ЯКИМ БУДЕ ЛІС, ЗАЛЕЖИТЬ ВІД НАС + ВІДЕО

18 сентября 2016 | КУЛЬТУРА | 5 коммент. | №37 (1068)

18 ВЕРЕСНЯ – ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ ЛІСУ

Основні види діяльності лісгоспу – це охорона та захист лісових насаджень, лісовідновлення та лісонасіннєва справа, охорона мисливської фауни. Справа ця – затратна, тому проводиться заготівля деревини від рубок головного користування і рубок формування та оздоровлення лісів, переробка деревини. Робота лісівників копітка й складна: щороку відтворюють ліси, збирають насіння, висаджують плантації новорічних ялинок, здійснюють контроль за роботою у шкілках і заходи зі сприяння природного поновлення лісового покриву. Та добре зорганізована праця – результат самовіддачі всього колективу.

Юрій РИМАР, директор ДП «Охтирське лісове господарство»:

Зусилля колективу ДП «Охтирське лісове господарство» дають гарні плоди у справі поліпшення довкілля. Те, як ми господарюємо у лісах, що залишаємо після себе, посправжньому нащадки оцінять у майбутньому. Напередодні професійного свята хочу привітати колектив «Охтирського лісгоспу» та ветеранів праці і побажати благополуччя, реалізації кращих задумів і щасливої долі. Всім святкового настрою, достатку і здоров’я, мудрості і терпіння, успіхів, творчої наснаги та віри у прекрасне майбутнє.

Лісничий Охтирського лісництва Віктор Шукалович розповів про застосування нового методу розмноження покращеної породи сосни звичайної, живці якої взяті з Тростянецького дендропарку і привиті на місцеві привої. 200 таких саджанців уже висаджені на експериментальні площі, ще близько 250 нещодавно привитих саджанців знаходяться під спостереженням спеціалістів.

Помічник лісничого Юрій Невдачин розповідає: «Щороку ми мали чимало проблем з пожежами в лісі. То недопалок хтось кине на узбіччя, то суху траву підпалять, а вогонь на суху хвойну підстилку перекидається. А нещодавно ми встановили вежу з камерою відео спостереження і тепер на моніторі бачимо в радіусі до 30 км, де дим з`являється. Це дасть можливість оперативного реагування і збереження лісу від пожежі». А поки що видно, як населення до природи ставиться, бо димлять всі городи навкруги.

Кілька років бездоглядності можуть завдати лісові шкоди таких масштабів, яку потім доводиться усувати упродовж десятиліть. Саме бригада лісокультурниць Груньського лісництва у складі Тетяни Шардакової, Ніни Литвин, Віри Ладур, Вадима Федоренка та Світлани Бобрової мають завдання здійснювати ручний догляд за лісовими культурами – зокрема на ділянці трирічних сіянців дуба.

Людина стримана та відповідальна, він ніколи не приймає рішення зопалу, бо завжди зважує всі нюанси, прискіпливо ставиться до виконання всіх завдань, адже лісник Груньського лісництва Анатолій Бабута, так само як і його колеги, любить свій ліс. Можливо, тому він постійно зауважує „Природа не пробачає промахів”. За його плечима – дубові насадження десятирічного віку, вже окріплі, та поки що стрункі дерева. Для того, аби вони почали товстішати, насадженням треба вчасно провести рубки догляду, прочищення і освітлення.

Минулої суботи на стадіоні «Нафтовик» вперше в Охтирці відбулися обласні галузеві змагання з лісівничого багатоборства серед колективів державних лісогосподарських підприємств.

З усієї області кращі з кращих професіоналів своєї справи приїхали на змагання, всього налічувалося 12 команд. Українські богатирі лісової справи метали сокиру, розпилювали колоду, стріляли з пневматичної гвинтівки, бігали по 20-метровій колоді, перетягували линву, випилювали дерев’яні «млинці» бензопилою.

Охтирським учасникам не було рівних у лісовій естафеті. Лісники Антон Привіденцев та Ярослав Біданець на відмінно впоралися із нелегким завданням і з результатом в 20 секунд зайняли перше місце. А все завдяки щоденним тренуванням на роботі та шаленій підтримці родини та колег.

Іван Бутко зайняв почесне третє місце у видовищному змаганні з випилювання «млинців» з результатом 4,88 мм. Також охтирчани довели всім, що вміють вправно користуватися ранцевим вогнегасником, тому ліси Охтирщини під надійною охороною.

Колектив ДП «Охтирський лісгосп» в загальнокомандному заліку зайняв друге місце. Гілку першості отримали працівники Шосткинського лісгоспу, а третю позицію зайняли колеги з найвіддаленішого районного центру – Середина-Буда, які подолали більше 300 кілометрів, аби взяти участь в обласних змаганнях.

НА ФОТО:
учасники змагань від «Охтирського лісгоспу» з начальником Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктором Чигринцем та директором підприємства Юрієм Римарем

ВІДЕО

httpv://youtu.be/nyt6Sv_NIVA

 Комментарии (5)

 

 1. к пишет:

  За какие деньги он строит дачу в Климентово
  Несложно догадаться

 2. Андрей пишет:

  Как с ним продлили контракт ?

 3. Макс пишет:

  хорошая работа – лесник

 4. Сергей пишет:

  Его уже закрывали на подвал но Римарь откупился

 5. рома пишет:

  Основні види діяльності Юрія РИМАРЯ крадіжка лісу

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: