Депутати околяса не ходили

30 сентября 2016 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | Нет комментариев | №39 (1070)

22 вересня голова Охтирської районної ради Роман БУБЛИК провів чергову сесію. На порядок денний виносилося 35 питань. Всі вони були попередньо розглянуті на постійних депутатських комісіях, тому особливого обговорення при їх затвердженні не виникло.

Депутати прийняли рішення про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку Охтирського району на 2016 рік, районної цільової Програми «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ» на 2015–2017 роки, районної програми соціального захисту населення на 2013-2016 роки, районної Програми відпочинку та оздоровлення дітей на 2016 рік, районної комплексної Програми «Освіта Охтирщини у 2016 році» та затверджено програми «місцевих стимулів» для медичних працівників Охтирського району на 2016-2018 роки, Програму «Забезпечення містобудівною документацією населених пунктів на території Охтирського району на 2016-2020 роки» та інші питання.

На завершення засідання восьмої сесії районної ради сьомого скликання, депутатський корпус висловили підтримку Постанови Верховної Ради України «Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламенської Асамблеї Ради Європи, Парламенської Асамблеї НАТО, Парламенської Асамблеї ОБСЄ, Парламенської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою – агресором.

Завдяки детальному обговоренню питань на засіданнях постійних комісій з кожного питання порядку денного прийнято відповідні рішення.

Інтерес депутатів та присутніх голів сільських рад викликали два пункти порядку денного, адже зачіпали вони насущні проблеми громади.

У ПРОКУРОРА ЗАПИТАЛИ ПРО ДЕРЕВНЕ ВУГІЛЛЯ І НЕ ТІЛЬКИ

У ході засідання депутати заслухали інформацію заступника керівника Охтирської місцевої прокуратури Володимира ШИЛОВА про стан боротьби зі злочинністю та додержання законності на території району з початку року. Це робиться відповідно до ст. 6 Закону України «Про прокуратуру», де прописано, що керівники регіональних та місцевих прокуратур на відкритому пленарному засіданні відповідної ради, на яке запрошуються представники засобів масової інформації, не менш як двічі на рік інформують населення відповідної адміністративно-територіальної одиниці про результати діяльності на цій території шляхом надання узагальнених статистичних та аналітичних даних (ч. 3). Тобто поскільки прокурори не є підзвітними депутатам місцевих рад, то вони про результати своєї діяльності можуть тільки інформувати. Прокуратура допускає можливість публічного обговорення цієї інформації на сесії, але неприйняття, відхилення інформації, надання їй будь-яких оцінок не передбачено законодавством та не тягне за собою правових наслідків. Виступ прокурора – це надання відомостей та /або даних, які він вважає за необхідне оприлюднити, не розголошуючи при цьому матеріалів досудового розслідування та не порушуючи прав учасників кримінального провадження.

Тому інформацію вислухали досить уважно, відтак і суттєвих запитань виявилося чимало, хоч прокурорам їх задавати і не прийнято.

Депутат Олександр КУЖЕЛЬ:

-Три тижні тому були проведені ремонтні роботи дорожнього покриття на мосту через ставок у Чупахівці. Скільки ж тут часу минуло, а вибоїни з`явилися знову на тих же самих місцях. Що ж то за асфальт там поклали? З такою якістю роботи у нас ніколи не буде доріг! Хтось же повинен перевіряти результат.

-Якщо у вас є якісь конкретні факти щодо розкрадання коштів при здійсненні цього ремонту, а не але-взагале, звертайтеся письмово, будемо реагувати.

-А ви поїдьте і подивіться самі, щоб пересвідчилися на власні очі.

-(без відповіді).

Депутат Катерина МАРЧЕНКО:

-Що робиться по припиненню незаконного випалювання деревного вугілля? Ліси рідіють. Ви подивіться: спереду наче є ліс, а середина пуста… Ця діяльність в Україні не ліцензована і недозволена. Але лісокурні є і палять деревину незаконно. При цьому поліція дає відповідь, що криміналу не виявлено. Якщо сидіти в кабінеті, то ніколи ніякого криміналу не буде виявлено.

-З приводу незаконного випалювання деревного вугілля кримінальне провадження відкрито. Ведеться слідство.

Голова Бугруватської сільської ради Юлія ТАРАН:

-Зверніть увагу, що робить Агроліс! Вирубує лісополоси, які садили ще наші діди. Вибирають дуби, годні на ділову деревину, залишають після себе хтознащо, людям не дозволяють навіть гілки збирати. Хто це таке дозволяє? Нехай спочатку насадять, а потім пиляють!

-Збереження лісів – пріоритет в роботі прокуратури. Звертайтеся до нас офіційно, будемо співпрацювати і разом протистояти незаконним діям.

Голова Охтирської районної ради Роман БУБЛИК:

- Я бачу, що виникла необхідність запросити на наступну сесію керівника районного відділення Агролісу. Ми надамо вам можливість задати ці питання йому особисто.

ПОШТА В СЕЛІ – ЦЕ КОРОВА, ЯКА НЕ ДАЄ МОЛОКА ГОЛОВНОМУ ПОШТАРЮ

В зв’язку з тим, що останнім часом у Охтирському районі занадто відчутною стала проблема функціонування на селі такого соціально значимого об’єкту, як пошта, голова районної ради Роман БУБЛИК вніс у порядок денний чергової сесії питання про забезпечення поштовими послугами населені пункти району. З інформацією та пропозиціями щодо співпраці виступив директор обласного відділення ДП «Укрпошта» Микола СКОМОРОХА.

-Всі ми звикли до того, що підприємство «Укрпошта» зберігає в нашій країні статус державного, є національним оператором поштового зв’язку та здійснює важливі державні функції з доставки і виплати пенсій, соціальних і державних допомог, періодичних і друкованих видань, забезпечує пересилання грошових переказів, поштових відправлень, посилок, іншої кореспонденції. Разом з тим,через те, що пошта не є суб’єктом комерційної діяльності, не має надприбутків, вона потребує уваги та підтримки з боку держави. Але держава перевела галузь на госпрозрахунок – як зможуть, так нехай і виживають.

В свою чергу, Сумська дирекція УДППЗ «Укрпошта», прагнучи зменшити видатки при збереженні широкої доступності своїх послуг, стала активно застосовувати всеукраїнську практику заміни стаціонарних відділень поштового зв’язку на пересувні (так звану, пошту на колесах). Така зміна форми обслуговування стосується, перш за все, збиткових сільських поштових відділень. До числа таких на початку року потрапило і Бакирівське. Це викликало протестні настрої в селі. Люди стали пропонувати сільському голові Людмилі Черновій скаржитись в усі інстанції.

Як досвідчений керівник громади , вона попросила земляків не йти на конфронтацію з адміністрацією Сумської дирекції «Укрпошти», а дати час розібратись у ситуації. Виявилося, що збитковість поштового відділення пов’язана із недостатнім попитом з боку місцевих мешканців на послуги пошти. Люди в селі сьогодні мало користуються поштовими послугами, тому відділення не може себе утримувати (а пошта існує виключно на умовах самоокупності).

-Почувши таке, я запитала: а що громада села може зробити, аби відділення не було збитковим і змогло відкритися знову? Мені сказали, аби пошта в Бакирівці могла заробляти на себе, потрібно купувати тут певну кількість конвертів та листівок, оформляти оптимальну кількість передплати на періодичні видання, стопроцентно всім отримувати пенсії, власникам авто оплачувати тут автострахування, земельний податок, людям купувати карточки поповнення мобільного зв’язку і т.д. Тому депутати сільської ради провели з мешканцями роз’яснювальну роботу, передплатили газети. Але не спрацювали належним чином поштовики пересувної Великописарівської дільниці, якій підпорядкували населений пункт. То у них квитанцій на оплату немає, не можна купити конверта чи вітальної листівки. Не говоримо вже про те, що періодичні видання привозять із значним запізненням. Працівники міняються так часто, що не встигаємо до них звикати. Не можна додзвонитися до керівництва дільниці.

Обурював присутніх ще і той факт, що при скороченні поштових відділень у селах, скороченні працівників (630 чоловік звільнено по Сумській області), при скороченому робочому графіку до 0,5 чи і до 0,35 ставки, при зарплаті 600 гривень у листонош, керівник ДП «Укрпошти» отримує від уряду 333 тисячі гривень щомісяця. Результатом візиту посадовця обласної дирекції «Укрпошти» стала домовленість про укладення меморандуму про партнерство та співробітництво між дирекцією та керівництвом району. Щоб проблеми сільської пошти не накопичувались, аж до постановки питання про її закриття, а вирішувались спільно і оперативно, потрібне взаєморозуміння, наголосив Микола Скомороха:

-Якщо у нас зявиться хоч найменша впевненість у тому, що сільське поштове відділення стане рентабельним, ми поновимо його діяльність. Ви ж не будете тримати с своєму господарстві корову, яка не дає молока? Ну подивитесь місяць-два у її зажурені очі і відведете подалі. Врегульовувати ситуацію треба не шляхом протестів, а через підрахунки економічних показників, що ґрунтується на активізації споживання поштових послуг на селі. Щоб не одне-два, а всі поштові відділення були рентабельними, щоб голови сільських рад опікувалися їхньою роботою, адже йдеться про обслуговування мешканців громади і задоволення їх потреб у поштовому зв’язку. У свою чергу ми працюватимемо над якісним обслуговуванням і наданням якомога ширшого спектру поштових послуг.

Л. МЕРКУЛЬЦЕВА

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: