ШИЛА В МІШКУ ВЖЕ НЕ ЗАХОВАТИ

23 сентября 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, МИ ЗАПИТАЛИ | Нет комментариев | №38 (1069)

Одна iз серйозних проблем областi i Охтирського району зокрема – це поводження населення з побутовими вiдходами

Масштаб проблеми може уявити той, хто хоч раз на рік буває у навколишніх лісах і бачить розповсюдження побутового сміття з узлісся на всі боки… Незабаром і пролісок не вилізе з-під хламу.

У жодному з населених пунктів Охтирського району немає санкціонованого полігону. У кращому випадку люди звозять сміття з дворів у якийсь ярок за селом, принаймні, хоч у одне місце. Ще плюс, коли голова сільради розпорядиться раз на рік найняти бульдозера, щоб загорнути і утрамбувати сміття. І раді б сільські голови узаконити звалища, але процедура така для окремо взятого села не посильна, складна, довготривала, наче спеціально влаштована чиновниками перешкода.

Та з 1 січня наступного року заборонятиметься захоронювати відходи без попередньої їх обробки чи переробки. Аби забезпечити дотримання відповідних вимог, необхідно мати регіональні полігони, які відповідали б необхідним вимогам.

«Враховуючи перспективи створення об’єднаних територіальних громад на території області, у всіх районах повинні бути прийняті рішення про створення регіональних полігонів, де буде здійснюватися захоронення ТПВ відповідних населених пунктів, – сказав заступник голови ОДА Олександр Марченко. – прогнозується, що кожний з 5 майбутніх районів нашої області будуть мати свій полігон, а в області будуть створені центри переробки обласного значення».

Що ж планується з приводу порушеної проблеми у Охтирському районі, ми запитали у голови Охтирської РДА Віталія Супруна.


Яка ситуація на практиці?

- На території 13 сільрад визначено місця для розміщення майданчиків для складування ТПВ. Але у зв’язку з недостатнім фінансуванням розробка проектів та будівництво полігонів не проводились. Сміття з Бакирівської, Кардашівської і Пологівської сільрад вивозиться (згідно укладених угод із ДП «Верп» ТОВ «Водоторгприлад») на міський полігон. А ситуація в населених пунктах, віддалених від міського полігону, складніша. На сесії райради на початку листопада буде прийнята програма, яка дозволить вирішити питання організації діяльності у сфері ТПВ.

Яким шляхом ідуть інші громади?

- На території Гнилицької сільради розроблено схему санітарної очистки населених пунктів, щомісячно трактором ФГ «Мамченково» збирають сміття під дворами та вивозять його на полігон. За укладеною угодою із Качанівським газопереробним заводом із населених пунктів Малопавлівської сільської ради тверді побутові відходи вивозяться на звалище, розташоване на землях постійного користування НГВУ «Охтиркнафтогаз».

Чи достатньо сміттєвих баків в селах району?

- У Пологівській, Кардашівській, Чернеччинській, Хухрянській сільрадах впроваджують роздільне збирання пластикових та скляних компонентів ТПВ і поставили спеціальні баки. Але нещодавно частину баків в Хухрі та Кардашівці покрали.

Чи планується будувати нові полігони в районі?

- На даний час Чупахівською селищною радою розроблено та затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки за межами населеного пункту для будівництва полігону ТПВ на загальну суму 150 тис. грн. Проте у зв’язку з відсутністю фінансування розробка проектної документації та будівництво даного полігону призупинено. За інформацією голови Чупахівської селищної ради Галини Боровенської, завершення будівництва полігону твердих побутових відходів планується до 2020 року.

Наостанок відмічу, що після завершення реформи децентралізації до кінця 2017 року процес створення полігонів в об’єднаних громадах значно пришвидшиться.

О. Кириченко

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: