповів, що цвинтар на «Восьмій сотні» заріс бур’янами, амброзії там розвелося сила силенна. А знає він про це не із чуток, бо навідується час від часу до могили померлого друга. Коли і хто наведене там порядок? Ще одна читачка Тамара К. поскаржилася, що навколо цвинтаря поблизу залізничного вокзалу також ростуть бур’яни, а нещодавно хтось почав кидати гілля з дерев прямо на проїжджу частину.

Прокоментувати ситуацію ми попросили директора КП «Благоустрій» Анатолія Басова:


- Бур’яни на міських цвинтарях ми викошуємо щотижня, тому ситуація з благоустроєм території там під контролем. Боремося з амброзією не лише на цвинтарях, а й по всьому місту. Один з працівників КП «Благоустрій» після викосу небезпечної трави нещодавно потрапив на лікарняне ліжко з діагнозом «алергія». Щодо цвинтаря поблизу залізничного вокзалу, то дійсно, одна психічно неврівноважена людина пиляє дерева на території колишнього тубдиспансеру, а гілки зносить на цвинтар. Чотири дні підряд ми викликали поліцію, аби та зупинили чоловіка. Не бити ж його. А ті, хто скаржиться на безлад навколо цвинтарів, нехай спочатку повиривають бур’яни на могилках.

«Наші бабусі були б у шоці – сьогодні вушка проколюють навіть немовлятам. Нерідко красуню приносять на цю процедуру ще у пелюшках. Коли цю процедуру можна робити насправді? І будь-ласка, не називайте сережки кульчиками, бо у нас так не прийнято», – запитує і рекомендує мама новонародженої Катюшки Тамара СКЛЯРЕНКО.

Дедалі частіше батьки проколюють вуха дівчат віком до року. Кажуть – дитина не запам’ятає болю. Проте це все-таки зарано. З медичного погляду, не варто проколювати вушка дітям до трьох років. Це пов’язано з будовою вуха – до цього часу відбувається процес формування вушних хрящів.

Крім того, у мочках вух сконцентрована велика кількість біологічно активних точок, які пов’язані з іншими органами. Що менша мочка, то вищий ризик потрапити в таку точку і нашкодити.

Врешті, зважайте, що маленька дитина може випадково смикнути за сережку, що викличе больові відчуття чи навіть порве мочку вуха, а також занести інфекцію у ранку, яка ще тільки гоїться. Крім того, смикнути за гарну блискучу прикрасу можуть інші діти.

Тому краще проколювати вушка після досягнення дитиною трирічного віку.

Але є й верхня межа – бажано зробити це до 11 років, адже пізніше зростає ризик утворення колоїдних рубців на місці проколу (“гульки” всередини мочки).

В день процедури дитина має бути абсолютно здорова – якщо вона застуджена, має вірусну інфекцію, рана може запалюватися та довше гоїтися. Протипоказами до проколювання може бути діабет та патології згортання крові. Обережно слід бути й тим, у кого є алергія на метали.

І, звісно, проколювати вуха треба у медичному центрі або косметологічному кабінеті, де дотримуються принципів стерильності, а робити це має людина з медичною освітою. Не намагайтеся проколоти вуха у домашнiх умовах, адже це загрожує рiзноманiтними усладненнями.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: