ОДПІ ІНФОРМУЄ

30 сентября 2016 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

Громадяни можуть отримати довідку про свої доходи в органах ДФС

Головне управління ДФС у м. Києві нагадує, що фізична особа може звернутися до органу ДФС за своїм місцем проживання, місцем отримання доходів або за місцезнаходженням іншого об’єкта оподаткування для отримання відомостей про суми одержаних доходів.
Контролюючий орган протягом 5 робочих днів з дня звернення фізичної особи надає відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.
Фізичні особи, які не мають постійного місця проживання в Україні або тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, отримання доходів, місцезнаходження іншого об’єкта оподаткування, можуть звернутися за отриманням відомостей з Державного реєстру до будь-якого контролюючого органу. У такому разі строк видачі відомостей може бути продовжено до
10 робочих днів.
Порядок отримання відомостей з Державного реєстру регламентується розділом X Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого Наказом Міністерства доходів і зборів України 10.12.2013 №779.

Роман Насіров: За 8 місяців до зведеного бюджету надійшло 475 млрд грн. податків

У січні-серпні 2016 року до зведеного бюджету надійшло майже 475 млрд гривень податків. Про це під час засідання Уряду заявив голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.
«Завдяки системному реформуванню Державної фіскальної служби  збільшено надходження до Зведеного бюджету України. У січні-серпні 2016 року до зведеного бюджету надійшло 474,9 млрд грн., тоді як у минулому році – 364,4 млрд грн. Таким чином, цьогорічний показник на 110,4 млрд гривень перевищує показник минулого року», – зазначив очільник відомства.
За словами Романа Насірова, за вісім місяців поточного року до загального фонду держбюджету надійшло 382 млрд гривень, до місцевих бюджетів – майже 93 млрд гривень.
«За січень-серпень збільшено надходження платежів до місцевих бюджетів майже на 50% (на 30,2 млрд грн.) у порівнянні з відповідним періодом 2015 року», – додав Голова ДФС.

Приватні підприємці, які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування авансові платежі розраховують самостійно

Охтирська ОДПІ нагадує платникам податків, що відповідно до п.п. 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються платником самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу та сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня).
Податківці звертають увагу, авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.
Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.
Підприємцям необхідно пам ятати, остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється ними самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб на підставі документального підтвердження факту його сплати.
Надмірно сплачені суми податку підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню платнику податку в порядку, передбаченому ПКУ (п.п. 177.5.3 п. 177.5 ст. 177 ПКУ).

Фізичні особи – платники сплатили 149 млн. гривень податку на нерухоме майно

У поточному році податок на нерухоме майно сплатять понад 350 тис. фізичних осіб. Саме такій кількості громадян нараховано суми податкових зобов язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Про це повідомив директор Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк.
За його словами, платники сплатять до бюджету податок майже за 454 тис. об єктів житлової нерухомості, при цьому оподатковуються вони за ставками, визначеними у 2015 році. Громадянам вручено понад 440 тисяч податкових повідомлень-рішень щодо сплати податку.
«Станом на 26 вересня до бюджету вже сплачено 149 млн. грн. податку на нерухоме майно. Водночас до кінця року ми очікуємо надходження до бюджету понад 250 млн. грн. податку», – зазначив Павло Дроняк.
Посадовець також нагадав, що у разі незгоди з визначеною у податковому повідомленні сумою податку громадяни мають право звернутися до податкового органу за місцем реєстрації та провести звірку даних. Однак зробити це вони мають протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення, адже по завершенню цього терміну за несплачений податок вже нараховуватиметься пеня.
Звернутися до податкової інспекції повинні й ті особи, які проживають на території України, але мають житлову нерухомість на території ВЕЗ «Крим». Вони зобов язані задекларувати таке майно для визначення загальної бази оподаткування та отримання пільги зі сплати податку.

Роман Насіров: Завдяки впровадженню нових сервісів вдалося покращити показники роботи ДФС

З червня 2015 року розпочато системні реформи ДФС, які було узгоджено з МВФ та схвалено Урядом, та які фактично є дорожньою картою у стратегії реформування ДФС на 2 роки. Про це повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час засідання Уряду.
Він підкреслив, що серед найбільш важливих нововведень – електронізація сервісів, спрощення та покращення  умов ведення бізнесу.
Зокрема, з лютого 2016 року запрацював в оновленому вигляді Електронний кабінет платника податків. Наразі кількість користувачів досягла 3,3 млн осіб. Крім того, в квітні цього року запроваджена Система електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП). Кількість платників акцизного податку з реалізації пального становить майже 4,5 тис.
«Основним результатом роботи Системи електронного адміністрування реалізації пального є збільшення надходжень акцизного податку. Зокрема, за квітень-серпень 2016 року надійшло  18 млрд грн., що на 7,5 млрд грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року», – підкреслив очільник ДФС.
Серед інших важливих нововведень – запуск мобільних груп, Єдиного вікна на митниці, спрощення митних процедур.
«За принципом «Єдиного вікна» з 1 серпня 2016 року оформлено понад  3500 митних декларацій», – повідомив Роман Насіров.
Він також наголосив, що для створення найкращих умов для платників податків на території України діє 460 центрів обслуговування платників, якими за 8 місяців 2016 року було надано понад 20 млн послуг. Також відбувається реформа Офісу великих платників. Завдяки реформуванню Офісу за 8 місяців поточного року до державного бюджету було сплачено 137,6 млрд грн.

 

 



Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: